Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wtryskarka Wh-40/15 Ap - potrzebne schematy

hryja 12 Maj 2016 15:50 813 2
 • #1 12 Maj 2016 15:50
  hryja
  Poziom 8  

  Uruchamiam wtryskarkę Wh-40/15 Ap, która nie pracowała kilkanaście lat.
  Niestety nie działają zamykanie formy oraz wtrysk. Przekaźniki łapią, ale nie idzie za tym przesterowanie zaworów hydraulicznych. Jest to o tyle dziwne, że przeciwne funkcje tych samych zaworów, czyli otwieranie formy i pobieranie, działają prawidłowo.
  Maszyna ma już 40 lat i niestety zatarte wszystkie oznaczenia i napisy.
  Poszukuję jakichkolwiek schematów (elektryczny lub hydrauliczny) lub pomocnej rady.

 • #2 18 Maj 2016 21:24
  hryja
  Poziom 8  

  Dzisiaj, żeby wyeliminować możliwość usterki hydraulicznej, z dość dużą determinacją, została zdemontowana i oczyszczona cała wyspa zaworowa. Wszystkie rozdzielacze (1-go i 2-go poziomu) były czyste i pracowały bez oporów, a elektozawory dostawały prawidłowe sterowanie. Objawy są takie, jakby dla tych dwóch wadliwych funkcji, nie włączało się wysokie ciśnienie, ale dlaczego tylko dla nich a dla pozostałych wszystko jest ok.? Przekaźniki również oczyściłem, ale bez efektu.
  Usterka ewidentnie elektryczna, bez schematu jest kaszana.

 • #3 20 Gru 2016 15:24
  leniwy Gucio
  Poziom 9  

  WH 40 ma układ elektryczny dosc podobny do układu wtryskarki WH 80, bodajże sterowanie oparte jest równiez o przekaźniki R15-4P. Wtryskarka ma zabezpieczenie przed zamknięciem formy, przy otwartej osłonie- być może tu lezy przyczyna niedziałania zamykania. Zwykle maszyny maja podwójne , a nawet potrójne zabezpiecznie zamykania, w tym jedno hydrauliczne, czyli zawór hydrauliczny odcinający ciśnienie przy otwartej osłonie formy. Napięcie podawane z przekaźników na zawór zamykania idzie poprzez krancówkę osłony, lub jego załączenie jest przez ów wyłącznik krańcowy warunkowane. Co do wtrysku..... nie jestem pewien, byc może warunkowany jest zamknięciem formy, lub dojechanym agregatem wtryskowym.... Choć w trybie pracy ręcznej powinien zadziałać. Pana post był dosc dawno, i maszyna pewnie uruchomiona, więc rozważania sa juz czysto akademickie ;-)
  I jeszcze jedno...w większości wtryskarek wtrysk jest warunkowany zamkniętą osłoną nad dyszą i cylindrem wtryskowym .

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME