Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate Momentus 5400.6 - Brak danych SMART, zerowa pojemność, odzysk danych

pawlik-9 10 Maj 2016 15:40 1053 7
  • #1 10 Maj 2016 15:40
    pawlik-9
    Poziom 2  

Używałem dysku zewnętrznego firmy Adata. Pewnego dnia podłączyłem go do laptopa. W trakcie przeglądania plików "rozłączył się" - dalej był fizycznie podłączony (dioda świeciła), ale nie było go w wykazie dysków. Przy podłączeniu do innych komputerów nadal nie był wykrywany. Zostawiłem go na miesiąc w spokoju, po czym jednak przypomniałem sobie, że chciałbym odzyskać dane. Wyjąłem dysk dysk z zewnętrznej obudowy - jest to Seagate Momentus 5400.6 2,5'' 500GB.
    Po podłączeniu przez SATA do komputera menedżer dysków proponuje mi zainicjowanie dysku (z czego nie skorzystałem), a w programie CrystalInfo jest widoczne:
    Pojemność dysku w biosie i programie Victoria wynosi 0. Również program Victoria nie pozwala pobrać danych SMART - komunikat: "Error reading S.M.A.R.T!"
    Co można w takim wypadku zrobić, żeby odzyskać dane z dysku?

0 7
  • #2 10 Maj 2016 17:07
    ZDV12
    Poziom 14  

Tylko, że autor napisał, że chce odzyskać dane a nie je dobić do końca - Twoja porada jest niewłaściwa.

0
  • #3 10 Maj 2016 17:07
    pawlik-9
    Poziom 2  

A to przypadkiem nie usunie wszystkich danych na nim? :) Zdecydowanie bardziej zależy mi na danych niż na samym dysku

0
  • #5 10 Maj 2016 22:54
    pawlik-9
    Poziom 2  

HDS widzi dysk, ale w zakładce SMART pusto, jak przy poprzednich programach.

DMDE twierdzi, że dysk ma pojemność 512 bajtów. Przy wyborze tego dysku w tym programie wyskakuje błąd: "WinError 1117. Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia We/Wy." Po wciśnięciu "Ignoruj" wyświetla się okno partycji:
    Edit: A okno programu wygląda tak:

0
  • #6 11 Maj 2016 00:42
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

pawlik-9 napisał:
    Co można w takim wypadku zrobić, żeby odzyskać dane z dysku?

Jeśli dane są cenne to oddaj do firmy zajmującej się profesjonalnie odzyskiem danych. Z tego typu uszkodzeniem nic w domu nie zwojujesz.

0
  • #7 11 Maj 2016 13:52
    helmud7543
    Poziom 42  

Prawdopodobnie uszkodzone firmware.

0
  • #8 19 Maj 2016 23:40
    pawlik-9
    Poziom 2  

Dzięki za wszystkie sugestie :) , chyba pozostaje mi oddać dysk do profesjonalnej firmy.

0