Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y50 - Przycinki i wolne działanie

11 Maj 2016 19:30 780 15
  • Poziom 7  
    Witam, posiadam laptop lenovo Y50 a oto parametry:
    Lenovo Y50 - Przycinki i wolne działanie Lenovo Y50 - Przycinki i wolne działanie Lenovo Y50 - Przycinki i wolne działanie

Problem polega na tym iż ciągle mi się przycina laptop w pulpicie, gdy przeglądam internet i gdy gram w gry. Dodam iż z tym laptopem mam problemy prawie od samego początku ale przeważnie format dysków pomagał lecz teraz nie pomógł więc piszę do was. Chciałbym dodać że laptop miał dużą kontuzję i miał wymienianą płytę główną. Kilka tygodni temu było w miarę OK ale gdy kilka dni temu wróciłem z urlopu ( 2 tygodnie) laptop zaczął wariować ( przycinać się, wieszać i ogólnie wolno działać) ciągle programy się wieszają (brak odpowiedzi) gry mają ostre spadki FPS po czym wracają do normalności i znowu za chwile lecą fps. Zrobiłem formata i przeinstalowałem system ale nic to nie dało dalej to samo (programy troche szybciej reagują ale wciąż powoli działają a w grach nic się nie zmieniło).
    Chciałbym dodać, że aktualizacja sterowników itp nic nie pomagały.
    Mam nadzieję że ktoś z was mi pomoże.
  • Spec od komputerów
    SMART dysku wrzuć.
  • Poziom 7  
    miecho18 napisał:
    SMART dysku wrzuć.

Jak to zrobić? Nie bardzo znam się na tym.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Parametr (01) dla dysków WD powinien wynosić "0". Monitoruj go czy nie wzrasta w szybkim tempie, bo będzie to świadczyło o zaczynających się problemach z powierzchnią dysku.
    Dysk jest ok. SMART nie wykazuje niczego niepokojącego.
  • Poziom 7  
    Tylko co dalej? nadal mam problem z przycinaniem.

Ostatnio jeszcze laptop wydaje dziwny dźwięk jakby płyta cd się rozkręcała i to dość głośny jest ten dźwięk. A dzieje się tak gdy chcę odpalić grę lub jakiś program i zaczyna mi przycinać się laptop.
  • Poziom 7  
    HWiNFO

memtest
    Układ chłodzenia do konserwacji. Temperatury zbyt wysokie.
  • Poziom 7  
    RADU23 napisał:
    Układ chłodzenia do konserwacji. Temperatury zbyt wysokie.

Ten laptop miał tak od początku, właśnie skończyłem go czyścić ( rozkręciłem i usunąłem kurz) w środku jest jeden podwójny wiatrakwentylator więc za wiele on nie ochłodzi. W gry typu wiedźmin 3 czy dragon age inkwizycja nie dałem rady dłużej grać ponieważ palce mi piekły od temperatury, więc kupiłem normalną klawiaturę.

Pisałem do obsługi klienta firmy Lenovo na ten temat, to nie dostałem konkretnej odpowiedzi, z tego co pamiętam to kazali mi do kupić podkładkę chłodzącą i tak zrobiłem lecz za wiele to nie daje.
  • Poziom 33  
    Przy okazji czyszczenia pasowało wymienić również pastę. Stara straciła właściwości.
    Tsader napisał:
    właśnie skończyłem go czyścić ( rozkręciłem i usunąłem kurz)

Samo oczyszczenie z kurzu to zbyt mało.
    Trzeba wymienić pastę termo-przewodzącą lub termopady (jeśli są).
  • Poziom 7  
    mariuszp19 napisał:
    Przy okazji czyszczenia pasowało wymienić również pastę. Stara straciła właściwości.

W marcu była wymieniana płyta główna i ogólna konserwacja więc pasta powinna być też wymieniona.
  • Poziom 33  
    Ale temperatury są stanowczo za wysokie. Procesor się smaży, więc coś jest nie tak z chłodzeniem.
  • Poziom 7  
    mariuszp19 napisał:
    Ale temperatury są stanowczo za wysokie. Procesor się smaży, więc coś jest nie tak z chłodzeniem.

Domyślam się że jest za wysoka temperatura tylko jest ten problem że razem z płytą był także wymieniony procesor ponieważ nie da się przełożyć samego procesora do nowej płyty ( tak mi się wydaje, a gdy kupiłem nową płytę to tam był już procesor zamontowany). A na starej płycie ze starym procesorem było dokładnie tak samo.

Czy przegrzewanie może być powodem zacinania się?