Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Watson RR 5711. Jak dorobić wejście AUX.

13 Maj 2016 16:10 1275 18
  • Uczeń
    Witam. Posiadam wieże Watson RR 5711 i chcę dorobić sobie wejście AUX.
    Szperałem w necie i na forum elektroda i nic ciekawego nie znalazłem, więc zwracam się do was o pomoc.
    Z góry dziękuje.
    Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.
    Pozdr.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jakie są źródła do wyboru i z którego możesz zrezygnować ?
    Oceniasz po ścieżkach np. z przedwzmacniacza magnetofonowego sygnał docierający do selektora sygnału (mechaniczny przełącznik funkcji lub elektroniczny ) i tam wprowadzasz sygnał. Ścieżki od przedwzmacniacza magnetofonu odcinasz i pozostaje tylko to co podasz po wyborze TAPE :)
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    A jak są opisane gniazda z tyłu?
    Wieża Watson RR 5711. Jak dorobić wejście AUX.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Bez schematu (a o tym była mowa w poprzednim temacie) to dość trudne - dla Ciebie niemożliwe. Należałoby znaleźć wyjście sygnału analogowego (po przetworniku D/A), sprawdzić jaki tam występuje poziom, policzyć ewentualny dzielnik (żeby nie przesterować dalszej części układu), i - przede wszystkim - sprawdzić, czy wyjście nie jest blokowane.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Jeżeli pokrętło głośności nie kręci się w koło nieskończenie wiele razy, to jest potencjometr, do którego możesz się wpiąć z aux'em
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    NIXIE_123 napisał:
    to jest potencjometr, do którego możesz się wpiąć z aux'em
    Tyle tylko, że sygnał z tego AUX będzie cały czas dochodził do końcówki... Więc jeśli np. będziesz chciał słuchać radia na tej wieży, a jednocześnie będzie dochodzić sygnał z wejścia AUX - będzie słychać oba sygnały jednocześnie.
  • Poziom 43  
    dj rafii12 napisał:
    ja chciałem podłączyć pod zepsute cd to wejście AUX.
    Dlatego napisałem to co napisałem:
    Sygnał z CD jest blokowany (mutowany) gdy procesor części sygnałowej CD nie "widzi" sygnału z lasera (oczywiście po włączeniu "play"). Więc aby móc podłączyć tak jak chcesz AUX zamiast CD należy najpierw znaleźć odpowiednie miejsce toru sygnałowego z CD i upewnić się, że nie jest mutowany sygnał również gdzieś dalej (często stosuje się taki zabieg - nie wycisza się tylko źródła, ale praktycznie cały tor audio aż do wzmacniacza mocy włącznie) - jak jest w Twoim sprzęcie - trudno bez schematu powiedzieć.
    Ogólnie biorąc - nie warto moim zdaniem bawić się w takie rzeczy; Sam wzmacniacz z tej wieży nie jest demonem - ani jakości, ani mocy, a kłopotów z dołączeniem AUX'a sporo. Tym bardziej, dla kogoś, kto nie do końca zna się na elektronice... ;)
  • Poziom 43  
    Myślę, że nie więcej jak 2x4W.