Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

liczniki asynchroniczne i synchroniczne

corzon199 12 May 2016 07:36 1080 6
    corzon199
    Level 2  
    Witam i proszę o pomoc. Konkretnie chodzi mi jak zbudowac układ przy pomocy multisim mając takie elementy jak na zdjeciu. Chodzo o licznik 74193, jak zbudować na nim modulo 7,12,16 i modulo 100 na dwóch 74193. Proszę o wyrozumialość
    User removed account
    User removed account  
    corzon199
    Level 2  
    Niestety na temat liczników moja wiedza jest dosc ograniczona. Caly ten układ montowalem sam i chcialbym ogarnąć jak to dziala dokladnie aby swobodnie sie w tym temacie poruszac.Kombinowalem troche w programie isis proteus. Z JK i z 7490 sobie poradzilem. Z tym 193 gdzies nieogarniam.
    User removed account
    User removed account  
    corzon199
    Level 2  
    Pokombinuje moze cos wyjdzie. Probowalem gotowca znalesc z modulo 7 czy podobnym zeby sobie przeanalizowac, ale gdzies niemoge znalesc. Dzieki za odpowiedz.
    User removed account
    User removed account  
    cirrostrato
    Level 37  
    corzon199 wrote:
    Pokombinuje moze cos wyjdzie. Probowalem gotowca znalesc z modulo 7 czy podobnym zeby sobie przeanalizowac, ale gdzies niemoge znalesc. Dzieki za odpowiedz.
    Nie jak koń pod górę....idziesz do biblioteki, pożyczasz książkę Pieńkoś/Turczyński ,,Układy scalone TTL w systemach cyfrowych'' (może jest coś nowszego, nie wiem, ja mam przed sobą tę księgę wiedzy cyfrowej), czytasz odpowiedni rozdział o licznikach (są opisy liczników synchro- i asynchronicznch i nie tylko) i więcej nie pytasz. Jak poszukasz na All to może nawet tę używaną księgę znajdziesz, taniutkie są.