Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wingo 5000 - malowanie obudowy siłownika

lukpio3 11 Maj 2016 21:10 561 2
  • #1 11 Maj 2016 21:10
    lukpio3
    Poziom 21  

Witajcie,
    Nie wiem czy zamieszczam temat w odpowiednim dziale. Chciałem zapytać Was, czy mieliście może do czynienia z malowaniem obudowy siłownika nice wingo 5000. Moje siłowniki mają już 10 lat i niestety farba z nich już poschodziła, wygląda to trochę obskurnie. Pomyślałem nad ich odświeżeniem tylko nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać ponieważ obudowa nie jest zrobione ze zwykłego metalu tylko w zasadzie sam nie wiem co to jest. Aluminium pełne to chyba też nie jest, wygląda mi na jakiś stop żeliwno aluminiowy. Nie mam zupełnie pojęcia czym to można malować i czy w ogóle domowym sposobem używając odpowiedniej farby nabitej w spray, jestem w stanie coś takiego pomalować.

0 2
  • #2 12 Maj 2016 15:10
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Jest to stop cynku i aluminium ZnAl zwany znalem. Demontujesz śrubę, silnik, przekładnię itd, czyścisz mechanicznie obudowę ( piaskowanie), odtłuszczasz i dajesz do malowania ( proszkowe, akrylowe czy jakie tam jeszcze). Ręcznie tez można pomalować np farbą z efektem młotkowanego lakieru.
    W przypadku malowania proszkowego trzeba zabezpieczyć otwory, gniazda łożysk itp.

0
  • #3 13 Maj 2016 20:36
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Tylko nie malowanie proszkowe!!!

Jakiś czas temu kolega dał do proszkowania obudowy standardowych Wingo . Po operacji przy próbie złożenia zonk - do połówek nie wchodzą łożyska.
    Okazało się że to nie odlewy tylko spieki proszkowe - porowate - i temperatura wygrzewania lakieru spowodowała skurczenie się obudów o jakieś 15 % - a tak równomiernie że na pierwszy rzut oka nie było tego widać.
    I trzeba było nabyć nowe.....
    Tak że jak tylko chodzi o jaki taki wygląd i zabezpieczenie przed utlenianiem to wystarczy mocny chlorokauczuk do metalu pod pędzel lub jakiś lakier ( jak napisał przedmówca) typu Hammerite o fakturze młotkowanej. Jak ma być z wypasem to samochodowy podkład do aluminium i dwuskładnikowy lakier ( lub w ostateczności akrylowy spray).

0