Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Xps L502X - Dell Xps L502X Pamięć RAM 1600MHz?

10 Maj 2016 10:05 987 7
  • Poziom 9  
    Witam

Jak w temacie, obecnie mam zainstalowaną pamięć ramRAM 2 x 2gbGB DUAL CHANEL DDR3 10600S 1333MhzMHz

Chciałem zamienić te obie koście na większe to znaczy 2 x 4 gbGB, i moje pytanie brzmi czy kości o większej szybkości tzn. 1600Mhz MHz pójdą mi na tym laptopie, bo szukam na różnych forach i brak jednoznacznej odpowiedzi.

I jeszcze interesuję mnie Opcja DUAL CHANNEL, czy kości musza być identyczne, aby pracowały w tym systemie? czy po prostu nie ma to różnicy?

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Kości nie muszą być identyczne (jeżeli chodzi o producenta), ale najlepiej jak będą miały parametry identyczne/bardzo zbliżone do siebie.
  • Poziom 9  
    Zapomniałem dodać że mój procesor Intel Core I5-2410M 2gnr. Czyli rozumiem że kości najlepiej im więcej mają podobnych parametrów tym lepiej. Z tego co podesłał Lisek to nie wszystko zrozumiałem odnośnie tego czy szybsze kości 1600MhzMHz będą działały, czy musza to być 1333mhzMHz. Słabo u mnie z Angielskim
  • Spec od monitorów
    Kupisz szybsze i tak będą działąły jak ( 4GB 1333MHz DDR3 )
    *tak wymusi kontroler pamięci
    porównaj ich ceny> podejmij decyzję

Pamięci maja być przeznaczone do pracy: Dual Channel
    Link
    Link
  • Poziom 9  
    Ok Ruzumiem, czyli Szybsze Pamięci nic nam tutaj nie dadzą...

A podpowiesz jeszcze jak rozpoznać kości pamięci czy będa pracowąły w trybie Dual Channel?? Bo powiem szczerze na Alledrogo jest tych pamięci mnóstwo, niby oznaczenia mają podobne, no ale na moje pytanie czy pamięci będą działały w trybie DUAL - otrzymuję odpowiedź że Powinny....
  • Spec od monitorów
    Ano popatrz tutaj tylko te ceny Link
    Jak zmienić doczytaj w książce dla tego modelu , str.17 (+uwagi str.9) Link

Dla D_Ch niby specjalnie testowane , ja na to nie zwracam uwagi, wżne by ten sam producent np. Corsair Memory, No ECC / Cas Latency CL 9 (or CL 10)Link_ TE
    lub (16GB (2x8 Corsair DD3 1333Mhz SO16GX3M2A1333C9 kit))
    Obsada:
    Dell Xps L502X - Dell Xps L502X Pamięć RAM 1600MHz?

Znany guru na forum Dell
    Cytat:
    There isn't any real world performance difference between single channel and dual channel memory.
  • Poziom 9  
    Już wszystko wiem co i jak, jeszcze jakby ktoś mi wytłumaczył co zonacza na końcu oznaczenie typu F2, F3 czy tez inne i które sa lepsze ??

Przykłądowo u mnie w Laptopie siedzie Pamieć

Hynix 2GB 2Rx8 PC3-10600S-9-10-B1

A na Allegro sporo jest Hynix 4GB 2Rx8 PC3-10600S-9-10-F2, czy tez Hynix 4GB 2Rx8 PC3-10600S-9-11-F3

Czym one się różnią i które są lepsze