Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SC-PMX70BEG - Radio w wieży podłączone pod antenę z kablówki szumi

Sozero 13 Maj 2016 21:46 1275 9
  • #1 13 Maj 2016 21:46
    Sozero
    Poziom 10  

Dzień dobry,

zwracam się do was z uprzejmą prośbą o pomoc:

1. Przez pewien czas byłem w posiadaniu wieży stereo Panasonic SC-PMX70BEGK i zauważyłem, że gdy urządzenie było włączone to przy dotknięciu metalowej obudowy było czuć dziwny opór jakby płynął po niej prąd (ledwo wyczuwalny, niestety nie miałem jak tego sprawdzić). Po podłączeniu kabla koncentrycznego od kablówki do urządzenia owy opór znikał tak jakby wieża uziemiała się. Po tym incydencie zwróciłem wieżę do sklepu.
    Z ciekawości sprawdziłem czy występuje podobne uczucie na obudowie telewizora i ku mojemu zdziwieniu po odłączeniu kabla koncentrycznego, efekt jest ten sam. Oba urządzenia są II klasy ochronności. Może mi ktoś wyjaśnić czy jest to normalne, że występuje takie uczucie jakby płynął prąd, jak wygląda sytuacja z ochroną przeciwporażeniową w urządzeniach II klasy ochronności bo to chyba nie jest normalne ?

2. Drugie moje pytanie tyczy się tego samego urządzenia (Panasonic SC-PMX70BEGK - wieża posiada radio FM oraz DAB), po podłączeniu kabla koncentrycznego z kablówki stacje radiowe szumią nie da się niczego złapać, na dołączonej antenie (kawałek drutu) większość stacji odbiera w dobrej jakości. Czy może być tak, że sygnał z anteny wewnętrznej jest za słaby dla tego konkretnego urządzenia? Inne urządzenia nie mają problemów z odbiorem (2 telewizory + modem kablowy – modem kablowy wskazuje stosunek sygnału do szumy na poziomie 34dB, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie dla odbioru radia FM).

Pozdrawiam
    Piotr

0 9
  • #2 13 Maj 2016 21:55
    piotrek22101
    Poziom 39  

W przewodzie kablówki masz sygnał tv,radio na nim nie będzie odbierać.Chyba że dostarczają Ci i radio,to wtedy pytanie do biura obsługi.

0
  • #3 13 Maj 2016 22:48
    Sozero
    Poziom 10  

piotrek22101 napisał:
    W przewodzie kablówki masz sygnał tv,radio na nim nie będzie odbierać.Chyba że dostarczają Ci i radio,to wtedy pytanie do biura obsługi.

Kablówka dostarcza mi sygnał tv i radio, czy może być tak, że jak nawet sygnał dociera do wszystkich odbiorników w tym samym pomieszczeniu bez problemu (TV Samsunga oraz modem Motoroli) to akurat Panasonic może mieć problem z odbiorem radia (za mała moc sygnału)?

0
  • #5 14 Maj 2016 11:21
    Sozero
    Poziom 10  

piotrek22101 napisał:
    Skoro na tak zwanym druciku odbiera to,aź taka mała nie jest chyba. Tutaj jest o takim odbiorze z jednej kablówki. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2516931.html

W mieszkaniu nie posiadam dekodera, do jednego z pomieszczeń wchodzi kabel koncentryczny, zamieszczam schemat podziału sygnału w mieszkaniu:

Panasonica podłączyłem do 1 i 2 rozgałęźnika zamiast TV i w obu przypadkach występowały szumy, jak już wcześniej wspominałem TV i modem nie mają problemów z działaniem. Z ciekawości podłączyłem stary amplituner Unitry do anteny z kablówki i działa bez problemu w obu pomieszczeniach.

0
  • #6 14 Maj 2016 11:41
    piotrek22101
    Poziom 39  

Mi zawsze mówiono że gdy chcę odbierać Radio i Tv to muszę założyć rozdzielacz radio/tv bo kablówka często nakłada sygnały czy jakoś tak.

0
  • #7 14 Maj 2016 19:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Jaka to kablówka: nazwa, sygnał jest cyfrowy i analogowy, jest tam w ogóle radio?

Już nie wspominając, że radio powinno być podłączone jeśli tam jest przez specjalną zwrotnicę multimedialną DATA/DATA/RTV/FM.
    Nie kombinuj, bo możesz sobie tylko narobić kłopotów.

0
  • #8 15 Maj 2016 12:32
    Sozero
    Poziom 10  

KOCUREK1970 napisał:
    Jaka to kablówka: nazwa, sygnał jest cyfrowy i analogowy, jest tam w ogóle radio?

Jest to kablówka osiedlowa - STK TV-SAT Teofilów C (Osiedle w Łodzi), sygnał jest cyfrowy (telewizja) oraz analogowy (telewizja + radio).
    Może być tak, że Panasonic ma problem z odbiorem radia z rozdzielacza multimedialnego Telmor GMF-350 (wyjście RTV) i należałoby zastosować rozdzielacz Telmora GMF-351 z osobnym gniazdem na radio i TV?

0
  • #9 15 Maj 2016 13:30
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Proponuje w pierwszej kolejności podłączyć radio pod przewód przed zwykłym rozgałęźnikiem. O ile w tym miejscu uzyskasz zadowalające efekty, podłącz wtedy zwykły rozdzielacz i sprawdź sygnał radiowy. Tą drogą jesteś w stanie dojść do elementu, który wprowadza zakłócenia. Pozdrawiam.

0
  • #10 15 Maj 2016 14:55
    Sozero
    Poziom 10  

leszekpo59 napisał:

Witaj. Proponuje w pierwszej kolejności podłączyć radio pod przewód przed zwykłym rozgałęźnikiem. O ile w tym miejscu uzyskasz zadowalające efekty, podłącz wtedy zwykły rozdzielacz i sprawdź sygnał radiowy. Tą drogą jesteś w stanie dojść do elementu, który wprowadza zakłócenia. Pozdrawiam.

Niestety nie mogę już sprawdzić Panasa (dokonałem zwrotu towaru po tym incydencie), zdążyłem sprawdzić go za pierwszym i drugim rozgałęźnikiem w obu przypadkach radio strasznie szumiało.

0
  Szukaj w 5mln produktów