Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

arduino - Sterownik oświetlenia schodów (tlc5940)

14 Maj 2016 21:16 1812 11
 • Poziom 13  
  Witam,
  Mój problem polega na tym ze nie potrafię dostosować kodu który znalazłem w internecie pod mój hardware.
  Pierwszy raz próbuje coś pozmieniać w kodzie i wcale mi to nie wychodzi.
  chciałbym uruchamiać diody czujnikiem ruchu a nie jak jest w tym kodzie przyciskami.
  Proszę o pomoc!

  Kod: c
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod
 • PCBway
 • Poziom 17  
  Prawdopodobnie kod masz z mojego bloga ale trudno to rozpoznać. Wstaw prawidłowo kod.
  Jeżeli faktycznie masz mój kod to masz opcje uruchamiania przez czujniki ruchu przycisk ( ma kilka opcji zależnie od czasu i ilości naciśnięć), pilotem na podczerwień oraz bluetooth. Ale sterowania odbywa sie poprzez dwa mikrokontrolery z powodu zajętości zegarów. Ale to inna sprawa - tak mi było wygodniej.
 • PCBway
 • Poziom 13  
  Dzięki za info. No już od rana próbuje ale coś mi nie wychodzi będę kombinował do skutku :) a czy możesz udostępnić mi cały kod bo kawałki dla mnie są póki co mało zrozumiałe .

  Ps. Czyli muszę zmienić czasy i dostosować je pod czujnik ruchu?

  / Setup button timers (all in milliseconds / ms)
  // (These are default if not set, but changeable for convenience)
  button[i].debounceTime = 20; // Debounce timer in ms
  button[i].multiclickTime = 250; // Time limit for multi clicks
  button[i].longClickTime = 800; // Time until long clicks register
  }
 • Poziom 17  
  W zasadzie jest tam prawie cały kod. Nie bardzo wiem o co ci chodzi. Uruchom to przyciskami a później zamień na czujnik ruchu. Ja jako wykrywanie ruchu używam w tym przypadku czujnika odległości. Masz tutaj inny przykład http://technika-laika.blogspot.com/2014/09/sterownik-oswietlenia-schodow-na.html.

  No tak - ale zauważ jedną rzecz. Ja używam jednego przycisku do kilku opcji za pomocą biblioteki "ClickButton". Dlatego są różne czasy dla szybkiego czy wolnego naciśnięcia, kilka kliknięć w odpowiednim czasie itp.

  Poza tym nie wiem jaki czujnik ruchu chcesz zastosować.
 • Poziom 13  
  używam dokładnie tego przykładu z linku który podałeś. jak podpinam czujnik ruchu PIR HC-SR501 to diody zapalają się wszystkie na raz i nie gasną. jak kliknę guzikiem to zapalają się po kolei i gasna
 • Poziom 17  
  Z tego wynika, że masz źle wstawiony kod obsługi czujnika tzn. w niewłaściwym miejscy jest kontrolowany jego stan. zamiast obsługi funkcji kolejnych zapalań uruchamia funkcję zapalania wszystkich.Nie ma tego w kodzie jaki wstawiłeś. poza tym pamiętaj, ze stan wysoki na wyjściu czujnika może być przez dłuższy czas - zależnie od ustawień.
 • Poziom 13  
  No właśnie nie bardzo wiem jak go wlepic . Na tą chwilę podłączomy czujnik mam pod przycisk i przez to że czujnik przez dłuższy czas ma stan wysoki zapalają się wszystkie diody na raz. Nie bardzo wiem jak ustawić i gdzie długość czasu tak żeby diody zapłaty się pojedynczo
 • Poziom 17  
  Tu bez zmiennej pomocniczej się nie obędzie - zmienia stan po uruchomieniu schodów i ignoruje polecenia zewnętrze aż do zakończenia procedury świecenia. Tutaj znowu zienia stan na przeciwny i jest gotowy do następnego odczytu. Ale czujnik ruchu ( co zresztą nie jest dobrym pomysłem zastosowanie go) musi byc ustawiony na minimalny czas. Co i tak zresztą nic nie da bo wykryje następny ruch - hmmm musisz pokombinować czasem lub zastosować czujniki odległości tak jak ja mam
 • Poziom 13  
  Okej w takim razie pójdę za Twoja radą i zakupie te czujniki ale mam wielka prośbę czy mógłbyś udostępnić mi twój kod w całości. Wiem pisałeś ze praktycznie cały jest na blogu ale ciężko mi to jakoś poskładać. Jeżeli będziesz miał chwile na to będę bardzo wdzięczny. Za każdym razem jak próbuje skompilować kod z twojego bloga to ciągle coś nie pasuje.
 • Poziom 17  
  Nie udostępnię w całości dlatego że to są dwa programy. Każdy do innego arduino a połączone są nietypowo bo poprzez piny. Poza tym i tak byś się nie połapał z powodu wielokrotności możliwości uruchamiania oświetlenia i to w różnych wariantach.