Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

B&S 31B707 - B&S 31B707 urwany korobowód.

12 Maj 2016 16:48 2295 13
  • Poziom 32  
    Pacjent B&S 31B707 0420 B1. W silniku urwał się korbowód z braku oleju. Pytanie do jakiego wymiaru na czopie wału w miejscu zamocowania korbowodu mogę zejść bezpiecznie? Korbowód ma Φ 38,05 mm. Bo po rozpołowieniu silnika silnika znalazłem urwany korbowód trochę drobnych z jego mocowania na wale i z wstępnych oględzin uszkodzona jest powierzchnia mocowania korbowodu na wale i ile mogę zeszlifować (wyrównać) aby można było założyć nowy korbowód?
  • Poziom 1  
  • Poziom 32  
    No właśnie oryginał ma nr 794122 i nigdzie nie widzę podwymiaru 0,02'' w sprzedaży. Czyżby koniec dobrej praktyki?
  • Poziom 1  
  • Poziom 32  
    Pomiary i dokładne oględziny stanu wału zrobię dopiero jak dotrą do mnie śruby calowe do ściągacza bo na razie to nie mogę zdjąć magneta/koła zamachowego. Wtedy będę znał dokładnie wymiary na czopie korbowodu nawet wrzucę fotkę stanu powierzchni. Jeszcze jest pytanie w jakim stanie jest górne łożysko/panewka wału.
  • Poziom 32  
    Ucierpiał tylko korbowód i miejsce jego mocowania na wale. Wygląda to na uderzenie w resztę korbowodu. Bo jest od strony tłoka jak wał jest w połowie suwu sprężania/wydechu. B&S 31B707 - B&S 31B707 urwany korobowód.
  • Poziom 32  
    Teraz inne pytanie jak ustawić tłok i korbowód. Tzn jak strzałka na tłoku i ścięcie korbowodu?
  • Poziom 1  
  • Poziom 32  
    Opis nie pasuje do mojego modelu. Jest tylko jedno zabezpieczenie sworznia tłoka i ma wchodzić od górnej części tłoka przy normalnym położeniu silnika. Na tłoku jest strzałka ale w osi poziomej (dolot/wydech). Strzałka przeważnie miała wskazywać wydech. A co do ułożenia korbowodu to główki śrub skierowałem na wałek rozrządu. Teraz pytanie czy wszystko się zgadza?
  • Poziom 1  
  • Poziom 32  
    To jest OHV zawory są w głowicy, strzałka jest na lini dolot/wydech (patrząc od góry tłoka może być w lewo lub prawo). Jak pisałem wcześniej do tłoka można sworzeń wsadzić tylko z jednej strony. U tu kierowałem się zasadą że sworzeń ma być włożony od góry i jego zabezpieczenie ma się znajdować na górze tłoka po zamontowaniu w silniku wtedy strzałka wskazuje stronę wydechu. Tu raczej nie mam wątpliwości pytanie jak ustawić korbowód?
  • Poziom 21  
    /www.partstree.com/parts/briggs-and-stratton/engines-vertical-engine-with-electric-starter/31b707-0026-e1-briggs-stratton-engine-electric-starter/camshaft-crankshaft-cylinder-engine-sump-gasket-set-engine-operator-s-manual-piston-rings-connecting-rod-warning-labe/
    Nie jest to typowy schemat złożeniowy ale bym się nim kierował - położenie cylindra zgadza się to i korbowodu powinno. Inne części też narysowane są wg. sposobu ich montażu w silniku.
  • Poziom 32  
    Wynika z tego że korba była i jest odwrotnie bo złożyłem jak było. Tylko że ktoś w nim grzebał. I czy ma znaczenie dla awaryjności silnika montaż korbowodu.
  • Poziom 32  
    Kosiarka działa. Strzałka zawsze w stronę wydechu. Powodem urwania był brak oleju. Niestety awaria nie stała się przy mnie. Olej uciekał przez odmę gdyż uszczelka pod głowicą miała uszkodzenie do kanału popychaczy. Co powodowało że spaliny dostawały się do skrzyni korbowej i z niej wraz z mgłą olejową do dolotu i ubywało oleju. Po naprawie wszystko działa w najlepszym porządku.