Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thunderbird - Automatyczne kasowanie spamu

13 Maj 2016 10:14 1824 10
 • Poziom 42  
  Witam

  Z pewnych względów muszę mieć skrzynkę na o2 i onecie. Poza pożądanymi wiadomościami jest tam tona spamu. Obecnie te niechciane wiadomości są przenoszone do folderu niechciane. Jest to tylko półśrodek.
  Chciałbym zrobić tak aby była lista adresów email z których automatycznie są kasowane maile. Na pewno nie spowodowało by to usunięcie pożądanych wiadomości bo spam przychodzi z wielu skrzynek jak np. mailing(malpa)interia.pl, sprzedaz.wilanow(malpa)polnord.pl, mailing.ofertowy(malpa)onet.pl i wielu innych.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Spec od komputerów
  Utworz stosowny filtr w TB.
 • Poziom 42  
  Wiem że tak się da ale to jest bardzo toporne i trzeba osobno dla każdej skrzynki robić.
  Nie ma czegoś prostszego?
  Klikam aby ten adres email dodać do listy kasowanych maili i tyle.
  Wiem że może idę na łatwiznę :D ale 20 niechcianych maili razy kilka skrzynek to sto reguł filtrowania wiadomości. Do tego dochodzą ciągle nowe adresy...
 • Pomocny post
  Spec od komputerów
  Na ogol takie maile maja wspolne elementy, ktore ulatwiaja blokowanie.

  Nie wiem czy jest cos prostszego, mozna poszukac w dodatkach ale sam nie znam niczego takiego.
 • Poziom 42  
  Da się to zrobić aby skutecznie kasować spam, przy czym co jakiś czas trzeba dodać nową regułę, co w perspektywie automatycznego czyszczenia nie jest czymś uciążliwym.

  1. Na każdej skrzynce w której pojawiają się niechciane wiadomości musimy zaznaczyć Włącz filtr niechcianej poczty dla bieżącego konta oraz zaznaczamy Osobista książka adresowa.
  2. Wybieramy Opcje, Bezpieczeństwo, Niechciana poczta i zaznaczamy W przypadku ręcznego oznaczenia wiadomości jako niechcianej: przenoś wiadomości do folderu "Niechciane".


  To dopiero początek nierównej walki ze spamem. Ilość stron z których przychodzi spam jest wiele jednak nie tak dużo jak by się mogło wydawać. Obecnie mam 79 filtrów które dodałem w ciągu kilku miesięcy. Kolejne kroki wykonuje się tylko raz jednak trzeba być konsekwentnym.

  3. Przy każdej wiadomości która nie trafia do folderu Niechciane ręcznie należy ją oznaczyć jako niechcianą. Tak niestety trzeba postępować na każdej skrzynce.

  Na początku będzie dużo oznaczania ale po kilku dniach jak Thundenbird się nauczy oznaczanie ograniczy się do kilku na miesiąc.

  W ty momencie wszystkie niechciane wiadomości są w folderze Niechciane dla każdej skrzynki co oznacza że aby się ich pozbyć trzeba ręcznie je skasować.
  Aby zautomatyzować proces kasowania spamu trzeba dla każdego konta z niechcianą pocztą przenosić niechciane wiadomości do jednego, lokalnego folderu.
  Thunderbird - Automatyczne kasowanie spamu

  To jednak nie koniec. W folderze lokalnym zostaną nam niechciane wiadomości których po miesiącu są setki albo i tysiące.

  4. Kolejnym krokiem jest utworzenie reguły przenoszenia wiadomości do kosza. Po to się to robi aby przypadkowe wiadomości nie skasować. Trzeba tu dodać filtry po czym (niestety) ręcznie je wywołać. Wiadomości zostaną przeniesione do kosza.
 • Poziom 35  
  W walce z zalewającym nas spamem od wielu lat korzystam na swoim komputerze z programu SpamPal v.1.594 :idea: Niestety dawno temu soft został "porzucony" i nie jest rozwijany :cry: Korzystam z niego na komputerze z Win XP do obsługi Outlook Express. Działa on na zasadzie serwera proxy do wszystkich moich kont pocztowych i filtruje - w oparciu publiczne czarne listy (SBL, XBL, RBL itp), własne czarne i białe listy oraz kilka pluginów (np łatwy do konfiguracji filtr RegEX :!: ) - całą korespondencję dodając ewentualnie w temacie maila ostrzeżenie (tekst) SPAM.

  W kliencie pocztowym wystarczy sformułować regułę czy maile oznaczone jako SPAM od razu kasować, czy pozostawić w folderze do przejrzenia :D

  Uproszczone są metody tworzenia własnych czarnych list,a filtr RegEx umożliwia wykoszenie najróżniejszych ukierunkowanych ataków spamerskich (trzeba tylko znaleźć słaby punkt tych ataków - sam miałem zalew SexSpamu z USA, chłopcy fałszowali adresy nadawców na europejskie, ale zapominali zmienić sposób kodowania z us-ascii na coś bardziej znanego w europie :D ).

  Nie pamiętam czy są jakieś problemy we współpracy z TB, ale moim zdaniem kłopoty mogą być tylko przy konfigurowaniu portów proxy - można popróbować.
 • Poziom 43  
  11111olo napisał:
  Da się to zrobić aby skutecznie kasować spam

  Oczywiście. Mam też z pewnych powodów skrzynkę na Onecie, ale pocztę odbieram z Onetu poprzez Gmail. Filtruje doskonale. Gmaila możesz skonfigurować tak, by odbierał pocztę nawet z 5 innych kont.
 • Poziom 42  
  Jest to jakieś rozwiązanie ale wtedy wszystko jest na jednej skrzynce i można się pogubić.
 • Poziom 43  
  11111olo napisał:
  wszystko jest na jednej skrzynce i można się pogubić.

  Przecież możesz skonfigurować go tak, by zaznaczone było z którego konta odbierasz.
 • Poziom 42  
  Można ale teraz odchodzimy od istoty wątku.
 • Poziom 43  
  No to kombinuj po swojemu, chociaż masz gotowe rozwiązanie.