Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki odkurzacz do 500 zł?

09 May 2016 20:23 4923 8
 • #1
  User removed account
  Level 1  
 • #2
  popiol667
  Level 18  
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic274775.html

  Na potrzeby remontu kupiłem na jeden sezon odkurzacz warsztatowy Einhella 1200W, czerwony, chyba TH-VC 1820 S albo podobny. Miał być do jednorazowego użytku.

  1. Działa już dwa lata, wciągnął ze 20 worków najgorszego gruzu i pyłu (stare tynki wapienne), pajęczyny, kłaki, piasek, drobny żwir.

  2. Żona używa go na co dzień, jako cywilny odkurzacz, bo lepiej "ciągnie" i jest wygodniejszy (na 4 kółkach).

  3. Oryginalne papierowe worki szybko się drą, warto zainwestować w takie materiałowe, zdarzyło mi się je odzyskiwać - "wytrzepywać" zawartość i używać kilkukrotnie. Odkurzanie bez worka miało tą wadę, że trzeba było co jakiś czas oklepywać filtr z przylegającego drobnego pyłu - przy sprzątaniu warsztatu nie było to problemem, dmuchałem kompresorem, w domu raczej tylko worki :)

  4. Oryginalna końcówka nie jest wyszukana, ale można dokupić taką, która lepiej sprawdza się przy odkurzaniu grubych dywanów.

  5. Odkurzałem nim bez worka, na "pończoszce" jak i dokupionym filtrze papierowym - nie zaobserwowałem "pylenia" na wylocie.

  6. A dzieciaki to najlepiej nauczyć zmieniać buty na kapcie już w progu domu - a jak nie szanują pracy Mamy to wyznaczyć dyżury sprzątania!

  Pozdrawiam!
 • #3
  User removed account
  Level 1  
 • #4
  popiol667
  Level 18  
  Bierz warsztatowy, masz większą pojemność niż przy zwykłym odkurzaczu, przystosowany jest do dużo gorszego obciążenia. Jak warsztatowy daje radę z pyłem wapiennym, który mnie starego palacza kładzie na łopatki, to Twoje zabrudzenie będzie dla niego niczym :).

  Moja rada jest taka - kup cokolwiek warsztatowego z 2 - letnią gwarancją i za 2/3 przewidywanego przez Ciebie budżetu. Ostatecznie załącz zdjęcia poglądowe odkurzanych powierzchni - a ja wyślę ci na priv numer do Żony - opowie ci, jak mąż używał odkurzacza do pozbycia się sterty gruzu w przedpokoju...

  Podchodząc inaczej do tematu - kup porządny "klasyczny" odkurzacz niż namiastkę odkurzacza z filtrem wodnym w proponowanej przez Ciebie cenie.
 • #5
  User removed account
  Level 1  
 • #6
  Przemeek1988
  Level 22  
  Babranie to będziesz miała podczas mycia odkurzacza po każdym odkurzaniu takim wodnikiem... Cała zabawa nie kończy się tylko na nalaniu wody i jej późniejszym wylaniu ale także na dokładnym wymyciu pojemnika na wodę ,umyciu gąbek i późniejszym suszeniu. Absolutnie bym odradzał taki sprzęt jak masz w domu sierść zwierząt.
  Dobry odkurzacz workowy bije na głowę wszystkie inne wynalazki.
  Polecam m.in takie sprzęty:
  Thomas Crooser Animal Plus 784023
  Thomas Crooser Eco Plus 784022
  Samsung Jungle VCJG15RH - VC15RHNJGGT
  lub opcja droższa cenowo: Philips Performer Expert FC8721/09.

  Ewentualnie zwróć uwagę jeszcze na profesjonalne odkurzacze naszego krajowego producenta Profi Europe: http://profieurope.eu/
  Kompaktowe odkurzacze to modele: Profi5 i Profi 10 - ich zaleta to rozmiary zbliżone do standardowego odkurzacza (a już na pewno mniejsze niż wodnika) przy jednocześnie dużym worku, dużej sile ssania a także niewielki poziom głośności pracy silnika.
 • #7
  User removed account
  Level 1  
 • #8
  popiol667
  Level 18  
  Einhell dzisiaj znowu wciągnął worek pyłu i gruzu, do tego podkurzał całe mieszkanie... Może trafił mi się dobry egzemplarz złożony przez najedzonego i wyspanego Chińczyka, różnie to może być z powtarzalnością jakości takich marek.

  Fajnie się doradza i robi zakupy za nie swoje pieniądze, ja doradzam odkurzacz warsztatowy, najlepiej z 3 letnią gwarancją, marka to sprawa drugorzędna, bo w dzisiejszych czasach napis na obudowie ma służyć do wyciągania dodatkowej kasy od klienta, a produkty różnych "producentów" schodzą z tej samej linii produkcyjnej w Chinach.
 • #9
  User removed account
  Level 1