Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo ideapad G510: Windows 10 nie wykrywa drugiego dysku.

10 Maj 2016 17:17 774 2
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam laptop wymieniony w tytule, i jako że właśnie skończyła się na niego gwarancja postanowiłem go trochę odświeżyć. Wymieniłem dysk HDD na SSD SanDiska a oryginalny HDD poleciał do kieszeni zamiast napędu optycznego.
    Kieszeń RaidSonic IB-AC642
    I tu pojawia się mój problem: Na starym dysku zainstalowany jest wciąż Windows 8.1 i Ubuntu Linux. Kiedy uruchomię dowolny z tych systemów mam dostęp do zawartości dysku SSD. Jednak gdy odpalę Windows 10 zainstalowany na tymże SSD, nie mogę się dostać do zawartości dysku HDD. Nie pojawia się się on nawet w menadżerze urządzeń. Jak temu zaradzić? Potrzebuję dostępu do tego dysku, bo sam SSD jest za mały na wszystkie moje pliki. Czy to kieszeń HDD może być powodem tych problemów?

HDD: ST1000LM024 HN-M101MBB
    SSD: SanDisk SDSSDXPS240G

Moderowany przez RADU23:

Link do aukcji usunąłem. Pozostawiłem nazwę własną urządzenia.
    3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• Poziom 10  
    Wydaje mi się, że przypadkiem zainstalowałem sterowniki do WIN8. Zainstalowałem system drugi raz w ten sam sposób, tylko bez włożonej kieszeni, (włożyłem dopiero po zakończonej instalacji) i wszystko podziałało. Głupi ja. Zamykam temat.