Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie internetu na dwa komputery, switch.

13 Maj 2016 20:13 753 9
  • Poziom 5  
    Witam mam taki problem, który pojawił sie po raz pierwszy. Wziąłem komputer do kolegi, wzięliśmy switcha, podpieliśmy wszystko tak jak ma być, u mnie jest internet (bo do mnie jest podlaczony internet mobilny z cyfrowego polsatu) ale u niego tego połączenia nie ma, zawsze jakoś to robiliśmy i działało, a teraz pozapominaliśmy. Jakieś rady?

Dodam też, że bez switcha też próbowaliśmy bezpośrednio jedną końcówke kabla do mojego kompa, a drugą do jego, ale ten sam problem, że ja mam, a on nie.
  • Poziom 5  
    Epic napisał:
    Musisz udostępnić swoje połączenie z internetem do sieci którą tworzycie z kolegą.
    Następnie kolega, jako swoją bramę domyślna musi ustawić Twój adres IP w tej wewnętrznej sieci + DNSy

Tutaj jak udostępnić połączenie, wybierz to od cyfrowego polsatu.
    http://www.jimasek.elektroda.eu/index.php/por...stepnienie-polaczenia-internetowego-windows-7

Tylko właśnie jest problem z tym, że gdy przechodzę do tego etapu to nawet nie mam takiej zakładki jak udostępnanie... czy cokolwiek.. A gdy spróbowaliśmy przepiąć ten internet mobilny do mnie do kompa to mam tą zakładke, lecz nic to nie zmienia, tak jakby nie wykrywało tego połączenia między komputerami, które fizycznie jest..
    Rozdzielenie internetu na dwa komputery, switch.
  • Poziom 29  
    Czy druga karta sieciowa jest obecna i aktywna na tym komputerze?

Brak reakcji na podłączenie kabla do komputera, może być spowodowane problemem z samym kablem lub ze switchem.
  • Poziom 5  
    Epic napisał:
    Czy druga karta sieciowa jest obecna i aktywna na tym komputerze?

Brak reakcji na podłączenie kabla, może być spowodowane problemem z samym kablem lub ze switchem.

i bez switcha i ze switchem nie wykrywa tego połączenia między komputerami.
  • Poziom 29  
    Ale karta sieciowa jest poprawnie zainstalowana i aktywna?

Sprawdzaliście kabel lub próbowaliście z innym?
  • Poziom 5  
    Epic napisał:
    Ale karta sieciowa jest poprawnie zainstalowana i aktywna?

Sprawdzaliście kabel lub próbowaliście z innym?

Wychodzi na to, że jest poprawnie zainstalowana i aktywna.
    Trzema kablami próbowaliśmy, zawsze działało, mieliśmy z tym zawsze problem, ale no po czasie wpadaliśmy na to jak to zrobić, teraz siedzimy 3,5h i nic..

Chociaż... Co robić? Rozdzielenie internetu na dwa komputery, switch.
  • Poziom 29  
    Nie, ewidentnie widać, że karta Ethernetowa nie jest zainstalowana poprawnie i nie działa. 3 żółte wykrzykniki.

Doinstaluj niezbędne sterowniki i wszystko powinno zacząć działać o ile nie jest uszkodzone.
  • Poziom 5  
    Epic napisał:
    Nie, ewidentnie widać, że karta Ethernetowa nie jest zainstalowana poprawnie i nie działa. 3 żółte wykrzykniki.

Doinstaluj niezbędne sterowniki i wszystko powinno zacząć działać o ile nie jest uszkodzone.

Jakiś program godny polecenia który sprawdzi specyfikacje komputera, bo ja nie wiem jaka tu jest karta sieciowa, a nie wiem jak sprawdzić.. xD
  • Poziom 11  
    Everest

Ciekawe jak to Wam działało ...