Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston Margherita AL1256 CXT - Nie pobiera wody na niektórych programach

creon 14 May 2016 09:40 1023 5
    creon
    Level 10  
    Witam,
    Moja już kilkunastoletnia pralka coś nie pracuje - na programie 8 i 9 pobiera tylko trochę wody i program przebiega dalej.
    Mam wrażenie że niby normalnie pierze na długich programach czyli 2 i 3 ale pranie jest no jakby nie doprane - nabiera wody, kręci i podgrzewa ale coś nie tak działa.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    MIK1212
    Level 11  
    sprawdź hydrostat, rurke od hudrostatu, pompe wody czy nie jest zapchana, wąż doprowadzający wode nie jest zagjęty lub sitko od elektrozaworu nie jest zapchane
    creon
    Level 10  
    MIK1212 wrote:
    sprawdź hydrostat, rurke od hudrostatu, pompe wody czy nie jest zapchana, wąż doprowadzający wode nie jest zagjęty lub sitko od elektrozaworu nie jest zapchane

Po południu zacznę w niej szukać - mam nadzieję że rozpoznam: hydrostat i elektrozawór i dam radę poodczepiać wężyki aby sprawdzić sitka
    .A pompkę wody jak sprawdzić?
    MIK1212
    Level 11  
    pompa wody znajduje sie z przodu pralki na dole za prostokątnym plastikiem, zdejmujesz go i odkrecasz filtr pompy by oczyscić go (oczywiście robisz to gdy pralka jest wyłączona i nie ma wody), elektrozawór jest z tyłu pralki i przykręcony jest do niego wąż doprowadzajcy wode, jak będziesz odkręcał wąż by zobaczyć sitko zakręć zawór wody żeby nie zalało łazienki, hydrostat jest w górnej części pralki musisz zdjąć górny blat , odchodzi od niego gumowy wężyk
    creon
    Level 10  
    Były szczotki do wymiany, zostało pół centymetra - wymieniłem i niestety prllaka nie wiruje i nie kręci bębnem.
    Pobiera wodę, i nie kręci na programie, bęben stoii , podgrzewa i odpompowuje wodę i program leci dalej bez wirowania, beben jakby nie miał siły przekręcić się - pasek klinowy jest napięty nie spada.
    Przy małym obciążeniu - dwie szmaty - tylko odwirowała ale jakby to nazwać - z oporem jej poszło
    MIK1212
    Level 11  
    zobacz jeszcze raz szczotki czy są odpowiedni dobrane na długość i czy swobodnie przesuwają się w szczotkotrzymaczu