Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ursus 912 pług 4 skibowy - Ustawienie pługa

Wojciech1993 15 May 2016 00:51 10398 34
    Wojciech1993
    Level 6  
    Witam. Mam taki problem gdyz podczas orki kiedy ustawie pług prawidlowo na uwrociach tyl pluga jest nisko podnoszony i czasami zawadza o ziemię. Ramiona przy ciagniku sa skręcone na maxa w gore. Prosze o pomoc bo niewiem co zrobic.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Xantix
    Level 40  
    A łącznik górny masz prawidłowo ustawiony?
    Xantix
    Level 40  
    To może za bardzo rozkręcony?
    Xantix
    Level 40  
    Wojciech1993 wrote:
    a w ciągniku mam na samym dole

To spróbuj przełożyć w najwyższy otwór. Parę centymetrów zyskasz.
    wojtek1234321
    Level 35  
    Xantix wrote:
    To spróbuj przełożyć w najwyższy otwór. Parę centymetrów zyskasz.

Jeżeli przełoży górne cięgło, łącznik centralny na wyższy otwór przy ciągniku to jeszcze bardziej tył pługa będzie "wisiał" przy ziemi. Przydało by się jeszcze o jeden otwór niższe zamocowanie łącznika centralnego.
    Nie wiem jak masz przy ciągniku "urządzone" to mocowanie łącznika centralnego i innych górnych zaczepów (chodzi o zaczep przyczepy), w niektórych ciągnikach trzba było wymontować, odpiąć zaczep przyczepy i uzyskiwało się jeszcze jeden przy niektórych ciągnikach dwa niższe miejsca mocowania łącznika centralnego.
    wojtek1234321
    Level 35  
    Wojciech1993 wrote:
    Ramiona przy ciagniku sa skręcone na maxa w gore.

to bym też troszeczkę zmienił opuszczając kilka centymetrów niżej, i jeszcze jak jest możliwość wydłużania dolnych ramion "w poziomie" czyli wysuwanie "do tyłu", to wydłużył bym je o jedno "przesunięcie" przez co zwiększyła by się możliwość regulacji centralnym łącznikiem.
    Wojciech1993
    Level 6  
    Dzieki. Sprobuje tak zrobic

Dodano po 1 [minuty]:

wojtek1234321 wrote:
    Wojciech1993 wrote:
    Ramiona przy ciagniku sa skręcone na maxa w gore.

to bym też troszeczkę zmienił opuszczając kilka centymetrów niżej, i jeszcze jak jest możliwość wydłużania dolnych ramion "w poziomie" czyli wysuwanie "do tyłu", to wydłużył bym je o jedno "przesunięcie" przez co zwiększyła by się możliwość regulacji centralnym łącznikiem.

A moze tyl pluga wisi bo plug jest troche skrzywiony. Byl wyprostowany ale i tak to nie jest to co orginal
    wojtek1234321
    Level 35  
    Jeszcze jedno, bo zapomniałem.
    Na koźle pługa jest jeden otwór do mocowania łącznika centralnego czy kilka?
    Jeżeli kilka to załóż łącznik na najwyższy otwór.

Dodano po 1 [minuty]:

Wojciech1993 wrote:
    wisi bo plug jest troche skrzywiony. Byl wyprostowany ale i tak to nie jest to co orginal

No to też może być jakąś przyczyną...
    To zależy jak był "pokrzywiony"...
    wojtek1234321
    Level 35  
    Wojciech1993 wrote:
    Byl skrzywiony 1 i 4 korpus

To trzeba by sprawdzić "naocznie", ale najważniejsze to czy przy takim "wygięciu" nie ucierpiał kozioł pługa i cała rama nie uległa pogięciu "w poziomie"...
    Wojciech1993
    Level 6  
    wojtek1234321 wrote:
    Wojciech1993 wrote:
    Byl skrzywiony 1 i 4 korpus

To trzeba by sprawdzić "naocznie", ale najważniejsze to czy przy takim "wygięciu" nie ucierpiał kozioł pługa i cała rama nie uległa pogięciu "w poziomie"...
    no wlasnie naocznie widac ze przy mocowaniu pierwszego korpusu jest skrzywienie
    Władysław O
    Level 14  
    A jak jest ustawiona dźwignia wyboru regulacji w ciągniku?
    wojtek1234321
    Level 35  
    Władysław O wrote:
    jak jest ustawiona dźwignia wyboru regulacji w ciągniku?

Chodzi o dźwignię regulacji "regulacja siłowa" - "regulacja pozycyjna"?
    13adam13
    Level 29  
    Może trzeba przełożyć ramię podnośnika na frezie tj. to ramię które jest połączone z wałkiem:
    Jeśli jest taka możliwość, innego racjonalnego rozwiązania nie wiedzę jeśli wieszaki boczne są już skręcone na minimum. :D
    Wojciech1993
    Level 6  
    wojtek1234321 wrote:
    Władysław O wrote:
    jak jest ustawiona dźwignia wyboru regulacji w ciągniku?

Chodzi o dźwignię regulacji "regulacja siłowa" - "regulacja pozycyjna"?
    dzwignia jest na styku z podloga. A moglbys mi wytlumaczyc jakie sa te pozycjw i jak one aie nazywaja i np do grubera. Czy pluga jak pozycje wybrac

Dodano po 1 [minuty]:

13adam13 wrote:
    Może trzeba przełożyć ramię podnośnika na frezie tj. to ramię które jest połączone z wałkiem:
    Jeśli jest taka możliwość, innego racjonalnego rozwiązania nie wiedzę jeśli wieszaki boczne są już skręcone na minimum. :D
    muszw sprobowac przelozyc na frezie
    wojtek1234321
    Level 35  
    Moim zdaniem to przestawianie dźwigni podnośnika niewiele tu wniesie, albo nic nie wniesie tylko może pogorszyć podczas opuszczania bo pług w przedniej części może nie opadać tak jak trzeba. zasadniczą rolę w przypadku zbyt niskiego podnoszenia tyłu narzędzia wnosi wysokość kozła narzędzia, czyli miejsca mocowania łącznika centralnego, im wyższy kozioł, czyli miejsce mocowania łącznika, tym wyższe podnoszenie tyłu narzędzia im niżej mocowany łącznik na ciągniku w stosunku do kozła narzędzia efekt taki sam. Być może ten pług jest niezbyt bardzo przystosowany "rozmiarowo" miejscami mocowania ramion podnośnika i łącznika centralnego do rozmiarów mocowań w tym ciągniku i dlatego tak się dzieje...
    Wojciech1993
    Level 6  
    Moze byc i tak bo to jest stary plug juz. Trafil sie okazyjnie wiec kupilem. A mozecie mi wytlumaczyc jak jest z tymi regulacjami silowymi itd. Jak ustawic do pluga a jak do grubera i agregatu uprawowo siewnego. Jaki zakres wybrac? Mam ten ciagnik od niedawna i jescze wszysykiego nie wiem.
    wojtek1234321
    Level 35  
    Wojciech1993 wrote:
    jak jest z tymi regulacjami silowymi itd.

Nie wiem jak jest akurat w tym ciągniku, mogę jedynie podpowiedzieć na podstawie starego c 355. była tam też dźwignia do przestawiania regulacji na siłową i pozycyjną. działało to niezbyt dobrze było próbowane przy orce, ale efekty na regulacji siłowej były mierne. Zasadniczo to tylko "szarpało" cały czas pługiem lekko gora-dół gdyż miało to właśnie przy większym obciążeniu podnosić narzędzie (gdy "weszło" za głęboko lub stawiało większy opór to podnosiło) ale jak pisałem nie zdawało to egzaminu, bo jak na polu było ciut bardziej miękko i pług szedł głębiej to momentalnie podnosiło i orało "po wierzchu" nacisk na "regulator" malał i pług znowu się za bardzo zagłębiał i tak w kółko. Natomiast na twardym to cału czas ciągło narzędzie prawie po powierzchni bo jak wiadomo w twardym opory większe i przy próbie zagłębienia narzędzia opór większy i natychmiast"wyrywało narzędzie na powierzchnię.
    Najlepiej mi się pracowało na regulacji "pozycyjnej" jak się ustawiło tak było, chyba że było zbyt twardo to wtedy tylko trzeba było dodatkowo obciążyc pług aby mógł się zagłębić.
    Może nowsze modela mają to lepiej "dopracowane" nie wiem bo z ciągnikami i praca na nich nie miałem już styczności kilkanaście lat, czasami tylko dorywczo jakiś przejazd z przyczepą...
    Wojciech1993
    Level 6  
    A jeszcze wiecie moze ktore polozenie dzwigni jest ktore?

Dodano po 59 [minuty]:

Chodzi mi o to jak dzwignia jest na dole to jak nazywa sie ta regulacja itd

Dodano po 1 [godziny] 45 [minuty]:

Prosze o szybka pomoc bo jutro ruszam z orka
    Władysław O
    Level 14  
    Na dole jest siłowa ,wyżej mieszana która ma dwie pozycje idzie je wyczuć,
    jeszcze wyżej pozycyjna i na końcu ciśnieniowa.
    witoj
    Level 30  
    A nikt nie wspomniał o regulacji bocznego cięgna jeżeli się nie podkręci to pierwsza skiba idzie za głęboko i właśnie tu uzyskuje się wyrównanie podczas orki pługa w poprzek a wzdłużne górnym cięgnem.