Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinia o kolumnie aktywnej HK Audio Pulsar PL 115 FA

10 Maj 2016 15:11 1866 10
  • Poziom 9  
    Witam,

Co myślicie o kolumnie aktywnej HK Audio Pulsar PL 115 FA?
    Czy ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z tymi kolumnami?
    Czy przesłuchiwał ktoś te kolumny z subbasami HK AUDIO Pulsar PL 118Sub A?

Czy za kwotę ok 3000 zł/szt proponujecie coś innego?

Myślałem jeszcze o bardziej mobilnej alternatywie takiej jak Electro-voice ZLX 12P (1800zł/szt), zestaw LDM SAS-18XPRO oraz

Minimum jakie mnie zadowala to system 2+1 aczkolwiek 2+2 byłby optymalny.
    Na chwilę obecną chciałbym jednak zaopatrzyć się w aktywne kolumny szerokopasmowe a w przyszłości rozbudować system o subbas/subbasy.

Systemu używać zamierzam do nagłaśniania imprez okolicznościowych.

Z góry dziękuję za wszystkie rady i opinie
  • Pomocny post
    Poziom 1  
    Odsłuchiwałem te Electro-Voice ZLX-12P.
    Myślałem, że firma EV trochę bardziej się postara ale jednak jest to produkt dla mas więc nie spodziewałbym się żadnej rewelacji szczególnie przy pracy bez suba.

Aczkolwiek w tym przedziale cenowym jest to bardzo ciekawa propozycja jeśli dorzuci się bas to myśle że zabrzmi to fajnie. Ogólnie same nadstawki brzmą poprawnie ale du...nie urywa.

Miałem okazję również słuchać Electro-Voice ETX-12P + ETX-15SP i muszę powiedzieć, że zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie. Małogabarytowe, lekkie, zbite i bardzo skuteczne. Niestety nie o ten przedział cenowy się rozchodzi.

Co do tych HK - Audio to nie słyszałem, ale nie mam zaufania do tej marki, szczególnie do zestawów aktywnych, które lubą być awaryjne pomimo zastosowanych pseudo limiterów i innych pseudo zabezpieczeń.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Ta opinia o HK, poparta jest własnymi doświadczeniami ze sprzętami tej firmy, czy to stereotypy, wyczytane w necie?
    Ponad dwadzieścia lat, stykam się ze sprzętem tej firmy i nigdy nie słyszałem o jakiejś nad przeciętnej "awaryjności" ich wyrobów. Jeśli już jakaś się zdarzyła, to okazywało się, że najczęściej była sprokurowane przez obsługującego sprzęt.

Payfer napisał:
    zestaw LDM SAS-18XPRO

Może zestaw nie z najwyższej półki, ale do Twoich zastosowań zupełnie wystarczający. W tym przedziale cenowym trudno trafić coś o takiej mocy i niezłym brzmieniu, no chyba że coś z LD, lub od Thomanna.
    Kwestią może być mobilność (waga subbasu), ale tylko w przypadku jednoosobowej "kapeli", lub mobilnego dj-a.
    Samymi nadstawkami ZLX-12P - jak już zauważył kolega @Jambojet_SPL - imprezy nie zagrasz. No chyba że wesele na 30, góra 40 osób.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    A ZLX-12P + bass ELX118P?
    Oglądałem na Youtube o ZLX-12P że mają możliwość skonfigurowania i użycia gotowego presetu idealnego do współpracy z basem.

Czy w takiej konfiguracji zagra to na np. imprezę na 100 osób czy te nadstawki się do tego po prosu nie nadają- są za słabe?

A co innego polecacie w podobnej konfiguracji 2+1 z możliwością późniejszego ( jak finanse pozwolą) dokupienia jeszcze jednego basu?

Mam jeszcze jedno pytanie jak znacząco różni się kolumna ZLX-12P od kolumny z serii wyższej ELX-112P pod kątem brzmienia i skuteczności?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Payfer napisał:
    A ZLX-12P + bass ELX118P?

Na wesele na 100 osób taki zestaw wystarczy, na coś więcej (np. dyskoteka) już będzie słabo.

Payfer napisał:
    mają możliwość skonfigurowania i użycia gotowego presetu idealnego do współpracy z basem.

Tak, jest gotowy preset (filtr dolnozaporowy) pod ELX-118P.

Myślę, iż różnica w brzmieniu i skuteczności, warta jest tych kilku stówek. Co prawda na korzyść ZLX przemawia zastosowanie wielofunkcyjnego DSP, ale ELX-112p go nie potrzebuje - po prostu brzmi dobrze.
    I też ma filtr dolnozaporowy, przygotowany pod ELX-118P. :-)

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nie miałem przyjemności zetknąć się z serią Pullsar, więc trudno wyrokować. Z dostępnych w sieci informacji, parametrów (niestety w wypadku wszystkich paczek, tylko szczątkowych) i fotek, głównie wnętrz paneli, wygląda to podobnie jak w ELX i lepiej jak w ZLX. Ale jak brzmi?
    Hmm, z parametrów i fotek się nie dowiemy. :-)
    Możesz zwrócić się do dystrybutora (Amtec) z zapytaniem o ew. prezentację. Na Śląsku handluje HK sklep Gamuz z Katowic. Myślę, że nie będą robić problemu a i rabat można u nich niezły wynegocjować. :-)

Payfer napisał:
    inne propozycje

W jakiej konkretnie kasie i dla kogo: dj-a, czy kapeli?
    Musi to być sprzęt ze "znaczkiem"? Jest trochę nieźle grających gratów, firm z mniej, lub bardziej "świecącym znaczkiem".
    Może coś z NAW? Do Żywca nie masz znowu tak daleko.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Moim zdaniem, cena jest nieco wysoka . No, ale za znaczek się płaci i to nie tylko w przypadku HK. :-)
    Jaką Ci zaproponowali cenę?
    NAW to też Niezła marka. :-) Nie zaszkodzi zadzwonić i pogadać.

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Jak w pełni sprawne technicznie i akceptowalne wizualnie, to tak.

Pozdrawiam.