Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

siemens eq.5 machiato plus - woda nie przechodzi przez blok zaparzacza

michal820 12 Maj 2016 17:33 3309 3
  • #1 12 Maj 2016 17:33
    michal820
    Poziom 8  

Witam posiadam expres siemens TE506209RW/12 wszystko działało dobrze do czasu kiedy zrobiłem jedną kawę i przy zrobieniu kolejnej proces przebiegł cały ale woda nie leciała, wyczyściłem jednostkę zaparzacza nic nie dało woda leci do tacki ociekowej, po rozebraniu okazało się że woda dochodzi do zaworu ceramicznego przechodzi przez niego i na wejściu do zaparzacza cieknie tak jak by nie mogła przez niego przejść, wymieniłem uszczelkę na zaworze ceramicznym tzw wargową nic nie dało, rozebrałem blok zaparzacza wyczyściłem wszystko dokładnie łącznie ze sprężynami i jak wyciąłem sprężynkę za sitem która powinna przepuszczać kawę po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia i złożyłem wszystko to bez niej to expres może zrobić płukanie wszystko leci jak powinno ale kiedy daje zrobienie kawy to znowu cieknie na wejściu i połowa wody gorącej leci do kratki ociekowej po ściance od strony gdzie jest zakładany blok zaparzacza po ponownym złożeniu tej sprężynki za sitem problem jest taki sam tzn woda leje się za zaworem ceramicznym (od strony zaworu jak by całkowicie było wejście na blok zatkane) tam gdzie powinno wejść na blok zaparzacza.
    Proszę o poradę co mam do wymiany ew czego zdjęcie wstawić żeby można było łatwiej zdiagnozować problem.

0 3
  • #2 21 Maj 2016 01:45
    humbel
    Poziom 23  

Miałem podobny problem, lecz w przypadku ekspresu Krups. Woda zamiast lecieć do cylindra grzewczego leciała prosto do podstawka. Problem leżał w zaworze 2 barowy, w którym sparciały uszczelki i pękła sprężyna.
    Możesz pokazać jak to wszystko wygląda w środku?

2
  • #3 22 Maj 2016 21:12
    michal820
    Poziom 8  

Witam po wielu próbach udało mi się znaleźć usterkę i okazała się prosta na bloku zaparzacza pękło sprzęgło tzn w momencie kiedy po zmieleniu kawy tłok jest dociskany z boku wystaje przyłącze z uszczelka które wchodzi w tzw sprzęgło zaparzacza było pęknięte i nie było tego widać dopiero jak woda pod ciśnieniem leciała to woda uciekała przez pęknięcie po wymianie tej części wszystko działa jak powinno.
    Pozdrawiam

0
  • #4 04 Sie 2016 13:51
    karo3003
    Poziom 11  

Witam

Mam podobny problem z tym, że u mnie nieszczelne jest miejsce wejścia popychacza dolnego tłoka do cylindra zaparzacza, rozebrałem wszystko ale nie wiem jak zdemontować tą uszczelkę, nie chcę podważać na siłę żeby coś nie pękło... Na obrazku poniżej zaznaczyłem o który oring chodzi.

siemens eq.5 machiato plus - woda nie przechodzi przez blok zaparzacza

Pozdrawiam
    Karol

0