Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator 12V 35Ah nie ładuje się

12 Maj 2016 07:37 708 3
 • Poziom 9  
  Witam,
  Mam następujący problem z całkiem nie starym akumulatorem. zamontowany on był w mojej kosiarce.
  Sprawa wygląda tak, że akumulator nie zakręci rozrusznikiem, nawet nie ma na tyle prądu, aby przekaźnik rozrusznika zamknąć. jak przykładam woltomierz to wskazuje poziom napięcie 12,7 V co by wskazywało na naładowany akumulator. a prąd jaki płynie podczas rozruchu to 2A i wtedy napięcie na akumulatorze spada do 3V.
  wyciągam więc akumulator i podłączam go do prostownika i tu zonk. prąd nie płynie do akumulatora. Napięcie na zaciskach pokazuje 15V i nie płynie żaden prąd. 0,1-0,2 A.

  Mierzę więc prąd zwarcia i wychodzi jakieś 3-6A. to troszkę mało bo na obudowie jest napisane 350A. Mnie by zadowoliło jakieś 65A, które potrzebuje rozrusznik.

  czy ktoś się spotkał z takim objawem?


  Najciekawsze to, że kosiarka odpaliła bez problemu po tygodniu stania, wyjechałem nią z szopy. pochodziła jakieś może 5 minut potem zgasiłem. Następnie już nie odpaliła. stało się to nagle. Niestety zagubiłem gwarancje do tego akumulatora a ma może 2 miesiące.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 43  
  Uszkodzony lub wyładowany do 0 akumulator.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 28  
  Akumulator do wymiany, prawdopodobnie uszkodzony mostek międzyogniwowy wewnątrz obudwy.
 • Moderator Samochody
  No to jesteś w plecy o koszt nowego. Akumulator uszkodzony nie z winy użytkownika i jak najbardziej nadawał by się do reklamacji.