Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki to model silnika w kosiarce - zdjęcia

10 Maj 2016 23:55 1173 2
  • Poziom 14  
    Z jakim silnikiem mam do czynienia?
    Widać go na nie najlepszych zdjęciach (jak trzeba to postaram się o lepsze, bez osłony).
    Jaki to model silnika w kosiarce - zdjęcia Jaki to model silnika w kosiarce - zdjęcia Jaki to model silnika w kosiarce - zdjęcia
    Numery na naklejce i obudowie:
    Jaki to model silnika w kosiarce - zdjęcia Jaki to model silnika w kosiarce - zdjęcia
    Widać, że to najprawdopodobniej jakiś "chińczyk", tylko chciałbym wiedzieć jaki to model itp.
    Wygląda podobnie (inny zbiornik paliwa, osłony itp.) do silnika NAC T375, (naklejka chyba z mocą 3.75 na obudowie kosiarki), ale pewnie jest to jakiś bliźniaczy model, albo występuje i pod innymi nazwami.
    Ogólnie silnik pozostawia sporo do życzenia, ale przy użytkowaniu okazało się, że układ korbowo-tłokowy jest w lepszym stanie niż myślałem.
    Silnik dostał nowy olej...
    Chciałbym go trochę "ucywilizować". Mam problem z utrzymaniem zadanych obrotów. Ja przy użyciu dźwigni sobie radzę, ale strach ja dać w inne ręce... Ja w takim stanie całość zastałem, kosiarka raczej była przewidziana "do dobicia". Trochę eksperymentowałem z punktami zaczepienia sprężynek i odrobinę udało się poprawić działanie, ale nadal silnik mocno reaguje na zmiany obciążenia zmianą prędkości obrotowej. Chciałbym zakupić nowe sprężynki od regulacji, albo przynajmniej sprawdzić, naprawić mechanizm regulacji obrotów. Wolałbym nie eksperymentować tylko kupić co trzeba, zamiast robić to w ciemno. (Dolna sprężynka z regulatora wydaje się na oko trochę zbyt masywna) Przy okazji wiedziałbym jaką "ciepłą" świecę zapłonową zamontować itp.

////
    Bez osłony:
    Jaki to model silnika w kosiarce - zdjęcia

Jaki to model silnika w kosiarce - zdjęcia Jaki to model silnika w kosiarce - zdjęcia
  • Osprzęt kablowy
  • Warunkowo odblokowany
    Silnik jak silnik ;-)
    Jeśli miałbym porównywa do swojej kosiareczki to ma na pewno taki sam gaźnik, układ zapłonowy oraz wygląd cylindra to bym powiedział, że to HURNICANE 3.75kW lecz moja jest dwu suwowa a twoja czterosuwowa (posiada głowice pod dekielkiem z przodu).
    Nie ukrywam jednak, że jest to zwykły tradycyjny chińczyk tylko może z tych lepszych dlatego też części musisz szukać od innych chińczyków.
    Co do nierównych obrotów to może być troszkę podtarta czy też posiadać problem z głowicą a przynajmniej kiedyś się z czymś takim spotkałem w jednym z modeli HONDY.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 14  
    Problem z obrotami nie leży prawie na pewno po stronie głowicy, czy układu korowo-tłokowego, zapłonowego, tylko to raczej "nieudolna" praca regulatora obrotów. Jak widać na zdjęciach jedna ze sprężynek wygląda nie fabrycznie. Wcześniej było jeszcze gorzej bo jedna z dźwigienek klinowała się przez wygięte mocowanie linki. Po usunięciu kolizji i rozruszaniu dźwigienek żeby płynnie i lekko chodziły jest lepiej, ale jeszcze układ nie działa poprawnie.
    Czy ktoś ma podejrzenia z jakich kosiarek, sprężyna lub cały komplet sprężyn mógłby pasować? Nie wiem jak powinna wyglądać sprężyna tam gdzie widać niefabryczną.