Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ursus c 360 - pompa wtryskowa nie podaje paliwa

15 Maj 2016 07:19 9534 18
  • Poziom 2  
    witam
    pompa nie podaje paliwa na wtryski przy ręcznym pompowaniu paliwo wraca przelewem
  • Poziom 33  
    Przy ręcznym odpowietrzaniu układu zasilania paliwo zawsze pójdzie w przelew i do zbiornika . Żeby pompa wtryskowa podała ciśnienie na wtryski , to trzeba obrócić jej wałem , czyli zakręcić silnikiem . :|
  • Poziom 34  
    Stało się nagle czy coś było robione, jak pompka zasilająca była wykręcana to w przewodach jest powietrze i nie zawsze ręczną pompką da się odpowietrzyć, jedna osoba odpala ciągnik a druga pompuje i wtedy powinien zaskoczyć, miałem tak ostatnio u teścia po wymianie pompki zasilającej, sam dłubał z 2 godziny aż akumulatory siadły. Podjechałem, teść na starter a ja 5x ręczną pompką i poszło, później już normalnie odpala
  • Poziom 2  
    ciagnik nie odpala mozna krecic do bolu a on nie za trybi ciagnik stal rok czasu nie uzywany ale do konica jezdz po wymontowaniu okazalo sie ze zamniast oleju w pompie byla tam ropa i w silniku tez
  • Poziom 33  
    Choć by nawet , tu ropa i tu ropa powinien załapać . Dobrze jest jeszcze odpowietrzyć na wysokim ciśnieniu kręcąc silnikiem . Przy mocnym zapowietrzeniu układu pompa wtryskowa nie raz nie może przebić paliwa do wtryskiwaczy .
  • Poziom 6  
    Mam podobny problem Wjechałem do garżu zgasiłem i tyle a po dwóch latach okazuje się ze pompa nie podaje paliwa na wtryski. Odpowietrzyłem śrubką która do tego służy i dalej paliwo n wtryski nie idzie. Co może być?
  • Poziom 33  
    A sprawdzałeś pompkę mechaniczną czy podaje paliwo odpowietrznikiem kręcąc silnikiem ?? Bo jak nie to może wogóle nie załapać . Czy wtryski nie podają paliwa , czy do nich nie dochodzi paliwo ?? Bo jak dochodzi a nie odpala to mogły zapiec się wtryski lub stanąć przez 2 lata . A nie próbuje lekko kopcić z komina ?? :|

Dodano po 1 [minuty]:

Może głupie pytanie zadam , Otworzyłeś kranik . ?
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    Wtryskiwaczy na pewno nie złapało za to mogło chwycić sekcję. Pokrywę na pompie odkręć i sprawdź czy wszystkie pracują.
  • Poziom 6  
    Pompa nie podaje paliwa na wtryski. Jeśli chodzi o ręczną pompkę to działa , przepompowałem i odpowietrzyłem śrubką przy ujściu sekcji. Czy to wystarczy czy może jeszcze gdzieś coś trzeba poluzować i odpowietrzyć? I jeszcze pytanko do czego służy ta śruba?
    [ursus c 360 - pompa wtryskowa nie podaje paliwa
    Przecież kolega tylko się pyta do czego ta śrubka o odpowietrzył przy sekcjach. To że ręczna podaję paliwo nie znaczy że zasilająca też. To dwie niezależne pompki.
    Odkręć przelew na pompie i zakręć silnikiem. Jeśli przelewa pompę to zasilająca jest ok.
    Odkręć pokrywę pompy i sprawdź czy wszystkie sekcje się poruszą.
  • Poziom 6  
    Tylko zapytałem do czego ta śruba służy..Dzięki za wsparcie ale wiem gdzie znajduje się odpowietrznik pompy... Seweryn7701 dzięki za podpowiedź, jutro powalczę według twoich wskazówek...

Dodano po 9 [minuty]:

seweryn7701 napisał:
    Przecież kolega tylko się pyta do czego ta śrubka o odpowietrzył przy sekcjach. To że ręczna podaję paliwo nie znaczy że zasilająca też. To dwie niezależne pompki.
    Odkręć przelew na pompie i zakręć silnikiem. Jeśli przelewa pompę to zasilającdkręć pokrywę pompy i sprawdź czy wszystkie sekcje się poruszą.

A gdzie ta pokrywa pompy?
    ursus c 360 - pompa wtryskowa nie podaje paliwa
    Odkręcasz zaznaczone śrubki, zdejmujesz pokrywkę z odpowietrznikiem. Za nią są cztery sekcje i wszystkie muszą pracować. Możesz zakręcić silnikiem, możesz podważyć śrubokrętem za miseczkę sprężyny.
  • Poziom 6  
    Dzięki za podpowiedź, pędzę do garażu :)

Dodano po 1 [godziny] 38 [minuty]:

No i udało się: :) Po odkręceniu pokrywy okazało sie że 1 i 3 sekcjia stoi.Odkręciłem więc rurki wysokiego ciśnienia i kilkukrotnie wcisnąłem tłoczki do dołu przekręcając jednocześnie rozrusznikiem. Po chwili sekcje zaczęły pracować. Poskręcałem wszystko do kupy, ponownie odpowietrzyłem układ i ciągnik odpalił :) Wielkie dzięki seweryn7701
    Cieszy mnie to bardzo :-) Ciekawe co je złapało. Przejrzyj dobrze układ paliwowy czy nie dostały się jakieś paprochy do pompy. Profilaktycznie wymień filtry paliwa na nowe.
  • Poziom 6  
    Filtry wymienione, zbiornik wyczyszczony, układ również...