Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regeneracja Jamo Studio 180 czy zakup monitorów studyjnych aktywnych?

lukasbiggie 13 May 2016 13:13 684 0
    lukasbiggie
    Level 12  
    Witam jestem bathroom dj, gram tylko i wyłącznie dla siebie, porzuciłem granie po klubach wieki temu ;) czasem wykręcę także jakis dźwięk na Fruity Loops. Moje Jamo mają około 20 lat. Jedna kolumna jest w miarę w dobrym stanie jednak druga już nie chodzi jak dawniej. Spalił się wysokotonowy i średniotonowy gra tylko dół, czasem. Do tego dochodzi wzmacniacz, który już jest stary... Diora AWS 504 plus equalizer FSA 504. Jeszcze 10 lat temu to jako tako chodziło (grało), teraz zanika mi dzwięk, tak jakby gubił "pasmo".

Mam gramofony i dopiero co zakupiłem nowe igły, ortofon Pro S i Qbert (te do skreczu :D) mikser to Ecler Nuo 2. Dzwięk puszczony na słuchawki jest bez zniekształceń, sety puszczane na komputerze również, ale już przez wzmacniacz gubi dźwięki. Mam do tego Traktor A6, także nie ma tu mowy o zepsutych systemach czy padniętym mikserze, bo przez A6 również dźwięk jest zniekształcony, a on jak wiadomo nie pobiera dzwięku przez winyla bo to tylko kod.

Na poprzednim mikserze również działy sie takie jaja, także od razu odrzucam możliwość iż to wina Eclera.

każdy sprzęt podłączony do wzmacniacza, gubi dźwięki. Raczej nie chce mi sie bawić w naprawę tego, wymiana na nowy jedynie, ale czy jest sens? Regeneracja Jamo, to koszt pewnie około 400zł, a i tak nie będzie to mega super dżwięk, bo nie ma sie co okłamywać one tylko fajnie wyglądają ;)

Jeśli miałbym kupować monitory studyjne aktywne to za parę chciałbym się zmieścić w cenie 1500zł.

Co radzicie zrobić?