Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNITRA EMANUEL G-902 fs jak podłączyć głośniki - samochodowe lub od kompa

13 Maj 2016 21:14 1098 16
  • Poziom 7  
    Hej, mam gramofon taki jak w temacie.

Są w nim 2 kable, jeden zasilający, drugi do wpięcia w oryginalne głośniki tak mi się wydaje, i rozpiąłem tą wtyczkę(miała możliwość demontażu), jest to kabel 2 żyłowy w ekranie. Przytykam te kable do głośników samochodowych i nic nie trybi.

I takie małe pytanie, jak zrobić by grało przez ten głośnik, i/czy są inne sposoby na wskrzeszenie tego sprzętu? ;)
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 38  
    Żeby ten gramofon "zagrał" trzeba go podłączyć do wzmacniacza a wzmacniacz do głośników, inaczej nie zagra :cry: .
  • Poziom 7  
    a są jakieś inne sposoby?
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 43  
    babciagd napisał:
    a są jakieś inne sposoby?
    Podłączyć sygnał z Emanuela zamiast sygnału z komputera do wejść aktywnych (jak rozumiem są z wbudowanym - integralnym - wzmacniaczem) kolumn komputerowych.

Dodano po 57 [sekundy]:

babciagd napisał:
    Przytykam te kable do głośników samochodowych i nic nie trybi.
    I trybić nie będzie - nie ten poziom sygnału i nie ta moc...
  • Poziom 38  
    Możesz zrobić "przejściówkę", lub wymienić wtyczkę sygnałową na taką, żeby pasowała do wejścia audio w twoim komputerze, jeden warunek, wkładka (przetwornik) i igła w gramofonie muszą być sprawne. Jak to podłączyć, znajdziesz na forum, lub w sieci.
  • Poziom 7  
    Qbuś, sama igła i przetwornik wydają dźwięk ale bardzo cicho ;) czyli muszę z jack'a wziąć wtyczkę i złączyć ją z kablem sygnałowym emanuela i tak wpiąć do komputera?
  • Poziom 38  
    To, że wydają dźwięk (cichy) nic nie znaczy, w przetworniku są dwa "kryształki" (takie jak by blaszki) , które są bardzo delikatne i przy nieumiejętnym obsługiwaniu gramofonu pękają i dźwięku nie będzie, jeżeli są uszkodzone, to tylko wymiana "wkładki" na nową.
    Cytat:
    czyli muszę z jack'a wziąć wtyczkę i złączyć ją z kablem sygnałowym emanuela i tak wpiąć do komputera?
    Tak.
  • Poziom 7  
    jak to sprawdzić?

Dodano po 19 [minuty]:

A z tym podłączeniem do kompa, to wtykam jack'a od gramofonu i skąd będzie "lecieć" muzyka?
  • Poziom 43  
    Qbuś napisał:
    Cytat:
    czyli muszę z jack'a wziąć wtyczkę i złączyć ją z kablem sygnałowym emanuela i tak wpiąć do komputera?
    Tak.
    I co to da?
    Pisałem - powinieneś podłączyć sygnał z Emanuela (poprzez odpowiednią przejściówkę (2xRCA żeńskie z jednej strony i mini jack stereo z drugiej) do zestawu aktywnego kolumn głośnikowych (oczywiście o ile masz takie).
  • Poziom 38  
    Poddaję się i nie rozumiem, napisałeś w profilu
    Cytat:
    it, diagnostyka i naprawa komputerów, sys op.

A nie znasz podstawowych zasad działania sprzętu elektronicznego, tak do niczego nie dojdziemy :cry: Jeszcze raz, jakie masz podłączone głośniki do komputera, podaj nazwę, model, producenta. Jaką masz w komputerze kartę dźwiękową, podaj nazwę, model i jakie ma wejścia, wyjścia i jak jest podłączona do komputera ?
  • Poziom 7  
    Logitech x-530, dźwiękowa - zintegrowana.

A co do tego, że się nie znam, to prawda, mam dopiero 20lat i w dzieciństwie nie miałem z tym styczności
  • Poziom 38  
    Do zestawu Logitech x-530 powinieneś mieć taką kostkę (rozgałęźnik)
    UNITRA EMANUEL G-902 fs jak podłączyć głośniki - samochodowe lub od kompa
    Podłącz ją tak jak na zdjęciu a sygnał z gramofonu doprowadź do gniazd "cinch" białe i czerwone na zdjęciu. Włącz gramofon, włącz głośniki i jeżeli wszystko jest sprawne usłyszysz dźwięk z płyty.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    babciagd napisał:
    2 kable, jeden zasilający, drugi do wpięcia w oryginalne głośniki tak mi się wydaje

Wydaje ci się. Ten gramofon nie miał oryginalnych głośników.

babciagd napisał:
    Przytykam te kable do głośników samochodowych i nic nie trybi.

Jak ma trybić jak gramofon nie ma wzmacniacza?

Qbuś napisał:
    To, że wydają dźwięk (cichy) nic nie znaczy, w przetworniku są dwa "kryształki" (takie jak by blaszki) , które są bardzo delikatne i przy nieumiejętnym obsługiwaniu gramofonu pękają i dźwięku nie będzie, jeżeli są uszkodzone, to tylko wymiana "wkładki" na nową.

Tu nie trzeba nieumiejętnej obsługi, starczy przechowywanie przez kilka zim na strychu lub pare miesięcy w piwnicy. Radzę się zaopatrzyć od razu w nową wkładkę

BTW - ten gramofon to straszne badziewie jak zresztą całość piezoelektryków.
  • Poziom 7  
    Qbuś napisał:
    Do zestawu Logitech x-530 powinieneś mieć taką kostkę (rozgałęźnik)

Podłączyłem tak jak na zdjęciu, i nadal nie działa.
  • Poziom 7  
    to jaki rodzaj wkładki kupić? Chodzi mi o model czy coś
  • Poziom 38  
    Cytat:
    Fabrycznie montowano wkładkę UF-50, w późniejszych fazach zastąpiono UF-70.