Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Speedport W100 Repeater - brak komunikacji WPS z routerem TPLINK-TD-W8951ND

10 Maj 2016 15:43 2118 13
  • Poziom 29  
    Witam.
    Ostatnio była potrzeba rozszerzenia zasięgu WIFI od routera TPLINK-TD-W8951ND bez możliwości prowadzenia kabli-koniecznie musiało być bezprzewodowo więc albo repeater albo przesłanie sygnału po linii 230V i drugi router. Jednak drugie rozwiązanie okazało się drogie a poszczególne pomieszczenia mają zasilanie z innych faz musiałem wybrać opcję repeater WPS.
    Tak więc został zakupiony repeater Speedport W100 Repeater
    dokładnie taki:
    I dostałem do niego taką oto instrukcję obsługi:

Tak więc zrobiłem zgodnie z instrukcją, ale nie udało mi się zainicjować połączenia. Znaczek WPS mrygał szybko na zielono i po chwili zmieniał kolor na czerwony i taki już zostawał. Jak sprawdziłem na telefonie repeater nadawał jakąś sieć-kupiłem używany.
    Więc zamiast się bawić w zgadywanie hasła do niej nacisnąłem reset na repeaterze (resetowanie ustawień?) i obecnie mam taki efekt:
    -repeater nadaje sieć o nazwie "repeater" bez żadnego hasła ale połączenie się z nią jest niemożliwe.
    -Przycisk WPS mryga na biało po czym świeci stale na biało-nie ma wpływu na to naciśnięcie przycisku WPS ani RESET.
    -jest kompletny brak reakcji na naciśnięcie WPS na routerze i WPS na repeaterze.

I tu utknąłem w martwym punkcie bo nie wiem gdzie zrobiłem błąd i czy czasem nie uszkodziłem repeatera.
    Nie mam do niego instrukcji obsługi, jedyne co dostałem od sprzedawcy to powyższy screen.
    Mam na niego 14 dni gwarancji na sprawdzenie-miałem zamiar oddać ale nie chce wyjść na debila jeżeli problem może okazać się błachy.

Bardzo proszę was o pomoc lub wytknięcie mi błędu który mogłem popełnić.
    Mam nadzieję, że w miare jasno opisałem całą sytuacje.
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Wzmacniacz ma jakiś interfejs web-owy do konfiguracji?
  • Pomocny post
    Poszukaj instrukcji obsługi i poczytaj bo sam bym musiał to zrobić, nie znam urządzenia.
  • Poziom 29  
    Właśnie znalazłem w internecie instrukcję i po przetłumaczeniu z niemieckiego:
    -kolor biały-miganie-"rozruch"
    -kolor biały-świeci-gotowość do połączenia.

Ale ani myśl łączyć się z Routerem i nie reaguje na przycisk WPS ani RESET.

EDIT:
    link do instrukcji:
    https://www.telekom.de/hilfe/downloads/bedienungsanleitung_speedport_w100_repeater.pdf
    o funkcji koloru mowa na stronie 39 i 40.
  • Pomocny post
    Na TP-linku wciskasz też WPS-a?
  • Poziom 29  
    Tak, próbowałem jednocześnie z repeaterem, próbowałem wcześniej i później w różnych odstępach czasowych. Połączenia nie zestawiłem a repeater nie zmienia stanu-świeci na biało ciągle.
    EDIT
    Naciśnięcie WPS na routerze powoduje zaświecenie się 5 diody od lewej strony na routerze. dioda miga ~1x na sekunde.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Wygląda że się nie dogadują po tym WPS-e. Raczej nic więcej nie pomogę w twoim temacie. Może któryś z kolegów mających doświadczenie z twoim modelem się odezwie.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 29  
    Ale wcześniej przynajmniej repeater podejmował próbę dogadania sie z routerem. A teraz nic.
    Trudno, pozostaje poczekać na opinie jakiegoś innego znawcy.

Dodano po 4 [minuty]:

Mam jeszcze jednego TP-LINKa co został dawno zdemontowany. on właśnie ma WPS. spróbuje jeszcze z nim.

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Ten drugi router tak samo-nie chce gadać z Repeaterem.
    W konfiguracji routera znalazłem jakieś opcje odnośnie WPS.

Tylko nie wiem co zrobić żeby nie zepsuć sobie już skonfigurowanego routera.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Po podłączeniu repetera od sieci wciśnij reset i trzymaj około 8 sek. Urządzenie powróci do fabryki .
    Jeśli nie pomoże to znaczy że coś z nim nie klawo i lepiej odesłać.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Miałem dokładnie ten sam problem.Okazało się że mój router (Huawei b593) nie miał włączonego WPS. Po zalogowaniu do routera włączyłem odnajdywanie WPS a następnie wygląda tak cała procedura połączenia:
    1.Podłączyć repeater do gniazdka (miga na biało przycisk WPS)
    2.Po kilkunastu sekundach migający na biało przycisk przestaje migać i zaczyna świecić na biało ciągle(urządzenie jest gotowe do parowania) .Pojawiła się sieć WiFi o nazwie repeater.Nie łączymy się z nią !!!
    3.Wciskamy przycisk WPS na routerze (w pierwszej kolejności) a następnie wciskamy WPS na repeaterze. Przycisk WPS zaczyna migać na zielono.
    4. Gdy zaczyna świecić na zielono to znaczy że konfiguracja została zakończona sukcesem.Zniknęła sieć WiFi o nazwie Repeater .Od tego momentu widoczna jest sieć naszego routera wysyłana przez router oraz repeater.

Jeśli przycisk zaświeci się na czerwono to oznacza że pepeater nie odnalazł urządzenia gotowego na sparowanie WPS.

Po udanej konfiguracji repeater pamięta nasz router i nie trzeba ponownie go konfigurować po wyłączeniu go z gniazdka.Po ponownym włączeniu najpierw będzie migało na biało po chwili na zielono i wkońcu zapali się na zielono na stałe.