Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję układu, symbolu, zamiennika

10 Maj 2016 15:16 357 2
  • Poziom 26  
    Szukam zamiennika dosyć (jak dla mnie) specyficznego układu będącego w torze ładowania akumulatora 4.2V

Układ zasilany jest z 5VDC, na wyjściu otrzymuję stałe, niezależnie od prądu ( do 180...200mA ) napięcie stałe 4.2V którym ładowany jest bezpośrednio akumulatorek. Układ ma 5 wyprowadzeń i jest w obudowie SOT-23-5.

Przy przekroczeniu 180-200mA poboru prądu ładowania akumulatora układ obniża napięcie tak, że płynący prąd wynosi 40-50mA. Wydaje mi się, że to przypadek by układ tak się zachowywał, może faktycznie tak ma działać.

Przy obciążeniu spadającym w granicach 10mA układ wystawia stan wysoki na jednym pinie co powoduje zmianę koloru diody LED z czerwonego na zielony- "bateria naładowana" Stan niski/wysoki wyjściowego pinu przy ładowaniu nie ma znaczenia- kwestia przełożenia diod LED.

Urządzenie które chcę naprawić to słuchawki bezprzewodowe, kilkanaście sztuk. akumulatory mają małą pojemność i są chyba NI-MH. Z obecnych układów uszkodzonych odczytałem napis ale w internecie nic nie znalazłem.

Odczytane oznaczenie podesle dzisiaj, ale może ktoś z was już miał styczność z podobnym układem.

Serdecznie proszę o pomoc.
  • Poziom 8  
    Stanys!
    Ja też mam problem ze stacją nadajnika do słuchawek Philips SBC8440. U mnie nie działa nadajnik. Ponieważ kolega "walczy" z układem ładowania akumulatorków, chciałem poinformować o pułapce jaką zastosował producent w celu wymuszenia zakupu akumulatorków jego firmy. Mianowicie w gniazdach akumulatorów w okolicy bieguna (-) są dwa dodatkowe styki, które są zwierane z (-) przez oczyszczone z izolatora akumulatorki na dł. około 1,5 cm. Stosując akumulatorki innej firmy należy usunąć izolację z końcówki tych innych akumulatorów, lub kabelki od tych dodatkowych styków,należy na stałe przylutować do styku (-). Bez tej zmiany akumulatory nie będą mogły się naładować.
    A na koniec mam pytanie? Czy kolega posiada datashet scalaka S7800 D1404 , który w moich słuchawkach jest uszkodzony?
  • Poziom 26  
    Dzięki za informację.
    Ja naprawiam słuchawki bezprzewodowe dla znajomego, jest ich sporo, używane w "Silent party", taka masówka...

Co do pytania, niestety nie posiadam informacji na temat wymienionego układu.