Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzaminy praktyczne E12 2016 (maj - czerwiec)

Andrzej_Kmicic 29 Cze 2016 12:48 301347 1329
    takitamuzytkownik
    Poziom 6  
    nie lubie rebusów ale lubie jak mi ktos mówi co było na egzaminie dokładnie hehe :)
    krzysztofsds
    Poziom 9  
    Byłem. Pisałem. Zrobiłem wszystko. Jak tworze tych użytkowników i dodaje do grupy to nie trzeba robić zrzutów ? Egzaminator sprawdzi pózniej ?
    peel
    Poziom 2  
    Witam
    Ma jeszcze ktoś dzisiaj egz. praktyczny? Czy sam zostałem na koniec?
    Jakby ktoś wrzucił pytania ze zdających od godz. 8. to bardzo by mi pomógł.
    Dzięki.

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

Dostałem info że, dzisiaj jest:
    - wymiany karty graficznej
    - wpisanie do tabelki parametrów płyty głównej, procesora, HDD, RAM, dwóch kart graficznych
    - wybór grafiki do programu X (dane w załączniku)
    - ocena czy zmodernizowany zestaw spełni wymagania programu X
    Win:
    - instalacja antywira + skanowanie
    - msconfig -> uruchamianie
    - po wciśnięciu Ctrl+Alt+Del nie można zmienić hasła
    - zasady inspekcji - zarządzanie kontami sukces, zdarzenia logowania niepowodzenie
    Linux:
    - sprawdzenie obciążenia RAM i procesora
    - konto
    - w katalogu domowym folder
    - do folderu uprawnienia: rwx r-x --x
    - konfiguracja interfejsów sieciowych
    Kosztorys z wykonanych prac:
    - montaż, instalacja itd.
    - rabat 7%
    pivix
    Poziom 10  
    Jak robimy kosztorys to zawsze musimy pisać vat czy jak poproszą nas o cenę brutto, albo podadzą że podatek wynosi tyle i tyle ?

O co chodzi z konfiguracja interfejsów sieciowych ?
    peel
    Poziom 2  
    Konfiguracja interfejsów sieciowych to chyba z grubsza coś takiego, ale pewności nie mam.

ifconfig eth0 10.10.51.xxx netmask 255.255.255.0
    route add default gw 10.10.50.1
    echo nameserver 208.67.222.222 >> /etc/resolv.conf
    pivix
    Poziom 10  
    oki ale chyba jak wyklikam w network-managerze to chyba tez nie bedzie zle ?
    peel
    Poziom 2  
    Pewnie można wyklikać, ale to zależy jak jest pytanie sformułowane
    peel
    Poziom 2  
    OK i po stresie.
    Być może ktoś jeszcze będzie miał egzaminy praktyczne w tej sesji, więc podam kilka swoich spostrzeżeń.
    Pamiętajcie o opasce! Wydawało mi się, że opaska chroni wewnętrzne elementy komputera (główne układy scalone) przed ładunkami elektrostatycznymi. Więc nieco zdziwiło mnie ach i och komisji gdy nieuzbrojony w opaskę podłączyłem kabel zasilający do kompa (komputer przed egzaminem był odłączony od zasilania). Pewnie się nie znam, ale co taka opaska w tym momencie może pomóc?

Niektórzy tutaj pytali co w sytuacji gdy trzeba zrobić zrzut ekranowy, a wynik nie mieści się na jednym ekranie. Można robić po kilka zrzutów, można je ponumerować, jak ktoś ma czas, to można je w Paincie posklejać - przynajmniej u mnie takie było stanowisko komisji egzaminacyjnej.

Jeśli chodzi o kosztorys, w moim wypadku ceny były podane netto i należało do nich dodawać VAT. Czyli w jednej kolumnie ceny netto, w drugiej ilość szt., w trzeciej wartość netto, a w czwartej kolumnie wartość brutto. Na dodatek od sumy należało udzielić 7% rabatu. I tu też była zagwozdka bo najpierw w zadaniu było napisane, że rabat ma być udzielony od USŁUG, a na końcu, że rabat ma być udzielony od SUMY. Ale najpewniej chodziło o rabat od całej sumy bo tak wynikało ze wzorcowej tabelki.

Acha, jakby ktoś prowadził jakieś statystyki, to dzisiaj był arkusz nr 16.

pozdrawiam i życzę powodzenia
    pivix
    Poziom 10  
    peel napisał:
    OK i po stresie.
    Być może ktoś jeszcze będzie miał egzaminy praktyczne w tej sesji, więc podam kilka swoich spostrzeżeń.
    Pamiętajcie o opasce! Wydawało mi się, że opaska chroni wewnętrzne elementy komputera (główne układy scalone) przed ładunkami elektrostatycznymi. Więc nieco zdziwiło mnie ach i och komisji gdy nieuzbrojony w opaskę podłączyłem kabel zasilający do kompa (komputer przed egzaminem był odłączony od zasilania). Pewnie się nie znam, ale co taka opaska w tym momencie może pomóc?

Niektórzy tutaj pytali co w sytuacji gdy trzeba zrobić zrzut ekranowy, a wynik nie mieści się na jednym ekranie. Można robić po kilka zrzutów, można je ponumerować, jak ktoś ma czas, to można je w Paincie posklejać - przynajmniej u mnie takie było stanowisko komisji egzaminacyjnej.

Jeśli chodzi o kosztorys, w moim wypadku ceny były podane netto i należało do nich dodawać VAT. Czyli w jednej kolumnie ceny netto, w drugiej ilość szt., w trzeciej wartość netto, a w czwartej kolumnie wartość brutto. Na dodatek od sumy należało udzielić 7% rabatu. I tu też była zagwozdka bo najpierw w zadaniu było napisane, że rabat ma być udzielony od USŁUG, a na końcu, że rabat ma być udzielony od SUMY. Ale najpewniej chodziło o rabat od całej sumy bo tak wynikało ze wzorcowej tabelki.

Acha, jakby ktoś prowadził jakieś statystyki, to dzisiaj był arkusz nr 16.

pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnosnie rabatu to jak byś spojrzal w tabelke to byś widzial ze jest tylko jedno miejsce na wartosc po rabacie łączna :P

Odnosnie egzaminu to potwierdzily sie pytania. A ostatnie odnosiło sie do sprawdzenia statusu interfejsu sieciowego i zapisanie wyniku do pliku. Ja zrobilem zwykły ifconfig -a >>>interfejs.txt i chyba wystarczylo. Powodzenia zycze pozostałym co jeszcze beda zdawac praktyczny w tej sesji.