Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Android nie łapie WiFi - Android z 3 telefonów nie łączy się z routerem

szpaq182 10 Maj 2016 23:24 897 2
  • #1 10 Maj 2016 23:24
    szpaq182
    Poziom 7  

Dobry wieczór Panie/Panowie,

To mój pierwszy raz na Elektrodzie, więc prosiłbym o wyrozumiałość, nie jestem super rozwinięty technicznie ;)

Otóż mam taki problem.

Mam w domu zestaw router (Tp-Link: TL-WR340G) + modem (Ubee EVW3226-UPC) i z siecią łączą się bezprzewodowo komórki i laptopy (Windows 10 i 7). Od zawsze nie było żadnego problemu z połączeniem tych urządzeń do sieci. Router konfigurował ktoś w mieszkaniu jeszcze przede mną, ja tylko zmieniałem modem na nowy, jak nam UPC wymieniło.

Kupiłem sobie ostatnio starego peceta do "rozbrajania", który ma Windowsa XP. W systemie nie wyświetlała się opcja połączenia bezprzewodowego więc zacząłem kombinować jak koń pod górę i zamiast zaktualizować sterownik karty sieciowej - Broadcom Netxtreme Gigabit Ethernet; sterownik bodajże z 2008 - (teoretycznie mogłoby to chyba załatwić sprawę, nie? ;)) podłączając kablem router do kompa, to zachciało mi się ponownie skonfigurować router (uproszczona konfiguracja z płytki). Powstał nowy klucz bezpieczeństwa sieci. Laptopy opanowałem, wystarczyło zaktualizować klucz bezpieczeństwa sieci, i łączą się bezprzewodowo bez problemu z routerem.

Ale komórki za cholerę nie chcą się połączyć. Próbowałem wszystkich opcji w Androidzie - zapomnij sieć, dodaj sieć, nawet powróciłem do ustawień fabrycznych na Nexusie 4, cały czas to samo - problem z uwierzytelnieniem. Obstawiam, że trzeba by było zaktualizować ten klucz bezpieczeństwa sieci na komórkach (oprócz Nexusa jeszcze LG i HTC, ale nie wiem jakie modele dokładnie, to nie moje telefony ;)), ale jak to zrobić na Androidzie albo jak rozwiązać tą sytuację? Coś nie tak z konfiguracją routera?

Helpunku!!! ;)

Pozdrawiam serdecznie!

0 2
  • Pomocny post
    #2 11 Maj 2016 12:59
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

szpaq182 napisał:
    Obstawiam, że trzeba by było zaktualizować ten klucz bezpieczeństwa sieci na komórkach (oprócz Nexusa jeszcze LG i HTC, ale nie wiem jakie modele dokładnie, to nie moje telefony ), ale jak to zrobić na Androidzie albo jak rozwiązać tą sytuację? Coś nie tak z konfiguracją routera?

Siec wifi ma różne "typy" uwierzytelniania - zapewne Ty wybrałeś takie, który te fony mogą nie obsługiwać.
    Przeprowadź procedurę od nowa na routerze - ale tym razem wybierz "prostszy" klucz logowania (nie mam tu na myśli samego klucza jako cyferek/znaków itd.) tylko metodę uwierzytelniania.

0
  • #3 19 Maj 2016 22:23
    szpaq182
    Poziom 7  

Mega pomysł, dzięki! :)

Okazało się, że nie "zapdejtowałem" klucza sieci = hasła na telefonach. ;)

Jeszcze raz dzięki za pomoc! :)

0