Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Bolens 4051 SD obroty falują, nie ma mocy

Shiraishi 15 Maj 2016 12:11 930 4
  • #1 15 Maj 2016 12:11
    Shiraishi
    Poziom 2  

Witajcie. Szukałam tematów podobnych już, ale niezbyt znalazłam odpowiedź, więc spróbuję własnych sił. Otóż mam kosiarkę Bolens 4051 SD i od kilku dni już zapalenie jest bardzo utrudnione, a koszenie niemal niemożliwe. Wyczyściłam już gaźnik oraz sprawdziłam przewód paliwowy. Sprawa wygląda tak, że kosiarka zapali, kilka sekund pochodzi, po czym spadają obroty i gaśnie. Jak uda się odpalić to ta dźwignia, która chyba reguluje przepustnice strasznie skacze i obroty dosłownie falują. Gdy się go obciąży to nieco się stabilizuje, lecz brak mu mocy. Silnik nie dymi w żaden sposób i odpala za pierwszym pociągnięciem. Inna sprawa, że niezbyt chce palić na ssaniu. Szukam pomocy, bo jako jedyna w mojej rodzinie coś o tej kosiarce wiem, a niezbyt są pieniądze by ją teraz wymieniać. Dodaję jeszcze zdjęcie kosiarki (tak wiem, jest w dość fatalnym stanie, ale to wina mojego ojca, który niezbyt o nią dbał wcześniej)

Kosiarka Bolens 4051 SD obroty falują, nie ma mocy

0 4
  • #2 15 Maj 2016 12:18
    Rycho T
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprężynki regulatora w jakim stanie? Świeca wymieniana?

0
  • #3 15 Maj 2016 12:21
    Shiraishi
    Poziom 2  

Świeca z tego co wiem nie wymieniana od nowości, a ostatnio nie miałam wszystkich kluczy ze sobą by ją wykręcić (kosiarka na ogródku działkowym), a sprężynki są od nowości, to możliwe, że już są mocno rozciągnięte.

0
  • #4 15 Maj 2016 12:30
    gharalion
    Poziom 13  

A jak z filtrem powietrza? U mnie podobne objawy wywoływał brak filtra powietrza - może u Ciebie też to nie ma, albo jest już po prostu zapchany.

0
  • #5 15 Maj 2016 12:44
    Shiraishi
    Poziom 2  

Właśnie filtr powietrza.. jest, ale raczej powiedziałabym, że od dawien dawna swojej roli nie spełnia. We wtorek będę w okolicy działki to go zabieram i wybywam na poszukiwania nowego. Kosiarka przez 8 lat nie widziała żadnego serwisu czy konserwacji, więc i tak jestem zdziwiona, że aż tyle wytrzymała...

Lecz na wszelki wypadek z chęcią posłucham wszelkich porad jak ją ożywić. Filtr wymienię najszybciej jak się da (miałam to zrobić już w sobotę, ale nie mogłam nigdzie dostać)

PS: Wcześniej nie ja dbałam o tą kosiarkę, więc niestety nawet nie wiem jak była traktowana. Obecnie obowiązek dbania o nią spadł na mnie i tak jak widać, wiele o niej nie wiem...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo