Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozmieszczenie głośników 5.1

10 Maj 2016 20:19 4686 31
  • Poziom 8  
    Witam chciałbym prosić o pomoc w rozmieszczeniu głośników w pokoju, długości kabli:
    Głośników satelitarnych przednich: 2 m
    Głośników satelitarnych tylnych: 4 m
    Głośnika centralnego: 2 m
    Zasiania głośników: 3.75 m
    Łączącego z komputerem: 2 m

Oraz w razie potrzeby jakie macie sposoby na maskowanie kabli głośników wiszących na ścianie? rozmieszczenie głośników 5.1
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 8  
    a mógłbyś mi jakoś pomóc rozmieścić je u mnie w pokoju? Czy jest jakaś możliwość przedłużenia kabla ?
  • Poziom 35  
    Zobacz na rysunek, który umieściłem, kolumny lewą i prawą dajesz po obu stronach telewizora, obok subwoofer i centralny pod telewizorem, a soruond po bokach łożka.

Jak przewodów nie idzie wymienić na dłuższe, to dolutuj przewody głośnikowe, a jak nie masz lutownicy, to zleć jakiejś firmie w okolicy np. zajmującą się car audio.
  • Poziom 8  
    Ale one będą podłączone do laptopa czyli przy biurku.

Dodano po 11 [minuty]:

chyba że da się jakoś podłączyć głośniki creative inspire t5800 za pomocą karty muzycznej creative surroundx-fi 5.1 pro do telewizora?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 35  
    A nie lepiej filmy oglądać na telewizorze?

Zobacz jakie wyjścia video ma laptop i podłącz odpowiednim przewodem video do telewizora, a dźwięk będzie przesyłany do zestawu głośników z laptopa i siadasz wygodnie na kanapie i czujesz się prawie jak w kinie :)
  • Poziom 8  
    W lapku mam hdmi w TV tez

Dodano po 2 [minuty]:

Czyli jak mam podłączyć głośniki do laptopa (w razie słuchania muzyki itp) i jak to zrobić żeby do tv podłączyć?
  • Poziom 35  
    Ten zestaw głośników co masz, to jest typowy zestaw do komputera.
    Połącz TV z komputerem kablem HDMI, wtedy będziesz miał obraz na TV, a dźwięk będziesz miał z laptopa.

Nie wiem jaki masz telewizor, ale obecne telewizory LED/LCD posiadają zazwyczaj jedynie cyfrowe wyjście audio optyczne.

Sygnał taki wyjściowy audio z telewizora wymaga zewnętrznego dekodera Dolby Digital, który rozkoduje i rozdzieli sygnał audio.

Typowym urządzeniem z dekoderem DD jest amplituner kina domowego.
  • Poziom 8  
    ale czy głos mi nie pójdzie kabel hdmi czasem ?
  • Poziom 8  
    to może i tak zrobię a wtedy jak będę siedział przy biurku i włącze sobie muzykę to też będzie ładnie słychać ?
    Bo sprawa wygląda tak: Mam zawnętrzną karte dziwiękową i kabel usb ma długość ok. 50 cm później mam 2 m kabla od subufera do karty, Gdzie najlepiej umieścić kartę i subufer ? Na biurku ? A głośniki przednie na komodzie po bokach TV, a tyle jakoś na ścianie po bokach łóżka?
  • Poziom 8  
    a mogę kupić kabel głośnikowy i wtyki i gniazda RCA i podłączyć do tych co są żeby nie lutować?
  • Poziom 8  
    Bo puszczę to listwami przypodłogowymi chyba a jak później ukryć kable i zawiesić głośniki na ścianie te tylne? I gdzie najlepiej ustawić subufer?
  • Poziom 35  
    Widzę, że poważny pokój kina domowego budujesz :)

Najlepiej to wpuścić w ścianę kable głośnikowe i zagipsować.

Ja u siebie kupiłem zwykłe kable głośnikowe i zagipsowałem, na końcu wpuściłem w ścianę małą puszkę i dolutowałem odcinek przewodu, który był w zestawie do kina.

Teraz to ładnie wygląda i gra już ładnych parę lat.

Subwoofer daj obok telewizora.

U mnie to wygląda tak
    rozmieszczenie głośników 5.1 rozmieszczenie głośników 5.1

Ja mam pociągnięty kabel HDMI z drugiego pokoju do telewizora, wszystko ukryte w ścianie i używam klawiatury i myszki bezprzewodowej i mogę sobie wygodnie siedzieć na kanapie i obsługiwać komputer.

Tylko raz coś grzebałem i mi kabel optyczny się zepsuł i musiałem kupić nowy i już teraz wisi obok telewizora.
  • Poziom 8  
    Dzieki! Fajnie wyglada tylko czy moje glosniki sie do tego nadaja? Ja chyba pusze w listwach przypodlogowych te przednie postawie na komodzie tylne chcialbym na scianie i chyba lupie jakies male poleczki i za lozkiem nie bedzie az tak widac kabla. tylko ze komputer mam na biurku i za bardzo nie wiem gdzie subufer bo kabel hdmi od kompa do tv?
  • Poziom 8  
    Pasowałby mi pod biurkiem i na biurku karta dźwiękowa i później od subufera kable do głośników w jaki sposób najlepiej je przedłużyć i jaki kabel kupić?
  • Poziom 8  
    Przewody do głośników są na stałe. a druga strona ma wtyczkę chyba RCA do subufera.

• Poziom 43  
    Skoro mają wtyki RCA to wystarczy kupić odpowiedniej długości przedłużacze...
  • Poziom 8  
    Sam bym zrobił sobie przedłużacze tylko jaki kabel polecacie i wtyki?
  • Poziom 8  
    Dzięki bardzo kable puszczę w listwach przypodłogowych myślę że będzie dobrze, trudne ten 1 metro od podłogi będzie widać kabel...
  • Poziom 8  
    a jaki gruby kabel stosować?
  • Poziom 43  
    Taki - by Ci się zmieścił w zaciskach głośników i samego KD.
  • Poziom 8  
    KD ? w jakich zaciskach jak ja mam kabel przylutowany do głośników ...
  • Poziom 43  
    traszka8 napisał:
    KD ?

Fakt - zmyliły mnie te fotki wyżej ;) .
    traszka8 napisał:
    w jakich zaciskach jak ja mam kabel przylutowany do głośników

Np. mogą być zaciski (kostki) prądowe.
    A jeśli jednak chcesz lutować, to zabezpieczyć to jeszcze koszulką termokurczliwą.
  • Poziom 8  
    to uciąć wtyk do subufera i zlutować je ?