Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Galaxy 2001 - Kluczyk synchronizacja pilota i kodowanie immo

cougar 10 Maj 2016 23:31 4851 0
 • #1
  cougar
  Poziom 2  
  Witam,

  Potrzebuję pomocy w 2 kwestiach dotyczących dorobienia drugiego kluczyka do Galaxy 2001 1.9 tdi AUY

  1) Zakupiłem używany klucz z pilotem od Galaxy taki sam jak mam oryginalny od samochodu. Oznaczenie na obu jest identyczne: SIEMENS 433,92 Mhz 5WK4 790/97/98 Oryginalny działa prawidłowo i daje się kodować w zamku drzwi kierowcy zgodnie z procedurą z instrukcji obsługi, natomiast zakupiony pilot nie daje się prawidłowo zakodować. Baterie w obu są nowe, dioda miga 5 razy w trakcie kodowania, ale auto nie potwierdza mignięciem diody na drzwiach(w przypadku oryginalnego po zakodowaniu miga dioda na drzwiach jako potwierdzenie) W VAG-u wszedłem w Centralną Elektrykę i wypluło mi błąd związany z nieprawidłowym pilotem(jutro go spiszę) Dodam tylko, że nie mogę VAG-iem połączyć się z modułem komfortu i z centralnym zamkiem. Oryginalny kluczyk działa OK, a dokupionego za nic nie mogę dołożyć.

  Co może być przyczyną, że zakupiony kluczyk nie daje się zaprogramować?

  Procedura synchronizacji której używałem:
  1. Włóż kluczyk do zamka drzwi
  kierowcy i w ciągu 5 sekund przekręć go
  trzy razy w kierunku otwierania. Za
  każdym razem przytrzymaj kluczyk w
  tym położeniu przez około 0,5 sekundy
  2. Wyjmij kluczyk z zamka.
  Zapali się lampka kontrolna w drzwiach
  kierowcy.
  3. Skieruj kluczyk na pojazd i naciśnij
  przycisk zamykania w ciągu 5 sekund.
  4. Trzymając wciśnięty przycisk
  zamykania, wciśnij przycisk otwierania
  trzy razy. Zwolnij przycisk zamykania.
  Kluczyk jest teraz zakodowany.

  2) Czy pastylka od immo z zakupionego używanego kluczyka nadaje się i może być zakodowana do mojego auta? Jeżeli tak to czy jest to wykonalne we własnym zakresie przy pomocy np. VAG-COM (PIN posiadam) VAG-Com nie łączy mi się z modułem Immobilizer-a (posiadam przewód VIAKEN USB KKL line (2 linie K)+kabel OBD2)

  Czy jednak używana pastylka się nie nadaje i musi być czysta? Jeżeli czysta to jaka?(gdzie najlepiej zakupić) i jak ją się programuje? Czy jest to wykonalne we własnym zakresie np. VAG-iem?

  Czy pastylka dedykowana do Galaxy różni się od tej dedykowanej do Sharana(mam na myśli ten sam rocznik aut i ten sam typ pastylki)

  Pytam bo na różnych forach jest wielu użytkowników, ale z całej tej lektury jest mało konkretów, a dużo pustej dyskusji. Wiem, że niektóre pastylki dają się kodować wielokrotnie, a niektóre nie i pytanie jak jest z tą w Galaxy?