Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnały wysyłane przez DualShock 4

mihumlost 13 Maj 2016 15:31 354 1
 • #1 13 Maj 2016 15:31
  mihumlost
  Poziom 6  

  Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie sygnały wysyła DS4 za pośrednictwem bluetooth do konsoli podczas parowania z nią oraz w czasie wykonywania konkretnych czynności (wciskanie przycisków, ruszanie analogiem itp). Nie mogę nigdzie znaleźć takowej specyfikacji.

  W styczniu/lutym 2017r. odbędzie się obrona mojej pracy inżynierskiej, której tematu jeszcze nie wymyśliłem. Tzn. nie wymyśliłem do dzisiaj: zastąpienie DS4 klawiaturą i myszką. Planuję wzbogacić klawiaturę przewodową (i myszkę lub jako jedno urządzenie) o płytkę bluetooth, która będzie się parować z PS4 oraz działać jak kontroler(konkretne akcje pod konkretne klawisze).
  Właśnie dlatego chciałbym się dowiedzieć czy owe sygnały bluetooth zostały w jakikolwiek sposób udostępnione przez Sony czy to ich pilnie strzeżona tajemnica :wink: i oczywiście jak one się prezentują.

  Od razu chciałbym uprzedzić nadgorliwych - wiem, że sama płytka bluetooth nie wystarczy :roll:

  Temat umieściłem w dziale dla początkujących, ponieważ jestem początkujący, a jedyny dział związany z konsolami jaki znalazłem to serwis - jeżeli jest jakiś dział bardziej odpowiedni to proszę o przeniesienie.

  0 1
 • #2 21 Maj 2016 19:47
  mihumlost
  Poziom 6  

  Do każdego kogo by to interesowało. Napisałem do supportu PlayStation - miałem otrzymać odpowiedź do 24h, otrzymałem odpowiedź po tygodniu o treści:

  Cytat:
  Piszę tego maila przede wszystkim żeby dać Ci znać, że cały czas czekamy na kompletną odpowiedź z siedziby głównej Sony Interactive Entertainment Europe.

  Ze względu na charakter Twojego pytania musimy sprawdzić kilka rzeczy - otrzymałem już wstępną informację że z uwagi na bezpieczeństwo możemy nie być w stanie udzielić Ci informacji, jednakże mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku dni wrócę do Ciebie z dokładniejszymi informacjami

  dzień później otrzymałem maila:
  Cytat:
  Otrzymaliśmy odpowiedź z biura głównego w sprawie Twojego zapytania.

  Niestety nie mamy możliwości udostępniania na zewnątrz informacji, o które prosisz - w związku z powyższym nie będziemy w stanie Ci pomóc w przygotowaniu projektu.

  Mamy nadzieję, że mimo tego uda Ci się zrealizować rewelacyjną pracę inżynierską - w imieniu zarówno COK PlayStation, jak i zespołu w Londynie chcielibyśmy Ci życzyć powodzenia tak w tym semestrze, jak i w przyszłości.

  W przypadku dodatkowych pytań daj znać, a postaramy się pomóc.


  jak ktoś szuka odpowiedzi na to pytanie to jej nie znajdzie - tajemnica firmy Sony ;)

  0