Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scenic 2 - Drżenie pedałów

09 Maj 2016 21:45 963 4
  • Poziom 7  
    Witam posiadam Scenic II 2.0 16V jeżdze nim od roku i wciąż mam problem z drżeniem pedałów podczas jazdy. Wymieniłam wszystkie poduszki za wyjątkiem skrzyni biegów. Mój mechanik stwierdził że nic nie czuje ale są one wyraźniejsze kiedy jedzie się w dalszą trase. Szczególnie jak zjeżdzam np z autostrady na normalną droge wtedy mam wrażenie że pedały mają wyskoczyć. Zastanawiam się ròwnieź czy ten model posiada dwumas i czy on być może nie jest za to odpowiedzialny. Choć wiele osób mówi że te model nie posiada dwumasa. Czasami są dni kiedy mocno drża a czasem zupeĺnie delikatne. Już nie wiem co mam robić. Może ktoś spotkał sie z czymś podobnym?
  • Poziom 18  
    Których pedałów?
    może troche magnezu pomoże?
    :-)
  • Poziom 15  
    Prawa poduszka do wymiany na Hutchinsona
  • Poziom 7  
    Wymienione wszystkie popoduszki powtarzam za wyjątkiem poduszki od skrzyni biegów. Poduszki kuppowałwałam z najlepszej firmy nie oszczędzałam gdyż od początku miałam ten problem więc też myślałam że to one. Najpabrdziej odczuwalne na pedale sprzęgła ale na pozostałych też czuć drgania.
  • Poziom 18  
    Jeśli jedzie sie na trasie to raczej naciska sie na tylko jeden pedał czyli gazu?
    jeśli Ci drga pedał sprzęgła podczas naciskania np. przy zmianie biegów to winne jest uszkodzone sprzęgło.
    jeśli drga cały samochód to winne mogą być poduszki, zawieszenie tłumika, dwumasa jeśli auto posiada, ale to można stwierdzić organoleptycznie a nie przez wpisy na forum.
    Tak że jedź do jakiegoś dobrego mechanika i niech to sprawdzi.