Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 1.8 ADR (Z LPG) - Falowanie obrotów 1.8 ADR z sekwencją STAG

piotrek5444 12 Maj 2016 18:58 855 2
  • #1 12 Maj 2016 18:58
    piotrek5444
    Poziom 5  

Witam,
    od lutego zmagam się z problemem w moim audi. Zaczęło się od tego, że kiedyś zahaczyłem spodem samochodu i zaczął mi przerywać i strzelać w rurze wydechowej. Mechanik stwierdził ze to nie wina tego uderzenia - do wymiany poszedł cały układ zapłonowy oraz sonda lambda ( pokazywało błąd sondy). Poprawiło się lecz, gdy postałem dłużej w korku nadal odczuwalne są przerywania oraz lekkie strzały. Poszedł do wymiany przepływomierz(miał bardzo słabe parametry) oraz przepustnica (wywalało błąd). Po wymianie przepustnicy po jakiś 50 km samochód stanął - na początku przestał jakby działać jeden cylinder, nie dojechałem do stacji i zaczęło się dymić na biało spod maski. Zaprowadziłem do mechanika i on stwierdził ze jakiś kabel robił spięcie oraz dodatkowo jakiś przewód od odmy był uszkodzony. To wszystko zostało wymienione. Teraz ogólnie jest w miarę dobrze ALE, nadal występują te szarpnięcia i strzały w rurze oraz nadal falują obroty, szczególnie jak dodam gazu i spadają obroty. Jak włączę klimatyzację to podczas falowania tych obrotów słychać jakby się coś załączało i wyłączało(w zakresie obrotów 600-1000). Czy ktoś miał może podobne problemy ? Wrzucam filmik z tym jak falują obroty. Dodam ze dzieje się tak zarówno na benzynie jak i gazie.

Link

• #2 13 Maj 2016 12:38
    sigwa18
    Poziom 27  

Do ADR były dwa rodzaje przepustnicy sprawdź czy wymienili ci na tą samą tzn czy cały nr się zgadza łącznie z literką na końcu.

• #3 13 Maj 2016 18:17
    Mateusz00
    Poziom 9  

Jakieś błędy się pokazują? Może spróbuj wymienić eżektor, sprawdź czy szczelne jest serwo... u mnie w 2.8 eżektor nie działał poprawnie, po wymianie poprawiło się. Mogą być również problemy z LPG, przez co rozjeżdżają się mapy benzynowe... zakręć LPG przy butli, wyjeździj gaz z przewodów, odłącz aku na pół godziny i zobacz jak wtedy auto zachowuje się na benzynie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME