Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Taśma led rgb różne odcienie na jednym kolorze

skoniak 10 Maj 2016 09:17 969 4
  • #1 10 Maj 2016 09:17
    skoniak
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z taśmami led w podwieszanym suficie.
    Nie znam się na tym kupno i montaż zleciłem osobie trzeciej.

Otóż całe mieszkanie podzielone jest na 5 stref. Pierwszy pilot posiada 4 strefy i drugi pilot oddzielny do podświetlenia w łazience.

Problem polega na diametralnie różnych odcieniach. Najgorzej jest w strefie pierwszej w załącznikach dodaje zdjęcia.

Na jednej połowie podwieszanego sufitu na przykładzie białego zimnego jest ok daje ten kolor natomiast po drugiej stronie tego samego sufitu jest już całkowicie fioletowy prawie jak różowy kolor zamiast zimnego białego. W kolejnych strefach jest lepiej ale też są plamy na zimnym białym co jakiś czas fioletowo-różowe.

Problem ten występuje przy jasnych kolorach żółty/pomarańczowy, czerwony/pomarańczowy itp.

Co z tym można zrobić? Osoba sprzedająca led twierdzi że nie da się z tym nic zrobić zasilacze są "ok a nawet dane większe".

Czy ktoś podpowie jak się za to zabrać?

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 10 Maj 2016 10:13
    sp3ots
    Poziom 36  

Witam !

Cytat:
    "Na jednej połowie podwieszanego sufitu na przykładzie białego zimnego jest ok daje ten kolor natomiast po drugiej stronie tego samego sufitu jest już całkowicie fioletowy prawie jak różowy kolor zamiast zimnego białego. W kolejnych strefach jest lepiej ale też są plamy na zimnym białym co jakiś czas fioletowo-różowe"

Poproś montera aby zamienił miejscami całe paski LEDów, prawy pasek na lewą stronę, a lewy pasek na prawą stronę sufitu.
    W ten sposób sprawdzisz czy ledy są takie same, a efekt zmiany barwy światła nie daje czasem inne ukształtowanie ścian, być może inną farbą był malowany korytarz.

Dopilnuj przekładanie LEDów, bądź przy tym.

Po przekładce porównaj odcienie.

Pozdrawiam. Stefan
    ps. na początek przestaw ledy tylko jednego koloru.

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #3 10 Maj 2016 11:47
    bodom
    Poziom 30  

Sekcję taśmy LED zasilasz z jednej strony?
    Aby zminimalizować spadki napięć lepiej ją zasilać np. w środku, lub przedłużając przewody zasilające, podłączyć zasilanie do obu końcówek taśmy.

0
  • #4 13 Maj 2016 15:34
    skoniak
    Poziom 2  

Niestety nie wiem jak to jest podłączone jeśli z jednej strony przekaże aby zostało podłączone z dwóch końców ewentualnie środka.

W załączniku zdjęcie które udało mi się zrobić z ostatniej wizyty.

Jak tylko ruszy temat dam znać czy coś udało się zrobić.
    Dziękuję za dotychczasowe wskazówki i pomoc.
    Pozdrawiam

0
  • #5 16 Maj 2016 10:19
    skoniak
    Poziom 2  

Problem rozwiązany podłączenie taśmy przedłużając przewody z obu stron na zdjęciu widać efekt.

Dziękuję za pomoc bodom i sp3ots.
    Pozdrawiam!

Taśma led rgb różne odcienie na jednym kolorze

0