Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dekodera Orange (UHD 88) do monitora

kuba7237 14 Maj 2016 00:03 762 4
  • #1 14 Maj 2016 00:03
    kuba7237
    Poziom 4  

Witam. Ostatnio mój monitor uległ destrukcji i zamierzam kupić nowy. Zamierzałem kupić też nowy telewizor, żebym mógł podpiąć dekoder, ale czy można połączyć pracę na kompie oraz oglądanie tv na jednym wyświetlaczu?
    Chodzi mi o to, że jeśli kupię monitor z wyjściem HDMI (do dekodera) oraz VGA albo DVI (do komputera) również z opcją wbudowanych głośników to będzie wszystko śmigać i będę mógł zmieniać te "tryby" w locie?
    Pisząc zmieniać tryby mam na myśli przycisk na monitorze który umożliwi mi wybranie jednego z wyjść co pisałem o nich wyżej. Wiadomo, w tv mamy pilot i jest do tego specjalny przycisk :p
    Z góry dzięki za pomoc!

0 4
  • #2 14 Maj 2016 02:36
    antek1cza
    Poziom 29  

Witam

kuba7237 napisał:
    kupię monitor z wyjściem HDMI (do dekodera) oraz VGA albo DVI (do komputera)
    Monitor z "wejściem" ....
    kuba7237 napisał:
    to będzie wszystko śmigać i będę mógł zmieniać te "tryby" w locie?
    Tak
    kuba7237 napisał:
    mam na myśli przycisk na monitorze który umożliwi mi wybranie jednego z wyjść
    Jednego z "wejść" w monitorze.

0
  • #3 14 Maj 2016 07:02
    romeok01
    Poziom 35  

Ja zamiast monitora kupiłbym telewizor, jak masz w komputerze wyjście DVI, to wystarczy połączyć kablem DVI-HDMI i będziesz miał obraz i dźwięk na ekranie telewizora z komputera, a źródło sygnału (dekoder, komputer) zmienia się pilotem.

0
  • #4 14 Maj 2016 15:03
    kuba7237
    Poziom 4  

Telewizory są zazwyczaj większe, jeśli już to zabieralbym się za 32" bo wielkość pokoju mi nie pozwala na coś większego :( A 32" są droższe niż monitory w które celuje (21.5"- 24") zwłaszcza gdy mam ograniczony budżet.
    Mimo wszystko wielkie dzięki za potwierdzenie moich tez :D

0
  • #5 14 Maj 2016 15:35
    antek1cza
    Poziom 29  

kuba7237 napisał:
    A 32" są droższe niż monitory w które celuje (21.5"- 24") zwłaszcza gdy mam ograniczony budżet.
    No nie zupełnie . Jakiś czas temu (kilka lat) kupiłem monitor Samsunga z "funkcją TV" 22 calowy model LT22A300 który ma 2 x HDMI + Euroscart + USB + wej.antenowe (wmontowany tuner DVB-T Mpeg4) w cenie poniżej 500zł na jakiejś tam promocji.

Jak się nie spieszy koledze to warto obserwować wyprzedaże marketowe.
    Już widzę w marketach, że TV LCD 32 calowe chodzą grubo poniżej 1000zł np.ok.700zł. Fakt , że z tą jakością to różnie ale można upolować markowy TV z wystawy po obniżonej cenie. Plusem tego jest jego pełne wygrzanie a minusem jakieś tam wypalenie.

0