Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C4 Picasso 2007 - Nie działa immobiliser w kluczu podstawowym

ZUEHERTZ 13 Maj 2016 13:50 1605 6
  • #1 13 Maj 2016 13:50
    ZUEHERTZ
    Poziom 2  

Auto od nowości w moich rekach. Kluczyk z pilotem do drzwi używany od początku. Po wyjściu z marketu żona nie mogła odpalić auta. Pilot działa, silnik kręci, ale nie odpala. Brak komunikatu na komputerze pokładowym. Receptą było użycie kluczyka serwisowego.
    Pytania:
    1. Czy w Waszej ocenie to uszkodzenie immobilisera w kluczu podstawowym?
    2. Czy można ten kluczyk reaktywować?

Pozdrawiam i z góry dziękuję zainteresowanym
    Romek

0 6
  • #2 13 Maj 2016 14:02
    andrzej20001
    Poziom 42  

Kluczyk upadł na asfalt zapewne.

0
  • Pomocny post
    #3 13 Maj 2016 14:33
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

ZUEHERTZ napisał:
    1. Czy w Waszej ocenie to uszkodzenie immobilisera w kluczu podstawowym?

Tak, jednak bez odpowiedniego testera kluczy nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi.
    ZUEHERTZ napisał:
    2. Czy można ten kluczyk reaktywować?

Reaktywować = naprawić.
    Zazwyczaj tak, jednak najpierw patrz na odpowiedź dot. pkt.1

0
  • #4 13 Maj 2016 15:48
    ZUEHERTZ
    Poziom 2  

Witaj CameR,
    dziękuję za fachową odpowiedź :wink:
    Rozwiń, proszę, frazę: "tester kluczy". Czy to usługa świadczona wyłącznie w ASO, czy też można to wykonać u innych fachowców? Elektronicy zajmujący się montażem np. alarmów czy może zakłady dorabiające klucze?

Pozdrawiam
    Romek

0
  • Pomocny post
    #5 13 Maj 2016 16:31
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Raczej taki tester posiadają "Elektronicy zajmujący się montażem np. alarmów (i) zakłady dorabiające klucze", np.:
    C4 Picasso 2007 - Nie działa immobiliser w kluczu podstawowym C4 Picasso 2007 - Nie działa immobiliser w kluczu podstawowym C4 Picasso 2007 - Nie działa immobiliser w kluczu podstawowym

0
  • #6 13 Maj 2016 19:13
    ZUEHERTZ
    Poziom 2  

Fachowo piszesz, szacun.
    W poniedziałek szukam w Szczecinie takiej firmy.
    Dziękuję

Pozdrawiam
    Romek

ps. Jeśli ktoś z osób śledzących ten wątek ma wiedzę na temat firmy posiadającej na stanie rzeczony sprzęt, proszę o info tu bądź we wiadomości prywatnej.

Ro

0
  • #7 14 Paź 2016 21:43
    korsarz50
    Poziom 12  

Mam 2 kluczyki do citroen c4 picasso 2007r. jeden z pilotem drugi bez. ten bez pilota mi działa. problem z tym z pilotem. nie działał pilot i nie zapalał silnik na nim - immobilizer nie rozpoznawało.
    Po wymianie baterii zadziałał pilot, ale nie zapalał silnika.
    Lexią zrobiłem przyuczenie kluczyków. ten bez pilota się przyuczył a ten z pilotem już nie.
    Ale po całym zajściu okazało się że teraz nie można przyuczyć pilota który wcześniej działał.
    W tym bez pilota mam czarną kostkę transponder. a w tym z pilotem nic takiego nie widzę jest tylko płytka elektroniczna.
    Co zrobić by zapalał lub chociaż pilot działał?
    Naprawiłem . musiałem wymienić cewkę-transponder na nową ta była uszkodzona 22zł na allegro. bez problemu zakodowałem pilota i kluczyk.

0