Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uno - stk 500_getsync()= not in sync: resp 0x00 zepsuło się ?

10 Maj 2016 02:25 792 4
  • Poziom 10  
    Witam .
    Mam klona uno na chipie ch341 udało Mi się na nim uruchomić pare programów a dziś przy próbie wgrania nowego wyskakuje komunikat stk 500_getsync()= not in sync: resp 0x00
    Nie mogę nic wrzucić .
    Przeinstalowałem oprogramowanie, sprawdziłem port , wersje układu, i kabel wszystko ok ,po podłaczeniu świeci dioda on i wykrywa usb, po wcisnieciu reset nie miga dioda 13.(ostatnio był program do sterowania krokowcem przez uln2003 ale on też nie działa)
    Czy jest jakiś sposób żeby to zresetować np do fabrycznych ustawień lub sprawdzić czy układ się uszkodził ?
  • BotlandBotland
  • Poziom 14  
    Jeśli faktycznie połączenia są OK to spróbuj wypalić bootloader i potem wgrać jakiś program. Jeśli to nic nie da to można jeszcze spróbować wgrywać programatorem przez złącze ICSP. A jeśli i to nic nie da to niestety coś uwaliłeś.
    Ja swój pierwszy moduł Arduino uwaliłem próbując podłączać coś na włączonym zasilaniu i niestety też był error stk 500_getsync() ...
  • BotlandBotland
  • Poziom 10  
    A zeby wypalic botloader to potrzebuje drugiego arduino czy jak to zrobic ?
  • Poziom 14  
    Nie trzeba drugiego Arduino do wypalania bootloadera robisz to klikając w menu Narzędzia->Wypal bootloader. Drugie Arduino lub programator będą potrzebne jakby to nie zadziałało wtedy można wypalić bootloader używając innego Arduino jako programatora.
    Gorzej jest wtedy gdy programowanie używając osobnego sprzętu się nie powiedzie to prawdopodobnie uwaliłeś Atmege na płytce Arduino, a jeśli się powiedzie, a przez USB nadal nie będzie się dało nic wgrywać tak to masz uwaloną płytkę ale na szczęście Atmega na płytce żyje :)
  • Poziom 10  
    Nic sie nie udalo zrobic .Czekam na nowe, może jak podłacze to sie uda zaprogramowac. Dziekuje za pomoc.