Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawisz Shift wyłacza system

Goten07x 10 Maj 2016 01:33 501 5
  • #1 10 Maj 2016 01:33
    Goten07x
    Poziom 2  

Jak w tytule ,naciskając klawisz shift i mój system się zamyka (Win10 x64). Robiłem skan Malwarebytes znlazlo jakieś badziewa w tym rejestry Ale nic nie pomogło. Ktoś ma jakiś pomysł prócz /format: c?

0 5
  • #2 10 Maj 2016 07:21
    huluk
    Poziom 30  

Dwie sprawy:
    1 - od jakiego momentu to się zaczęło? Być może jakiś software modyfikuje działanie klawiszy (przechwytuje i remapuje, w stylu skrótów klawiaturowych) - można zweryfikować jakie procesy są uruchomione, co się da to powyłączać, z usługami innych producentów niż Microsoft włącznie;
    2 - możliwa także usterka klawiatury (lub zabrudzenie powodujące zwieranie ścieżek) - do sprawdzenia przez uruchomienie komputera z jakiejś płytki / pendrive Live czy aby na pewno wszystkie klawisze działają poprawnie.

0
  • #3 10 Maj 2016 09:36
    Goten07x
    Poziom 2  

Oglądałem jakiś filmik na YouTube i nagle pełny ekran się wyłączył i nie dało się go ponownie włączyć. Tak samo. Oknem rozmowy na Facebooku. Później chciałem coś napisać i zauważyłem ze Shift robi shutdown. A może to jakiś wirus shutdown zbindowany pod shift?

0
  • #4 10 Maj 2016 10:15
    huluk
    Poziom 30  

Czy w trybie awaryjnym dzieje się tak samo? Czy to komputer stacjonarny czy laptop? Czy na innej klawiaturze jest tak samo?

P.S. - brak możliwości manipulowania oknami wskazywałby na przyblokowanie jakiegoś klawisza. Zerknij jeszcze przy okazji, czy Ci się klawisze trwałe nie włączyły.

0
  • #5 10 Maj 2016 15:24
    Goten07x
    Poziom 2  

Komputer stacjonarny.
    Właśnie wróciłem i odpaliłem komputer. Sprawdziłem klawisze trwałe i były wyłączone. Nacisnąłem Shift (chciałem sprawdzić) i nic się nie dzieje niepokojącego.

0
  • #6 10 Maj 2016 15:28
    huluk
    Poziom 30  

Może jednorazowo coś Ci "zblokowało" klawisz, albo wtedy był uruchomiony jakiś program który przechwytywał zdarzenia z klawiatury. Spróbuj odtworzyć tamtą sytuację (jeśli chodzi o uruchomione programy) i obserwuj.

0