Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piaskowanie - Działalność

miodklej 11 May 2016 16:50 6885 20
Optex
    miodklej
    Level 7  
    Witam wszystkich użytkowników.
    Tak jak w temacie zamierzam rozpocząć działalność gospodarczą nastawioną na piaskowanie mobilne. Oferowanymi usługami będą piaskowanie:
    - Stali (konstrukcje stalowe, ramy, felgi, przyczepy, maszyny rolnicze)
    - Drewna (ogrodzenia, podesty, budynki, elewacje, meble)
    - Cegły (odświeżanie, usuwanie zabrudzeń środowiskowych, farb)
    - Kamienia
    - Betonu
    - Kostki brukowej
    oraz usuwanie znaków drogowych poziomych
    Mam do rozdysponowania kwotę do 25 tys. zł, w tym +/-15 tys. chcę przeznaczyć na sam zestaw do piaskowania (Kompresor, Piaskarka, Agregat + inne niezbędne urządzenia, filtry, odzież itd.)
    Przeglądając oferty piaskarek wybrałem produkt który wydaje się być wystarczającym na moje potrzeby, jednak nie wiem jak ma to się w praktyce do oferowanych przeze mnie usług.
    O to jego parametry:

Kompresor
    Napięcie zasilania: 400 V / 50 Hz
    Moc silnika: 7.5 kW / 10 KM
    Ciśnienie znamionowe: 12.5 bar
    Prędkość obrotowa: 950 obr/min
    Liczba tłoków: cztery
    Liczba stopni sprężania: dwa
    Smarowanie: rozbryzgowe
    Pojemność zbiornika: 500 l
    Wydajność teoretyczna: 1 600 l/min
    Wydajność rzeczywista: 1 250 l/min
    Czas nabijania zbiornika 0 - 12.5 bar: 4:55 min
    Poziom hałasu: 94 dB(A)
    Waga: 370 kg

Dodatkowo w jego skład wchodzi:
    Kompresor 500 l
    Manometr
    Zawór kulowy
    Szybkozłącze
    Stycznik z termikiem
    Gumowane kółka
    Zawór spustowy cieczy ze zbiornika
    Zawór do równoległego podłączenia drugiego zbiornika i/lub sprężarki
    Wyłącznik bezpieczeństwa
    Deklaracja zgodności CE
    Dokumentacja UDT
    Gwarancja 24 miesiące dla konsumentów
    Gwarancja 12 miesięcy dla firm
    Profesjonalna obsługa pogwarancyjna

Piaskarka
    Pojemność zasobnika: 50 l / 100 kg
    Ciśnienie dopuszczalne: 10 bar
    Stopień oczyszczania: SA-1.0 (powierzchowna korozja)
    Zapotrzebowanie na powietrze: 400 l/min (dla 6.5 bar)
    Zawór ścierniwa: PREMION-PH
    Nominalne ciśnienie robocze: 6.5 bar
    Temperatura pracy: - 15 do + 75 stopni C
    Wydajność oczyszczania: do 10 m2/h
    Ciśnienie dopuszczalne: 14 bar
    Zabezpieczenie: zawory: dekompresacyjny i bezpieczeństwa
    Waga zestawu: 33 kg

Dodatkowo:
    Oczyszczarka z zaworem PH
    Przewód roboczy SDX 5 mb
    Separator wilgoci 30 um
    Dysza z węglika o średnicy: 2, 3, 4, 5, 6 lub 7 mm (do wyboru)
    Kółka
    Uchwyt
    Przyłącza powietrza
    Deklaracja zgodności CE
    Gwarancja 24 miesiące dla konsumentów
    Gwarancja 24 miesiące dla firm
    Profesjonalna obsługa pogwarancyjna

Proszę o podpowiedź, czy podany prze mnie zestaw starczy na moje usługi, czy jest praktyczny i wydatny oraz co należy jeszcze zakupić? Pragnę również zapytać czy któraś ze świadczonych usług będzie wymagała jakiegoś specjalnego rodzaju piasku? Oprócz tego chciałbym dowiedzieć się jak mają się sprawy z Urzędem Dozoru Technicznego oraz z Ochroną Środowiska. Czekam również na sugestie poszerzenia swojej działalności o nowe usługi związane z obszarem wiejskim.
    Pozdrawiam.
  • Optex
    Dobromir pomysłowy
    Level 22  
    Nie wstydź się podawania rejonu działania , ja już miałbym deczko roboty:) . A jak na tak dużą skalę zamierzasz robić to kup hurtem różne dysze u producenta i wiadomo piasek- na pewno baaardzo różne scierniwo.
    miodklej
    Level 7  
    Dobromir pomysłowy wrote:
    Nie wstydź się podawania rejonu działania , ja już miałbym deczko roboty:) . A jak na tak dużą skalę zamierzasz robić to kup hurtem różne dysze u producenta i wiadomo piasek- na pewno baaardzo różne scierniwo.

Zapomniałem wspomnieć iż kwota 25 tys zł jest(będzie) z Urzędu Pracy.
    Co do lokalizacji, nie mogę zdradzić szczegółów ponieważ jest dość spora luka na rynku lokalnym. Mogę jedynie, że w promieniu do 40 km mam dwa duże miasta, kilka mniejszych oraz sporej ilości większych miejscowości, a tak głównie tereny wiejskie - rolnicze.
    Na start nie chcę szaleć i kupić to co najważniejsze, ponieważ będzie to działalność mobilna, a nie stacjonarna. Na szczęście dysponuje już własnym samochodem z przyczepką i mogę przeznaczy pieniądze na zakup profesjonalnego sprzętu, jednak opieram swoją wiedzę techniczną jedynie na teorii i nie wiem czy podany przeze mnie zestaw z tymi parametrami, sprawdzi się w praktyce.
  • Optex
    wowka
    Level 28  
    Chcesz robić piaskowanie mobilne elektrycznym kompresorem ? Tego silnika 7,5 KW nie uda ci się uruchomić w prawie żadnym gospodarstwie domowym, jedynie firmy i to te bardziej "prądożerne".
    miodklej
    Level 7  
    wowka wrote:
    Chcesz robić piaskowanie mobilne elektrycznym kompresorem ? Tego silnika 7,5 KW nie uda ci się uruchomić w prawie żadnym gospodarstwie domowym, jedynie firmy i to te bardziej "prądożerne".

Fakt, przesadziłem. Jest to tylko przykład maszyny z tymi parametrami, jednak chciałbym mieć dobry sprzęt.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    miodklej wrote:
    Fakt, przesadziłem. Jest to tylko przykład maszyny z tymi parametrami, jednak chciałbym mieć dobry sprzęt.
    wowka wrote:
    To szukaj kompresora spalinowego w formie przyczepki samochodowej. W pracy widzę, że prawie wszystkie firmy piaskujące takich używają.

Kolego to co wybrałeś to kpina.
    Żeby piaskować trzeba mieć co najmniej WD-53 , tak obrazowo co daje silnik 37kW .
    Czyli ok 60KM.
    Do kupna jest dużo śrub z silnikiem Deutz o tych parametrach lub WD 50 w stanie dobrym.

To jest minimum.
    Żadne 7,5kW :) .
    User removed account
    User removed account  
    miodklej
    Level 7  
    Ok, czyli taki zestaw piaskarczy odpada? W takim razie proszę o pomoc, sugestie na temat sprzętu do kwoty 15 tysięcy, który może nie będzie zrywał asfaltu, ale pozwoli profesjonalnie zająć się tym fachem.
    Ps. Z niektórych usług wymagających potężnego narzędzia pracy mogę zrezygnować.
    User removed account
    User removed account  
    Tommy82
    Level 41  
    A to w ogóle można piaskować na wolnym powietrzu z użyciem piasku na sucho?
    User removed account
    User removed account  
    kkknc
    Level 43  
    Kwota którą podałeś starczy na zakup sprężarki w jako takim stanie i wyglądzie. I zrobienie jej porządnego przeglądu połączoną z wymianą części. Której napewno będzie wymagać. Minimum na start to 5m³/min. Inaczej możesz nie podchodzić bo tylko kasę utopisz.
    miodklej
    Level 7  
    kkknc wrote:
    Kwota którą podałeś starczy na zakup sprężarki w jako takim stanie i wyglądzie. I zrobienie jej porządnego przeglądu połączoną z wymianą części. Której napewno będzie wymagać. Minimum na start to 5m³/min. Inaczej możesz nie podchodzić bo tylko kasę utopisz.

Mógłbyś podać jakie parametry według Ciebie powinna mieć spreżarka lub podesłać link do takiej?
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    miodku bez jaj bierzesz się za piaskowanie nie masz pojęcia o technice materiałach ani sprzęcie, po co ci to?

Przecież ci pisałem jaka wydajność.
    Wpisz sobie kompresor piaskowanie i masz od groma ofert, sam kompresor spalinowy używka zaczyna się od 12tys zł śruba lub 6 tyś wd 53 lub airpol lub jakiś inny wynalazek.
    miodklej
    Level 7  
    Strumien swiadomosci swia wrote:
    miodku bez jaj bierzesz się za piaskowanie nie masz pojęcia o technice materiałach ani sprzęcie, po co ci to?

Przecież ci pisałem jaka wydajność.
    Wpisz sobie kompresor piaskowanie i masz od groma ofert, sam kompresor spalinowy używka zaczyna się od 12tys zł śruba lub 6 tyś wd 53 lub airpol lub jakiś inny wynalazek.

Po prostu porównuje tematy z różnych forum.
    Zgadza się to, że jedynym ograniczeniem jest kompresor i również polecają śrubowe, jednak ta moc jest dość spora.
    User removed account
    User removed account