Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fuji RSG09 - Lekko piszczy przy rozprężaniu

15 Maj 2016 11:40 1110 3
  • Poziom 12  
    Witam
    mam taki problem - założyłem zestaw Fuji RSG09/ROG09 i wczoraj odpaliłem - wszystko OK tylko w opcji chłodzenie na najmniejszych obrotach Fan słychać leciutkie piszczenie - nie jest to dźwięk mechaniczny wentyla bo jak chodzi tylko nawiew jest cichutko, podczas grzania również cisza, jak dam Fan na wyższy bieg tego piszczenia już nie słychać bo jest na tyle delikatne że wentylator je zagłusza - ewidentnie jak się czynnik rozpręża/przepływa przez jednostkę to minimalnie piszczy jak temp. zadana jest osiągnieta i sprężarka zwalnia (ciśnienie maleje, zanika obieg) piszczenia nie ma jak tylko zaczyna sprężać znów piszczy. W dzień to ogóle nie przeszkadza ale w nocy mnie to troche denerwuje. Co może być przyczyną, co mogę zrobić sam? W mieszkaniu to już druga identyczna klima - w tej pierwszej tak nie ma.
  • Poziom 13  
    Z opisu wynika że piszczenie następuje przy minimalnej różnicy ciśnień - stawiał bym na dławik. Ustaw tak włączanie - jeśli to możliwe - by włączała się przed wystąpieniem piszczenia, lub zmień dławik.
  • Poziom 12  
    wik12 napisał:
    Ustaw tak włączanie - jeśli to możliwe - by włączała się przed wystąpieniem piszczenia
    Mogłbyś troche rozwinąć? Nie jestem doświadczonym serwisantem - to co robie to tylko na swoje potrzeby (2 klimy w mieszkaniu)
  • Poziom 13  
    Nie montowałem klimatyzacji z tej firmy, ale zawsze czy w klimatyzacji: domowej, samochodowej, czy przemysłowej na czynnik "freono-podobny", przed parownikiem jest zawór rozprężny. Przy pewnej różnicy ciśnień widocznie wchodzi w rezonans, stąd ta głośna praca. Zawór rozprężny w 98% jest regulowany.