Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sygnał analogowy TV z TV android box

shizy 14 Maj 2016 07:55 1455 8
  • #1 14 Maj 2016 07:55
    shizy
    Poziom 22  

Witam

Kupiłem tuner DVB-T (K1 DVB-T2 ANDROID 4.4 SMART TV BOX TUNER KODI PL) ma on podłączenie sygnału AV po mini jacku cvbs/l/r. Mam przewód od aparatu fotograficznego Canon S2 IS ale nie ma sygnału na TV.
    Sprawdziłem miernikiem układ i wychodzi na "Camcorders"
    http://www.raspberrypi-spy.co.uk/2014/07/raspberry-pi-model-b-3-5mm-audiovideo-jack/
    Muszę kupić nowy przewód bo na tym nie pójdzie?
    Po RF OUT jak szukam na TV to nic nie znajduje.
    TV to samsung ws-32z306v.

0 8
  • #2 14 Maj 2016 14:44
    antek1cza
    Poziom 29  

Witam

shizy napisał:
    ma on podłączenie sygnału AV po mini jacku cvbs/l/r
    Nie tylko :
    Najlepszy sygnał video jest na 3 (HDMI) 2 i na końcu (pod względem jakości) 1 .
    shizy napisał:
    Po RF OUT jak szukam na TV to nic nie znajduje
    Niech kolega zobaczy w instrukcji tunera KODI PL na jakim kanale jest ten modulator ustawiony.
    shizy napisał:
    Mam przewód od aparatu fotograficznego Canon S2 IS ale nie ma sygnału na TV
    Niech kolega da jego zdjęcie.
    shizy napisał:
    Jeżeli ma takie wejścia :
    To można podłączyć pod 1, 2 lub 3

0
  • #3 14 Maj 2016 16:23
    wiertacz
    Poziom 33  

antek1cza napisał:

shizy napisał:
    Po RF OUT jak szukam na TV to nic nie znajduje
    Niech kolega zobaczy w instrukcji tunera KODI PL na jakim kanale jest ten modulator ustawiony.

A ja obstawiam, że to jest wyjście przelotki sygnału antenowego a nie wyjście modulatora.

0
  • #4 16 Maj 2016 14:47
    shizy
    Poziom 22  

Wie ktoś jaki jest schemat wyjścia gniazda cvbs/l/r ? Podpinałem przewód typu 1 (video na 4) i 4 (video na 2). Może trzeba użyć przewodu połączeń typu 5 , (video na 2, masa na 4)

0
  • #5 16 Maj 2016 18:22
    antek1cza
    Poziom 29  

Jak koledze @shizy pomóc jak nie odpowiada na pytania ?

antek1cza napisał:
    Czy ma ?
    antek1cza napisał:
    Niech kolega zobaczy w instrukcji tunera KODI PL na jakim kanale jest ten modulator ustawiony
    ?
    Z czego wyniknie czy kolega
    wiertacz napisał:
    A ja obstawiam, że to jest wyjście przelotki sygnału antenowego a nie wyjście modulatora
    ma rację. Możliwe, że tak ale nie o to tu chodzi tylko o szybkość i skuteczność pomagania.
    Możliwe, że jest również tam jakaś informacja dotycząca wyjścia cvbs/l/r ?
    Jeżeli nie to podpowiedzi niżej.
    shizy napisał:
    jaki jest schemat wyjścia gniazda cvbs/l/r ?
    Jak już kolega zauważył jest trochę tych kombinacji i przypuszczam, że to nie wszystkie.
    Zakładam, że kolega @shizy ma pojęcie o tym co piszę :
    1. Zidentyfikować masę tunera którą będzie np. pin nr.4 (według zdjęcia) jacka.

2. Wykorzystać jakiekolwiek radyjko lub wzmacniacz. Po prostu do wejścia audio (przed potencjometrem siły głosu) wstawić kondensator ok.470nF i przez niego podawać sygnał z pinu 1, 2 i 3.

3. Na pinach grających będzie L i R a pin warczący-buczący to video.

4. Mając to wybadane wrócić do postu 2.

5. Można też do tego dojść rozbierając tuner jeżeli nie ma plomb gwarancyjnych.

UWAGA : Tak dla formalności tuner musi być włączony i najlepiej jakby miał ustawioną jakąś stację np. u znajomych którzy mają TV z wejściem HDMI.

0
  • #6 18 Maj 2016 08:37
    shizy
    Poziom 22  

antek1cza napisał:

shizy napisał:
    To można podłączyć pod 1, 2 lub 3

Tak, ma takie wejścia.Odtwarzacz DVD działa pod cokolwiek z w/w gniazd podepnę.Dlatego uważam, że jest coś nie tak z wyjściem AV tego tunerka (nie podaje sygnału wideo).Kiedy badam , która to jest masa (wtyczka 4-polowa podłączona - dotykam końcówkami miernika do masy minijacka (pin 4ty minijacka) i masy wyjścia antenowego wówczas jest "przejście" czyli to jest masa.Kiedy zrobie eksperyment, że pozostałe piny minijacka podłączam pod żółte wejście AV to za każdym i tak nie ma obrazu.Chyba że masa od video jest "osobna" ale to chyba herezja ;) bo już zbrakło mi pomysłów.

Cytat:
    Zakładam, że kolega @shizy ma pojęcie o tym co piszę :
    1. Zidentyfikować masę tunera którą będzie np. pin nr.4 (według zdjęcia) jacka.

2. Wykorzystać jakiekolwiek radyjko lub wzmacniacz. Po prostu do wejścia audio (przed potencjometrem siły głosu) wstawić kondensator ok.470nF i przez niego podawać sygnał z pinu 1, 2 i 3.

3. Na pinach grających będzie L i R a pin warczący-buczący to video.

4. Mając to wybadane wrócić do postu 2.

Założyłem, że 4 to masa i podłączałem pod wejście audio wieży przez kondensator pozostałe 3 piny - wszędzie cisza, na żadnym nie warczy.
    Na zagranicznym forum zajmującym się klonami tego typu sprzętów zadałem pytanie i podali, że to ma taki układ wyprowadzeń.Zrobiłem taki sam przewód i nic.
    Mogę podać linka do tematu, to rosyjskojęzyczne forum.
    Próbowałem też kombinacji typu(bez rezultatu):
    Sygnał analogowy TV z TV android box Sygnał analogowy TV z TV android box Sygnał analogowy TV z TV android box

0
  • #7 18 Maj 2016 11:35
    antek1cza
    Poziom 29  

shizy napisał:
    Kiedy zrobie eksperyment, że pozostałe piny minijacka podłączam pod żółte wejście AV to za każdym i tak nie ma obrazu
    I nie będzie bo
    antek1cza napisał:
    UWAGA : Tak dla formalności tuner musi być włączony i najlepiej jakby miał ustawioną jakąś stację np. u znajomych którzy mają TV z wejściem HDMI
    dodatkowo może być potrzeba w menu tunera uaktywnić to "CVBS/L/R" wyjście.

Jeżeli nie będzie ustawionego w nim programu to na jego wyjściach NIC NIE BĘDZIE SIĘ WYŚWIETLAĆ, tylko przez ok.kilka sekund info w stylu np. "brak sygnału". Można spróbować nacisnąć "MENU" i ono powinno świecić ale też jakiś określony czas zależny od tunera.

Co do dźwięku to jak nie będzie tuner na jakąkolwiek stację nastrojony to go też nie ma na gnieździe Jacka.

Przy braku spełnienia powyższych warunków może sobie kolega sprawdzać i się frustrować w nieskończoność.

Reasumując :
    1. Tuner MUSI być nastrojony na jakikolwiek program i włączony w czasie prób.
    2. Masa-GND to w 95% metalowa obudowa tunera (jak jest), zewnętrzna obudowa gniazda antenowego, gniazda LAN, gniazda HDMI i minus zasilacza. Informacje te dotyczą tego tunera i większość innych.
    3. Sygnał video i audio (L i R kanał) przy spełnieniu warunku z p.1 MUSI wychodzić na któryś z pozostałych trzech pinów wtyczki Jack oczywiście zakładając , że tuner jest DOBRY !!!
    4. Jeżeli nic nie pomaga można rozebrać tuner i prześledzić po "druku" gdzie idą poszczególne piny gniazda Jack.

0
  • #9 18 Maj 2016 15:27
    antek1cza
    Poziom 29  

Jest to możliwe ale :
    1. W poście 5 i 7 piszę

antek1cza napisał:
    .
    2. Fakt nie napisałem o możliwej różnicy w długości gniazda w tunerze ale ...
    3. Sama "kabelkologia" jest naprawdę prosta są TYLKO (albo AZ) cztery kable !
    4. Z działu w jakim kolega @shizy pisze nie wynika, że jest początkującym.
    5. Proponuję poszukać takiego dłuższego wtyku od np.telefonów Nokia lub innych i go dopasować ale tu dla pewności bez rozebrania tunera i zobaczenia jak głęboko wchodzi wtyk się raczej nie obędzie.
    6. Są aktualnie wszystkie (prawie) podpowiedzi włącznie z tą z linku podanego wyżej:
    "Kable AV (jack<->Chinch) są nie typowe posiadają inne połączenia elektryczne jak standardowe. Pierwszy segment końcówka typu mini jack jest u nasady dłuższa dwukrotnie od standardowych końcówek stosowanych w UE(około 3mm)."

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo