Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 głośniki "Hama" usb na raz

magin_stange 09 Maj 2016 20:53 1221 9
  • #1 09 Maj 2016 20:53
    magin_stange
    Poziom 9  

Witam.
    Posiadam 2 głośniki do laptopa "hama sonic mobil 250".
    Na ogół jeden głośnik jest podłączony do jednego laptopa a drugi do drugiego.
    Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość zrobienia jakiegoś "przekrętu" aby oba te głośniki grały na raz pod jednym laptopem?
    Pozdrawiam.

• #2 09 Maj 2016 21:26
    szymon122
    Poziom 36  

Głośnik jest wykrywany jako karta dźwiękowa?

magin_stange napisał:
    czy istnieje możliwość zrobienia jakiegoś "przekrętu"

Wg mnie nie będzie potrzeba żadnego przekrętu, jeśli każdy głośnik USB jest oddzielną kartą dźwiękową to możesz ich podłączyć tak dużo jak tylko chcesz (każdy głośnik będzie miał swój suwak głośności, ustawienia itp)

• #3 09 Maj 2016 21:35
    magin_stange
    Poziom 9  

Zgadzam się, głośniki te są tak jakby kartą dźwiękową USB, tylko że w ustawieniach dźwięku w windows można wybrać tylko jedną kartę dźwiękową. Co za tym idzie, będzie grał "pierwszy" głośnik lub "drugi", a mi chodzi o to, aby grały oba na raz.

• #4 10 Maj 2016 10:57
    magin_stange
    Poziom 9  

A więc ma ktoś jakiś pomysł? Może coś A'la rozgałęźnik USB aby oba głośniki były widoczne jako jeden?

• #5 10 Maj 2016 11:33
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

magin_stange napisał:
    A więc ma ktoś jakiś pomysł? Może coś A'la rozgałęźnik USB aby oba głośniki były widoczne jako jeden?

Nie ma takiej możliwości.

Głośniki, jako odrębne urządzenia wyjściowe audio, nigdy nie będą grały równocześnie.

Kiedyś, Windows Vista posiadał taki mechanizm, ale wszyscy wiemy co się z Vistą stało. Obecnie Windows natywnie nie przewiduje takiej możliwości.
    Natomiast są programy, które umożliwiają użycie kilku urządzeń audio równocześnie, ale raczej są to programy np. do edycji sampli itd. itp.

-=EDIT=-

Jednak jest to możliwe :) Człowiek się uczy całe życie.

Link

• #6 10 Maj 2016 13:02
    magin_stange
    Poziom 9  

Ojjjj no to mam problem bo mam windows XP :/
    A co koledzy na to, aby rozkręcić oba głośniki, z jednego wywalić wzmacniacz i połączyć z niego głośniki równolegle (byłoby 2Ohm) i podłączyć pod jeden kanał wyjściowy wzmacniacza w drugim głośniku i w tym głośniku ze wzmacniaczem odłączyć jeden głośnik i podłączyć go równolegle do drugiego? Wtedy by były 2 głośniki, ale nie wiem jak to wyjdzie z zasilaniem usb i czy ten "mega wzmacniacz" da rade pracować pod 2x2ohm ;/
    Chociaż wolałbym zrobić jakiś "przekręt" aby jeden głośnik grał np jako prawy a drugi jako lewy (głośniki są 2 kanałowe) Nie ma żadnej aplikacji czy coś w ten deseń, która by coś takie potrafiła?

edit. sprawdzałem na komputerze stacjonarnym z win7 czy będzie działało takie coś jak na filmiku (mam podłączony tv przez HDMI i wieżę przez jack do karty dźwiękowej), ogólnie chciałem sprawdzić czy nie będzie opóźnień między wieżą a tv, ale niestety jak klikam w urządzenia nagrywające to lista jest pusta (mam zaznaczone aby pokazywał urządzenia nieaktywne i odłączone).

• #7 10 Maj 2016 14:13
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

magin_stange napisał:
    (mam podłączony tv przez HDMI
    Tam nie ma żadnego urządzenia wejściowego, które mogłoby miksować dźwięk :/ ten film opisuje słuchawki na USB i zwykłe wyjście audio.

• #8 10 Maj 2016 14:27
    magin_stange
    Poziom 9  

Wyjście (wieża) miałem ustawione jako domyślne i chciałem dać aby z "miks stereo" wbudowanej karty dźwiękowej szedł sygnał na HDMI, bo z tego co wiem, to te głośniki też nie mają urządzenia wejściowego. Jest jakby karta dźwiękowa USB tylko z urządzeniem wyjściowym z którego sygnał idzie od razu na wzmacniacz. Więc nie wiem co za różnica, może kolega mnie oświeci? :)
    P.S. Chyba że moja karta nie obsługuje czegoś takiego jak "miks stereo", które było w o wiele starszych kartach ;/

• #9 10 Maj 2016 15:13
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Nic nie wiem o "starszych" kartach. Mój komputer; HP ProDesk 490 G1 MT (2015 r) ma tę funkcję.

• #10 10 Maj 2016 15:55
    magin_stange
    Poziom 9  

W komputerze stacjonarnym mam "realtek HD 5.1" a Laptopa mam Dell Latitude D830 z kartą Sigmatel, która jest bardzo "okrojona: :/

Edit. Podłączyłem głośniki pod jeden wzmacniacz, przy czym wyjąłem wzmacniacz z drugiego głośnika.
    Głośniki podłączyłem w konfiguracji po 8Ohm na kanał, bo przy 2Ohm było bardzo duże THD.
    Pozdrawiam :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME