Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzaminy praktyczne E12 2016 (maj - czerwiec)

Andrzej_Kmicic 09 Cze 2016 14:44 303066 1329
    marcin140998
    Poziom 6  
    Witam
    teoria 17 o godzinie 10
    Praktyczny 29 o 8:00
    Z tego co nam nauczyciele powiedzieli to bd:
    zainportowac czcionke, jakis obrazek w win
    w linuksie skrypt i chyba nadanie uprawnien, zainstalowac linuks obok win ale nie pamietam dokładnie
    Adam IT Kozłowski
    Poziom 7  
    Ostatnio instalowaliśmy linuksa na pracowniach i niezbyt szybko się to robi. Nie sądzę, żeby dali nam to zadanie na egzaminie. Co do skryptu i nadania uprawnień się zgadzam.
    878085
    Poziom 7  
    marcin140998 napisał:
    Witam
    teoria 17 o godzinie 10
    w linuksie skrypt i chyba nadanie uprawnien, zainstalowac linuks obok win ale nie pamietam dokładnie

Mi nauczyciel mówił że dyski już będą z linuxem i że nie będzie instalacji
    byron19822
    Poziom 2  
    Adam IT Kozłowski napisał:
    Ostatnio instalowaliśmy linuksa na pracowniach i niezbyt szybko się to robi. Nie sądzę, żeby dali nam to zadanie na egzaminie. Co do skryptu i nadania uprawnień się zgadzam.

Dziś instalowałem Ubuntu 14.04 LTS, czas instalacji to 18 minut. W sesji zimowej była instalacja Linuksa więc nie ma powodu by nie było jej również teraz :-)

Dodano po 1 [minuty]:

878085 napisał:
    marcin140998 napisał:
    Witam
    teoria 17 o godzinie 10

Mi nauczyciel mówił że dyski już będą z linuxem i że nie będzie instalacji

Asystent techniczny nie wie dokładnie jakie będzie zadanie. Zadanie ujrzy światło dzienne dopiero 18.06 o godz. 8, także wtedy poznacie domysły asystentów ;)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    byron19822
    Poziom 2  
    Luasek napisał:
    A więc nasza nauczycielka od montażu dała nam karty graficzne i kazała podłączyć przepinając VGA ze zintegrowanej karty grafiki do dedykowanej i włączyć komputer. Jeżeli na ekranie zobaczymy cokolwiek znaczy, że karta się wzbudziła :) Na tych komputerach na których się nie wzbudziła nie zostały wzięte pod egzamin.

Z tego co wiem nie będzie nic z kart graficznych :-) Być może jedynie wymiana jak coś ;)
    Robert de Clair
    Poziom 15  
    Wzbudzanie karty graficznej powiadasz :)
    Jak dla mnie to po prostu instalacja/montaż karty graficznej "obok" zintegrowanej :)
    a to "niewzbudzenie" to po prostu jakaś wada mobo :D albo overwrajtnięte w bios ustawienie, by mimo instalacji karty dodatkowej korzystał tylko ze zintegrowanej

Pamiętajcie, że może być komplet podzespołów do montażu

karta graficzna
    sieciowa
    kości pamięci
    dysk twardy
    wicek93
    Poziom 7  
    Chodzi o to, że nie może być instalacji Linuxa obok Windows ponieważ w wytycznych nie ma wzmianki o płytach czy innych nośnikach z instalatorami Windows czy Linux. Owszem, Linux będzie, ale już wgrany na dysk twardy.
    Levar.
    Poziom 1  
    Ja mam praktykę 23 czerwca o 16:00, więc chętnie się czegoś dowiem :D

Dodano po 1 [minuty]:

A o to wymagane oprogramowanie na egzamin praktyczny:

- CPU-Z v1.71.1 (minimum)
    - GPU-Z v0.85 (minimum)
    - GSmart Control v0.8.7 (minimum)
    - Crystal Disk Info v6.3.2 (minimum)
    - 7 ZIP v9.20 (minimum)
    - HWInfo (32/64bt) v5.10
    robert609
    Poziom 7  
    wicek93 napisał:
    Chodzi o to, że nie może być instalacji Linuxa obok Windows ponieważ w wytycznych nie ma wzmianki o płytach czy innych nośnikach z instalatorami Windows czy Linux. Owszem, Linux będzie, ale już wgrany na dysk twardy.

Popatrz dokładnie na 3 stronę jest "oprogramowanie na zewnętrznych nośnikach" a na nich Windows i Linux. Więc instalacja też może być
    jajo70
    Poziom 10  
    Pytanie do asystentów technicznych (lub osoby która przygotowywała egzamin)!
    Jak interpretować zapis?
    - pisownia oryginalna -
    Oprogramowanie na zewnętrznych nośnikach
    wykorzystywane w pracowni, współpracujące ze sprzętem wymienionym w sekcji.....
    - Windows Vista Business, Windows 7, Windows 8 lub 8.1 w wersji min. Professional

Analizując ten punkt można dość do wniosku że na stanowisku powinny być trzy dyski z trzema systemami, tj. Windows Vista Business, Windows 7 (w wersji dowolnej) oraz Windows 8 lub 8.1 w wersji min. Professional. Spójnik "lub" w moim rozumieniu dotyczy tylko różnych wersji Windowsa 8. Idąc dalej wersja Professional również dotyczy Windowsa 8 (8.1).

Co do Linuxów tu też (chyba) trzeba mieć nie jedną płytę lecz..., no właśnie ile 2 czy 3, a może 4?
    - Linux z dystrybucji Ubuntu lub openSUSE na rok 2016 (!) dla systemu Linux obowiązujące wersje: (tu może chodzi o Ubuntu 16.04)
    - Ubuntu Desktop 14.04 LTS (unity Gnome) (ten jest z 2014r)
    - openSUSE 13.2 (Gnome) (ten również z 2014r.)

Może znajdzie się ktoś mądry i to wyjaśni.

Tekst oczywiście pochodzi z tych fotek co się pojawiają i znikają.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    benefaktor
    Poziom 8  
    My na egzaminie będziemy pracować na Win 7 (już zainstalowanym)
    MarcelKowal
    Poziom 18  
    zdzichukluska napisał:
    Wydaje mi się, że za dużo się doszukujesz. Szkoły chyba nie byłoby stać żeby kupować licencję do Windowsa Visty, Windowsa 7, Windowsa 8 i to jeszcze w wersji pro. Ma być po jednej płytce z każdego systemu tzn. ma być jedna płyta z Windowsem i jedna z Linuxem

Zdecydowanie tak jak mówisz (jedna taka i jedna taka). Spójniki i przecinki to trudna sprawa dla CKE. Nie wspominając o poprawnym skonstruowaniu zadania maturalnego z informatyki ;)
    PS.
    Na pewno są szkoły, które mają kompy/systemy bez nośników i robi się problem ;) Polecą na piratach najwyżej :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Albix
    Poziom 10  
    Luasek napisał:
    W mojej szkole w 2/3 salach są piraty ... wyskakuje cały czas powiadomienie o wpisaniu hasła :D

Hehe! :) to ciekawie. A jakie macie systemy spiratowane Win7?
    Andrzejox
    Poziom 1  
    Możecie mi powiedzieć czy możliwe jest to, że będziemy mieli na jednym dysky zainstlowane dwa systemy i będziemy musieli wybrać który uruchamia się pierwszy?- np linux ubuntu + win7 i czy można to zrobić z poziomu graficznego(opcje zasilania) .
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    JaneQPL
    Poziom 2  
    Przygotowałem małe powtórzenie z Linuksa
    Gdyby ktoś był zainteresowany pisać na PW, bądź szybciej na GG: 10667641
    MarcelKowal
    Poziom 18  
    JaneQPL napisał:
    Jestem w posiadaniu wytycznych

No to wrzuć tutaj, a jeśli boisz się CBA/ABW, to i tak Cię namierzą, zrobią prowokację z agentem Tomkiem i wyślesz mu je na privie :D :lol:

Pewnie masz coś takiego jak tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3213750.html
    BTW, ciekawe czy ten Sienkiewicz to asystent, który podpisał papier, że dochowa tajemnicy i jego podpis :lol: :spoko: :please:
    JaneQPL
    Poziom 2  
    Wrzuciłbym, ale moderacja bardzo szybko pozbywa się takich postów ;)
    2487
    Poziom 9  
    Ja teoretyczny piszę 17, czyli to już tylko kilka dni. Macie może jakieś porady co warto by było powtórzyć i przejrzeć. Wydaje mi się ,że robienie "przykładowych testów" nic mi nie da, gdyż powtarzające się pytania z przed kilku lat to max 10%. I tu się rodzi moja prośba/pytanie czy mógłby ktoś zrobić liste rzeczy wartych do powtórzenia. Myśle że wszystkim by się to przydało od siebie dodam ,że warto powtórzyć sobie przeliczania (binarka,szesnastkowy, znak modułu itp) oraz przeliczania bitów/bajtów.
    jakubbi
    Poziom 11  
    Sądzę że pytania będą się powtarzały, co roku jest tak, że w testach są podobne bądź takie same pytania.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    PharellMan
    Poziom 9  
    Na egzaminie praktycznym ma być podobno program HWiNFO. Kto chce, niech już się zacznie zapoznawać z programem, bo podobno go wcześniej nie było.
    dhapollo
    Poziom 19  
    Luasek napisał:
    W mojej szkole w 2/3 salach są piraty ... wyskakuje cały czas powiadomienie o wpisaniu hasła :D

I to jest powód czemu nie potrafisz / potraficie dać egzaminu ?
    Pewnie ma zablokowane połowę funkcji ;)
    MarcelKowal
    Poziom 18  
    dhapollo napisał:
    Luasek napisał:

I to jest powód czemu nie potrafisz / potraficie dać egzaminu ?
    Pewnie ma zablokowane połowę funkcji ;)

Pewnie nie, bo nikt o czymś takim nie pisał. Ale to by trzeba było się wysilić i poczytać temat zamiast nabijać się dla zasady... :please:
    dhapollo
    Poziom 19  
    tak dla zasady tak samo użyteczna informacja jak i moja :)

Code:
    int nabijam, i;

for (i=0; i<0; i++)
    nabijam++;
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto