Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hydrofor, bezpiecznik - Hydrofor 3fazowy włącznik/bezpiecznik

11 Maj 2016 02:24 1479 7
  • Poziom 9  
    Pompa pracowała i przestała zaciągać wodę. Ciśnienie było ok 3.9 kiedy wyłączyłem pompę, włączyłem i tak dwa razy. Nic nie strzeliło ale hydrofor się nie włącza. Kiedyś już tak było sam się naprawił. Pompa dopiero po regeneracji. Studnia czasem traci słup wody, kabel trochę był poluzowany, może to przez to?
    Dociskałem kable i wyłącznik ciśnieniowy. Czy włącznik M611 GJ (Polski) ma jakiś bezpiecznik? Gdzie go szukać? Pompa to żeliwna
  • Poziom 42  
    AgentK napisał:
    Nic nie strzeliło ale hydrofor się nie włącza...... kabel trochę był poluzowany, może to przez to?
    Przy silniku trójfazowym brak dobrego połączenia(brak jednej fazy)grozi spaleniem silnika.
    AgentK napisał:
    Pompa to żeliwna
    To bardo dużo wyjaśnia. Większość, ba, prawie wszystkie pompy "starszej generacji" są budowy żeliwnej.
  • Poziom 42  
    jurtur napisał:
    Czy ten włącznik M611 GJ da się włączyć
    A czy nie łatwiej po prostu spróbować przycisnąć czarny przycisk i zobaczyć co się stanie. Jest jeszcze drugi czerwony- gdyby coś było "nie tak"- zawsze go można użyć.
  • Poziom 18  
    stanislaw1954 napisał:
    A czy nie łatwiej po prostu spróbować przycisnąć czarny przycisk i zobaczyć co się stanie. Jest jeszcze drugi czerwony- gdyby coś było "nie tak"- zawsze go można użyć.

Nie łatwiej, ponieważ w tym włączniku czarny przycisk może być wciskany a włącznik i tak nie zadziała. Musi być wyczuwalny opór i przycisk musi "zostać".
  • Poziom 9  
    Przeyarłem go, podłączyłem porządnie styki jeszcze raz zaczą działać. Drugi raz już tak się robi mam nadzieje, że nie będzie yrzeba wszystkiego rozbierać. Nie udało mi się ustalić dlaczego ano w którym elemencie może być problem. Jak ustalić model pompy? Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, podniosły mnie na duchu, że tyle osób ma wiedzę i chęć pomóc. Dziękuje:)

3.1.13. Dbaj o poprawność językową, zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości, które trudno jest przeczytać i zrozumieć co druga strona miała tak naprawdę na myśli.
    Proszę poprawić teks postu.
    Moderator ; Krzysztof Reszka