Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet do internetu, streamow i gier

Sn4kq 14 Maj 2016 12:18 1188 0
    Sn4kq
    Poziom 7  
    Witam,

Ostatnio miałem okazje poużywać tablet Samsung Galaxy tab s2 i zakochałem się normalnie, tak pięknie to śmigało, że po prostu bajka i stwierdziłem, że bym sobie tablet sprawił ale akurat nie stać mnie na takiego a brałbym w ciemno. Nie mam rozeznania w ogóle w tabletach, kompletnie się nie znam i chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość dostać jakiś tablet nieco słabszy takiego Samsunga do 700 ewentualnie do 900zl? Tablet używałbym do 2 gier: Hearthstone'a i Clash of Clans więc chciałbym, żeby to chodziło płynnie, bez żadnego zacinania ani bez sytuacji, że nagle aplikacja przestaje odpowiadać. Do tego chciałbym na nim oglądać streamy i yt i siedzieć na necie więc, żeby też płynnie działało. Generalnie chciałbym, żeby tablet lepiej chodził od mojego telefonu (Coolpad Modena E501) bo drugiego takiego tyle ze z większym ekranem mi nie potrzeba i szkoda mi kasy wydawać, więc 1gb ram i procek 4x 1,2 to raczej odpada dlatego nie wiem czy dostane w takiej cenie jakiś sprzęt dobry. 2gb ram to musi mieć, żeby działało sprawniej, procek też lepszy ale właśnie nie wiem jak to się ma w płynności i 16gb pamięci chociaż bo na 8gb Hearthstone nie wejdzie. Rozdziałka no miło by było te full HD, żeby lepszy obraz był, ekran to obojętnie w sumie te 8" jak w tym Samsungu było idealne, aparat no mógłby być jakiś, żeby mieć możliwość zrobienia dobrego zdjęcia czasem ale generalnie obejdzie się, żadnych nawigacji ani modemów mi nie potrzeba bo w domu mam wifi także dostęp do internetu mam a poza domem jakbym korzystał to do czytania notatek w wordzie, pdf czy coś w ten deseń.

Podsumowując chciałbym kupić tablet, który płynnie będzie mi działał bez zacinek żadnych, na którym będę mógł wygodnie i bez problemów na necie siedzieć i oglądać yt i streamy a co najważniejsze aby płynnie działały mi 2 gry Clash of Clans oraz Hearthstone więc musi mieć 16gb pamięci minimum, 2gb ram, jakiś lepszy procek niż 4 rdzenie x 1,2, rozdziałka miło by było full HD żeby lepszy obraz był.

Próbując coś wyszukać na własną rękę to zastanawiałem się nad Nvidią Shield. Jest za 900 zl i parametry wydają się najlepsze chyba przy wszystkich pozostałych tabletach do tej ceny i procek ma 4x 2.2 a nie znalazłem innego który by miał więcej niż 1,2 tylko czytałem gdzieś, że jest jakiś problem z baterią i trzeba ją wymieniać bo tą pierwszą nie dopracowali czy coś? Właśnie nie rozumiem i trochę mnie zniechęca a także nie wiem czy Nvidia Shield to dobry wybór? To gamingowy tablet ale taki 200% i nie wiem czy można z niego korzystać jak ze zwykłego, normalnego tableta.

Drugą opcją jaka znalazłem jest starsza wersja modelu samsunga o którym wspomniałem na początku ale używka bo z tego co się zorientowałem to już chyba nie da się takiego kupić nowego. A ogólnie jakoś boje się kupować z allegro bo nie ufam ludziom, że nie dostane czegoś rozwalonego itp a tym bardziej jak ma to być używka a za taką kasę bawić się w jakieś zwroty czy walki z gościem to by mi się nie chciało zbytnio. Więc co sądzicie o takiej ofercie Galaxy Tab S albo takiej Galaxy Tab S? tablety wydaja się w dobrym stanie jak podają sprzedawcy i czy sprzedawcy wydają się być zaufani a nie jacyś oszuści?

Z góry dzięki za wszelką pomoc