Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telkom-Telmor CBE - 10 - Podłączenie abonentów, jak to zrrobić?

kirys666 12 Maj 2016 18:17 777 5
  • #1 12 Maj 2016 18:17
    kirys666
    Poziom 2  

Witam.

Zakupiłem łącznicę Telkom-Telmor CBE-10 ze względu na wystawę, której ma być ona elementem. Okazało się, że łącznica jest sprawna i chciałbym ten fakt wykorzystać, podłączając do niej aparaty telefoniczne, beztarczowe, które również posiadam.

Problem w tym, że nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać. Mam instrukcję tylko dla telefonistki a tam słowa nie ma na ten temat.

Na forum jest opis techniczny łącznicy, ale również nie za wiele mi pomógł. Czy ktoś zna się na takich zabytkach? ;) Będę wdzięczny za pomoc. Mogę podesłać foto.

Z góry dzięki :)

0 5
  • #2 12 Maj 2016 18:42
    sanfran
    Poziom 36  

Musisz sprawdzić czy telefony bedą pasowały do łącznicy. To sie może wydawać dziwne, ale telefony (beztarczowe) są dwojako konstruowane Centralnej Baterii i Miejscowej Baterii. Oczywiscie centrala obsługuje tylko jeden rodzaj telefonów.

0
  • #3 12 Maj 2016 19:07
    kirys666
    Poziom 2  

Dzięki za info, tego pod uwagę nie brałem.

Moim najwiekszym problemem jest rozwikłanie gniazda, do którego trzeba podpiąć telefony. Totalnie nie wiem o co w tym chodzi. Podesłać foto i skan prospektu?

0
  • #4 12 Maj 2016 19:16
    sanfran
    Poziom 36  

Spróbuj, jeśli ja nie pomogę, może ktoś inny będzie wiedział.

Tymczasem wstawię dwa rysunki. Telefony sie podłącza do "a" i "b"

Powyższe rysunki są skopiowane z książki TELETECHNIKA, napisał Stanisław Barszcz.

0
  • #5 12 Maj 2016 19:42
    kirys666
    Poziom 2  

Chyba to nie ten typ łącznicy

Cały szkopuł polega na tym, by obejść kabel dołączeniowy i puszkę dołączeniowa, których po prostu nie posiadam..

Telkom-Telmor CBE - 10 - Podłączenie abonentów, jak to zrrobić? Telkom-Telmor CBE - 10 - Podłączenie abonentów, jak to zrrobić? Telkom-Telmor CBE - 10 - Podłączenie abonentów, jak to zrrobić? Telkom-Telmor CBE - 10 - Podłączenie abonentów, jak to zrrobić? Telkom-Telmor CBE - 10 - Podłączenie abonentów, jak to zrrobić? Telkom-Telmor CBE - 10 - Podłączenie abonentów, jak to zrrobić?

0
  • #6 13 Maj 2016 07:13
    kirys666
    Poziom 2  

Udało się!! :)))) Działa, łączy, podłączyłem wszystkie telefony :)

0