Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG F-1443KDS - Nie chce wypompowywać wody, szukam serwisówki...

alt11 14 May 2016 10:01 1554 4
 • #1
  alt11
  Level 10  
  Witam!

  Czy ktoś z forumowiczów ma serwisówkę do pralki LG F-1443KDS , ponieważ wszędzie jest płatne, a ja nie mam możliwości tego ściągnąć?
  Proszę pomóżcie.

  Pozdrawiam,

  Piotr.
 • #2
  antekch
  Level 21  
  Może zacznij od sprawdzenia filtra odpływu wody.
 • #3
  alt11
  Level 10  
  To już sprawdziłem na początku i chcę się dostać do pompy głównej (jest jeszcze pompka zraszacza). Przewód odpływowy jest drożny i słychać, że pompa kręci, ale nie tłoczy. Ostatnie prania musiałem kontrolować i przy płukaniu spuszczać wodę ręcznie...
 • #4
  antekch
  Level 21  
  A gdzie jest podłączony koniec węża odpływu?Do wiaderka też nie wylewa?
 • #5
  alt11
  Level 10  
  Witam i dzięki za zainteresowanie - postanowiłem jednak rozebrać tą pralkę i jak się okazało - w króćcu odpływowym było sporo syfu i do tego pompka chodziła trochę ciasno - zamówiłem więc 4 szt. - na zapas i teraz jest ok. Aby się dostać do pompki trzeba rozkręcić pół pralki. dałem pompkę Askoll 40W i zastanawiałem się czynie ma jakichś trwalszych, lecz dałem sobie spokój i zamówiłem na zapas, bo do zraszacza idzie taka sama. Całość zajęło za pierwszym razem 2 godziny (czyszczenie i odkamienianie), a za drugim godzinę (po otrzymaniu pompek.
  Teraz chodzi bez problemu.
  Pytanie za "100" czym skutecznie odkamienić pralkę - chodzi tu przede wszystkim o grzałkę - czy trzeba do tego ją wymontować? (jeszcze więcej rozbierania) Na dole przed bębnem jest cała elektronika i żeby wyjąć grzałkę należałoby chyba całość wymontować.