Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SonyEricsson - Simlock, kod zabezpieczający, flashowanie itp

Gsm Libertus 13 Paź 2005 22:14 480536 157
    quell
    Poziom 17  
    Pobrałem wszystko, ale mam drobne kłopoty. Przy próbie flashowania wyskakuje mi taki błąd:

Client Version 13.8
    Shortly press Power button!
    Detected SonyEricsson: Z1010/V800/Z800/K600/V600.
    Phone Color RED
    Status Ok, OTP Close, CID36, PAF1
    IMEI: 356572-00-xxxxxx
    Loading Main File. Please wait...
    Loading Main File. Ok!
    Loading FS File. Please wait...
    Loading FS File. Ok!
    Flash file CID:36, Phone CID:36
    Flashing 330 blocks...
    Block Not accepted
    Execution Time - 00:00:30
    Error: 0x005556

Przy próbie RECOVERY, jest to:

Client Version 13.8
    Detected SonyEricsson: Z1010/V800/Z800/K600/V600.
    Recovery loader for CID29 not accepted, remove battery, attach again and press power on

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

Cgyba coś znalazłem, potrzebna nowa wersja loadera:
    Client Version 13.9 albo wyżej. Znalazłem 14.0 ale....no właśnie, brak logina i hasła, albo przydałaby się wersja skraczona.:cry:
    quell
    Poziom 17  
    Tak, i to na zwykłym, przerobionym kabelku, według opisu z tego tematu.
    Totaj są telefoniki, które "naprawi" ten programik:
    Direct unlock for
    Press Unlock button for direct unlock
    K750, D750, W800, K600, V600, Z500,
    J300, K300, Z800, V800,
    K700, S700, S710, F500, K500, Z1010.
    P910, T610, T616, T630, Z600, P900,
    T230, T290, T300, T310, P800, T39m,
    R520, T65s, T68x.

Ale potrzeba nowego loadera davinci.
    quell
    Poziom 17  
    Do sonica trzeba mieć flashe, a nie wiem czy te ściągnięte przez davinci1.38, nadają się. Czy zmieniając rozszerzenia plików będą OK, wolałbym nie ryzykować, nie wiedząc na 100 %.

Dzięki bizon69, ale jak pisałem kilka postów wyżej, davinci 14 znalazłem, ale właśnie....potrzebny wpełni sprawny, a te kredyty to droga sprawa.

Dodano po 27 [minuty]:

Znalazłem nowego Sonica, zrobił wszystko OK. Skopiowałem to co robił. Simlock zdjęty, bo karty różnych operatorów działają, to znaczy normalnie pobiera PIN itp. Ale przy wyszukiwaniu sieci, pojawia się komunikat: Karta SIM nieakt. i koniec. Karta oczywiście działa, bo sprawdzam na działających simkach.
    Pozostaje flashowanie albo może zmiana IMEI?

sonics - limited crack.
    aha. ready!
    power it ON now!
    Chip Id: 0x7100
    CID detected: 36
    Phone color: RED.
    Speed: 115200 bps
    Header acknowledged.
    Prologue acknowledged.
    Payload acknowledged.
    OTP status: 0, locked: 1, CID: 36 PAF: 1, IMEI: 356572001xxxxx
    power it ON now!
    Phone color: BROWN.
    Header acknowledged.
    Prologue acknowledged.
    Payload acknowledged.
    OTP status: 0, locked: 1, CID: 36 PAF: 1, IMEI: 356572001xxxxx
    setting gdfs props okay.
    Writing simlocks...
    Resetting total time...
    Writing Signature...
    control keys complete.
    brought to you by arash...
    so, phone is unlocked now. enjoy!
    Time elapsed: 34 secs
    disconnected junk.
    quell
    Poziom 17  
    Opcja naprawy? Ale jak nie mam dobrego flasha, to mogę coś uwalić. Tak przy okazji, czy jaki typ flasha jest do Sonica? Jest okienko Gdfs, to chyba flash w jednym pliku, ale nie jestem pewny. Tak czy inaczej posiada ktoś flash do Sonica do telefonu k600i?

Dodano po 9 [minuty]:

Opcja naprawy jest połączona z simlockiem. Unlock/Repair.
    Zgrałem do pliku telefon, zrobił się plik .gdfs i nie wiem co dalej.
    pawel
    Spec od GSM
    Sonics - rozszerzenia flashowania:
    - *.snx (*.bin lub *. bin.snx)
    - *.SW, *.LFS (*.mbn, *.fbn)

BTW: znam sonica :)
    Flashe pod sonica (takze k600i) masz tutaj (bardzo wolny transer!):
    http://download.lante168.net/download/login.asp
    Your Product: Sonicsbox
    ID Number: NETQS28Z

W zalaczniku manual, moze komus sie przyda (ang. i ros. wersja)
    Załączniki:
    bizon69
    Poziom 11  
    Prosze oto pliki z jezykiem polskim pod DaVinci. Uzyj mojej solucji a wszystko powinno byc ok. Loger DaVinci 13.8 wszystko za free :):idea:
    quell
    Poziom 17  
    Z całym szacunkiem, ale do tego też doszedłem, że można z vinciego zassać flashe, ale jak zobaczysz na liście z serwera davinciego, przed listą do k600i, wymagają loggera 1.39 albo wyższego. Na 1.38 wyrzuca mi błąd flaszowania, opisałem go wyżej. Zasysam flashe do sonica, wolno ale idzie. Jak uda mi się podnieść telefon to się pochwalę.
    quell
    Poziom 17  
    Dzięki też go zassałem. Ale widzę, że słów krytyki wobec swojej osoby nie przyjmujesz. Pomyśl jednak nad tym, że nie o to chodzi na tym forum aby złośliwości wypisywać.

(To jest odpowiedź dla bizon69....ale widzę, że moderator tymczasem uporał się już z tą wypowiedzią. Wylądowała w koszu.)

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

pawel napisał:
    Sonics - rozszerzenia flashowania:
    - *.snx (*.bin lub *. bin.snx)
    - *.SW, *.LFS (*.mbn, *.fbn)

BTW: znam sonica :)
    Flashe pod sonica (takze k600i) masz tutaj (bardzo wolny transer!):
    http://download.lante168.net/download/login.asp
    Your Product: Sonicsbox
    ID Number: NETQS28Z

W zalaczniku manual, moze komus sie przyda (ang. i ros. wersja)

Mam te flashe, sonic melduje, że to zły plik. Czy muszę zmieniać rozszerzenia plików?

Dodano po 18 [minuty]:

To jest to co melduje Sonic:
    power it ON now!
    Header acknowledged.
    Prologue acknowledged.
    Payload acknowledged.
    OTP status: 0, locked: 1, CID: 36 PAF: 1, IMEI: 35657200xxxxxx
    Flashing main fw: D:\Soft\Main\k600i_r1k001_euro_main.bin
    bad file, will not flash.
    Time elapsed: 31 secs
    orli1983
    Poziom 10  
    Wlasnie uwaliłem mojego K 700i ......najpierw po wlaczeniu telefon tylko mrugal ale potem jak w sonicu dalem recovery to niby wszystko poszlo ok ...ale tel teraz wogole nie reaguje co to znaczy ? efekt koncowy---napisalo mi ze moge terz zrobic reflash...moze ktos mi powie co moge dalej z tym zrobic?

POMOCY!!![/img]
    KarizmoGSM

Poziom 25  
    orli1983

Po prostu go jeszcze raz przefleszuj żaden tam jakiś śmieszny sposób potrzebny nie jest i nie warto 30 pkt tracić.
    Tez po Soniku miałem problem z k700 i go jeszcze raz przefleszowałem i hulał jak niemowlak.
    orli1983
    Poziom 10  
    tylko jak na razie nie wiem jak go przeflashowac!! jakimi plikami i w ktore okienka dac jakie pliki...mowie o sonicu...karizmo czy te pliki z twojej stronki pojda? gdzie ktory wpisac w sonicu?

dodam ze mam cid 36
    orli1983
    Poziom 10  
    Sflashowany k700i kiedy proboje sfinalizowac go w sonicu wysakuje takie cos??

sonics - limited crack.
    aha. ready!
    power it ON now!
    Chip Id: 0x8000
    Phone color: RED.
    Header acknowledged.
    Prologue acknowledged.
    Payload acknowledged.
    OTP status: 0, locked: 1, CID: 29 PAF: 1, IMEI: 35401000xxxxxx
    power it ON now!
    Chip Id: 0x8000
    Header acknowledged.
    Prologue acknowledged.
    Payload acknowledged.
    OTP status: 0, locked: 1, CID: 29 PAF: 1, IMEI: 35401000xxxxxx
    Phone needs to be completed now... !!!!!!!!
    Time elapsed: 34 secs

Jak zrobic finalizacje ??? Komu sie udalo niech sie wypowie
    DLaczego niby mam cid 36 ale jest tez jakis 29
    ginro
    Poziom 16  
    Wygląda mi to na brak pliku customizacji
    Sprawdz czy w folderze sonicboxa znajduje się taki plik tpa\preset\custom\customize.xml
    W tym samym Folderze powinny znajdować się certyfikaty i pliki potrzebne do zakonczenia flashowania.

Jeśli nie ma tam takiego pliku, sciągnij setoola najlepien najnowszego z strony tego produktu. Przenieś sonicboxa do folderu setoola. Uruchom go z tej lokalizacji.
    Przed finalizacją w sonicboxie zaznacz "customize FS"
    Teraz sonics zrobi pełną finalizację

orli1983 napisał:
    Wlasnie uwaliłem mojego K 700i ......najpierw po wlaczeniu telefon tylko mrugal ale potem jak w sonicu dalem recovery to niby wszystko poszlo ok ...ale tel teraz wogole nie reaguje co to znaczy ? efekt koncowy---napisalo mi ze moge też zrobic reflash...moze ktos mi powie co moge dalej z tym zrobic?

Z własnego doświadczenia wiem że po recovery robionym w starszym sonicboxie dzieją się dziwne żeczy, szczegulnie gdy wybieramy nie ten certyfikat co trzeba. Dlatego też doradziłem solucje bizona, według której Cid jest wykrywany automatycznie i zapisuje się go na nowo
    orli1983
    Poziom 10  
    GINRO......jestes wielki, moj fon zyje. mogles wczesniej to napisac:)

4 w nocy a ja juz jestem po 5 x flesh mojego k700i ale sie oplacalo mam zdjety simlock i polskie literki w menu:)
    quell
    Poziom 17  
    Tu masz wszystko opisane:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic378741.html

Twój model jest na liście w programiku Davinci.

Nie będzie mnie chyba w domu, więc nie wyśle Ci go mailem, ale dostałeś ode mnie kilka punktów, to sciągnij sobie. Jest w postach, z tego linku co wkleiłem wyżej.
    zwierzakx
    Poziom 2  
    Witam
    Sciągałem simlocka (CID36) SonicBoxem i tel padł. Przeflashowalem go SEflasher i teraz juz jestem po 4 flashowaniu i pojawia mi się "Błąd konfuguracji... bla bla" Probowalem finalizowac i nic. Sprawdzam w DaVincim CID i pojawia mi się

Client Version 13.51
    **** READING CID STARTED ****
    Detected SonyEricsson: K700/K300/K500/S700/Z500.
    Phone Color BROWN
    Status Ok, OTP Close, CID29, PAF1
    IMEI: 357990-00-xxxxxx
    Phone CID 36
    You must use CID36 Flash Files For this phone!
    Press button - "Get Files From Web" and download free firmware
    Execution Time - 00:00:07
    Done!

czy to podkreślone no norma czy cos jest nie tak. Może ktoś ma full flasha z CID36 do Seflashera?? Proszę o pomoc .....
    ginro
    Poziom 16  
    Spróbuj zrobić "Unlock/Repair" w SB
    arczi114
    Poziom 28  
    dołączam sie do problemu -zwierzakx, mam tyen sam efekt- Insert correct SIM card, musze przyznac ze omyłkowo wgrałem CID 29 na wersje fonu CID 36 , ale po wszystkim wyskoczyło O.K., i dalej tez bez problemu, ale teraz mam smoka i za groma nie można go zdjąc,prosze o wszelkie rozsądne rady..

Dodano po 14 [minuty]:

dodam jeszcze ze przy wczesniejszym zdejmowaniu smoka ( robiłem to wczesniej-teraz chcialem wgrac PL), według pokazywanych informacji CID 36 zmienił sie na CID 29,bynajmniej tak pokazało po zdjeciu smoka..,nie wiem czy to cos zmienia...
    KarizmoGSM

Poziom 25  
    miecik

Z tego co widze to nie dziwne ze nie działa zrobiłeś tylko krosa bez przylutowania 2 kabli i reszty odlutowania.

zwierzakx

Nie poddawaj sie !!! Po pierwsze jaki masz telefon bo jakoś nie widze nigdzie żebyś model podał.
    Widziałem ze miałeś problemy z konfiguracją przeczytaj punkt 5 http://www.softgsm.pl/articles.php?lng=pl&pg=743

Wiesz co jeszcze zrób weż wpisz IMEI ten spod naklejki i w „Change IMEI” i „do selected Job”
    Pisałeś jeszcze ze przy wyborze języka zawiesza się a jest to możliwe przez złe dobranie pliku flesza i jezyka.

Moim zdaniem da się go postawić nie panikuj i nie przejmuj się pierdołami jak tak zawsze podchodzę do sprawy a uwaliłem kilka fonów (lubie experymentować) i wszystkie postawiłem powrotem.
    KarizmoGSM

Poziom 25  
    Słuchaj spróbuj zrobić to SEMCtool v2.2
    Softy http://www.softgsm.pl/articles.php?lng=pl&pg=730

I zrób to zgodnie z opisem http://www.softgsm.pl/articles.php?lng=pl&pg=743
    Bo z tego co rozumiem to wcześniej tak robiłeś i wyskakiwał błąd „konfiguracji sieci”

Zrób to na przerobionym kablu pod coma zreszta nie zadziwił bym się jak bys miał softy jakieś powalone
    Tu masz jeszcze softy http://www.softgsm.pl/articles.php?lng=pl&pg=842

Powiedz jeszcze jaki był wczesniej CID w nim.
    quell
    Poziom 17  
    arci114

Coś się narobiło z CID, masz 29 zamiast 36, tak sugerujesz. Więc na początek, bez simki oczywiście, programem Semctool (2,2 albo 3,3) zrób Unlock, na forum było ale przypomne - musisz pomęczyć przycisk Power zanim zaskoczy, zobaczysz jaki masz CID. U mnie jakoś dziwnie było, że pokazywał 29 potem zmieniał na 36.
    Po każdej operacji wyciągaj na chwilkę baterie, bo nie zaskoczy.
    W programie Davinci na licie firmwerów masz taki: Transform CID 29 to CID 36.dvt wrzuć go jako MAIN, i tylko ten. W davincim nie zaznaczaj finalizacji! Potem jak zrobi to wyciągnij i włóż bat. nie włączaj telefonu!
    Potem też w vincim flaszuj plikami: R2AY004 EMEA1, Main oraz Fs. Przy ściąganiu zaznacz Download Main... i FS (file system flash).
    Po zakończeniu wyciągnij i załóż bat. nie włączaj telefonu. Teraz finalizacja w Sonicu, opis już był:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic378741.html

Więcej pomysłów nie mam, tymi programami zrobisz telefonik, nie flaszuj Sonikiem, bywają z nim kłopoty.
    arczi114
    Poziom 28  
    qell, niestety, nie moge programem -da vinci wgrac tego pliku Cid 29 to Cid 36, -wyskakuje- not exists, co mam robic,( mimo iz sciągnąłęm ten plik)

Dodano po 4 [minuty]:

poprawiam sie, wgrałem, i dalej działam

Dodano po 29 [minuty]:

aha, czym sie rózni -plik- R2A004 od pliku R2A003 ? próbowałem wgrać ten który ty mi podałes-004 ale wywala bład, wiec wpisalem 003- i poszło, nie wiem co bedzie dalej, wazne jest to że teraz przynajmniej pokazuje ze fon ma CID 36, czyli tak jak powinno być, moze teraz cos z tego wyjdzie, bo wczesniej to czułem ze to musi miec związek z tym ,ze fon sie zawiesza, a przeciez wgrywałem wszystkie dostepne pliki ,polak jest, ale po właczeniu -pokaze tylko wyszukiwanie sieci i koniec- zawiecha..

Dodano po 35 [minuty]:

klęska.....takjak było tak jest nadal, czyli totalna zawiecha... ludzie,czy nikt nie mial takiego przypadku?

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

co znaczy -phone OTP CID 29 ? póżniej jest napis-Phone Flash CID 36, -to w Semctoolu, tak mi podaje wiec juz nie wiem,jest blad ,miomo iz oprogramowanie wgrałem juz do CID 36 to fon nadal krzyczy ze jest jako 29, (w pierwotnej wersji było CID 36),juz nie rozumiem co robic..

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

widze ze nikt sie nie kwapi z pomoca,szkoda, trzeba bedzi jednak sie chyba poddac..
    ginro
    Poziom 16  
    Nie przejmój się tym CIDem u mnie jest tak samo, jest tak gdy w telefonie mamy CID29 a flashujemy softem z CID 36, jednak jest to nie istotne.
    Jeśli nadal wyświetla ci ten komunikat "Insert correct SIM card" zrób "Unlock/Repair" w sonicboxie.
    Jeśli to nie pomoże wgraj GDFSa źnajdziesz go na stronie Karizmo lub w plikach z solucji Bizona. Wgraj go najnowszym sonicboxem po czym zrób "Unlock/Repair"
    tom.h
    Poziom 11  
    Mam ten sam problem co zwierzakx z k700i bez karty sim działa, wszystkie testy z menu serwisowego przechodzi bezblednie, po włożeniu karty sim telefon wiesza się,
    tzn telefon komunikuje się z siecią, ale:
    -nie działają wszystkie klawisze
    -nie ma dźwięku jak ktoś dzwoni
    -wyświetlacz wyświetla stateczny obraz

KarizmoGSM napisał:
    Wiesz co jeszcze zrób weż wpisz IMEI ten spod naklejki i w „Change IMEI” i „do selected Job”

Żaden program którego używałem, współpracujący z T28 oraz DSS-20 nie da się zmienić IMEI w k700i pod CID 36 i 29.
    tommy999
    Poziom 22  
    Witam
    Mam problem z telefonem se t610 ponieważ zawiesza się kiedy robię zdjęcie. Mam sobie kabelek pod com przerobiony bo juz ściągałem nim simlocka z t68i i t310 więc działa. Słyszałem, że to wina oprogramowania więc postanowiłem mu wgrać ARM i AVR. ARM wgrał sie bez problemu ale gorzej z AVR :( Wyskakuje mi "ERROR: 003612" Próbowałem juz wgrywać różne typy tych AVR i za każdym razem to samo. Czego to może być wina ????

Pozdrawiam
    MILO
    VIP Zasłużony dla elektroda
    nie wgrasz modemu tym programikiem, sporo gadki juz o tym bylo...
    a to wlasnie modem odpowiedzialny w Towim przypadku jest za dzialanei kamerki
    terminator lub oryginalny semctool lub podobne zalatwia Twoj problem
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    saiblling
    Poziom 19  
    Dla k300, j300, f500, k500, k700, s700, k750, d750, w800i, z500 zakresy sa takie same:
    main- start adres to $44000000, dlugosc to $1000000
    fs-start adres to $45000000, dlugosc to $800000