Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Philips micro mcm166 - Wieża nie włącza się

09 Maj 2016 19:24 1110 6
  • Poziom 5  
    Witam
    Głównym problemem jest to że wieża się nie włącza. Była ona podłączona, prawdopodobnie kabel mógł dostać wody i wtedy zobaczyłem tylko lekki dymek z wieży i poczułem swąd. Od czego zacząć, jaki może być powód usterki?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Wieża była podłączona przez przedłużkę na podwórku. Kabel był zaizolowany- bardzo możliwe ze to była tego przyczyna.
    Czy masz serwisówkę w języku angielskim lub gdzie znalazłeś tę?
  • Poziom 43  
    98mati11 napisał:
    Czy masz serwisówkę w języku angielski

Schematy są pisane w "międzynarodowym języku technicznym" - nic więcej nie potrzeba.
    98mati11 napisał:
    Wieża była podłączona przez przedłużkę na podwórku.

Więc - śmiem twierdzić, ze tu jest przyczyna - dostała po prostu "w palnik" i nie wytrzymała.
    Sprawdź (jak umiesz) czy nie uszkodził się transformator, końcówki mocy a najpierw - bezpieczniki.
  • Poziom 5  
    Tu mam właśnie problem. Jeżeli możesz zerknij do serwisówki. Nie mogę w wieży zlokalizować bezpiecznika. W jakiej postaci on może występować i w którym miejscu?
  • Poziom 43  
    Strona 13 po prawej na dole tuż obok mostka prostowniczego. Może być też i w samym transformatorze (bezpiecznik termiczny - włączony w szereg z uzwojeniem pierwotnym) - na schemacie go co prawda nie ma uwidocznionego, ale często był traktowany jak część transformatora i nie był specjalnie wyszczególniany.
    Bezpiecznik (3,15A) ma swój numer i takiegoż numerka należy szukać na płycie - może być w formie małego pomarańczowego (najczęściej) pionowego walca, lub też zwykłego WTB (szklana rurka z metalowymi kołpakami po bokach). Jaki w tej konkretnie wieży - nie pamiętam.
    Co do termika - jak okaże się, ze ten 3,15A jest sprawny można sprawdzić czy na uzwojeniu pierwotnym jest przejście (omomierz), lub czy na wtórnym (po podaniu napięcia zasilania na pierwotne) jest napięcie (oczywiście zmienne...).
    Jak nie ma - transformator raczej do wymiany - dość ciężko się dostać do niego i można niechcący uszkodzić uzwojenie.