Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd Nice Wingo 2024 centrala MC424 krzyżowanie się skrzydeł.

15 Maj 2016 13:22 1563 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mój problem polega na dopychaniu a niekiedy krzyżowaniu się bramy tuż przed samym zamknięciem.
    Opiszę szczegółowo;
    Otwieranie :D
    Wierzchnie skrzydło ze względu zagospodarowania otwiera się pod kontem 70 stopni, spodnie otwiera się 10% później i na 90 stopni.
    Zamykanie :cry: :?:
    Spodnie skrzydło zamyka się pierwsze a później wierzchnie, i wszystko wygląda o.k tylko że przez samym zamknięciem się spodniej połówki następuje automatyczne zwolnienie napędu, dogania ją połówka wierzchnia i dopycha jeszcze nie zamkniętą połówkę spodnia a niekiedy spotkają się tak że się krzyżuje przed samym zamknięciem.
    Próba kilkukrotnego automatycznego wyszukiwania położeń krańcowych nic nie pomogła.
    Boję się że może to dopychanie rozwalić siłownik spodniej bramy :cry:
    Nadmienię że dany problem występuje na zamykaniu szybkim (dioda P3 zapalona) a na wolnym (dioda P3 zgaszona) jest o.k, tylko że jest za wolno.
    Jak można rozwiązać problem :?: z góry dzięki.
    Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Spróbuj opóźnić drugie skrzydło. Zrób tak:

1. Wejdź do programowania pierwszego poziomu wciskając przyciski P1 i P2 przez co najmniej 3 sekundy(P1 zaświeci się na stałe)
    2. Wciśnij cztery razy przycisk P1, dopóki nie zacznie migać dioda 5
    3. Przejdź do drugiego poziomu wciskając przycisk P2 przez co najmniej 3 sekundy(P2 zacznie szybko migać). Patrz która dioda świeci.
    4. Wciśnij tyle razy przycisk P2, dopóki nie zaświeci się następna dioda w stosunku do tej z punktu 3.
    5. Wróć do pierwszego poziomu wciskając przycisk P1
    6. Wyjdź z procedury programowania z wczytywaniem trzymając wciśnięty najpierw przycisk P1 i zaraz po nim
    przycisk P2 przez co najmniej 3 sekundy

Chyba nic nie pomyliłem.
    W 4 punkcie świecące diody odpowiadają opóźnieniu drugiego skrzydła.
    Pierwsza dioda-5%
    Druga-10%
    Trzecia-20%
    Czwarta-30%
    Piata-40%
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Dzięki za szybką odp.
    Opóźnienie mam fabryczne dioda 2 10%, ale jeśli się nie mylę to można opóźnić tylko jedno skrzydło spodnie.
    Opóźnienie skrzydła podczas otwierania programowalne na 5, 10, 20, 30 i 40% czasu pełnego ruchu. Opóźnienie skrzydła podczas zamykania odczytywane automatycznie
    po wcześniejszym automatycznym wyszukaniu położeń krańcowych. Więc opóźnienie startu niema nic do zamykania, a chodzi mi właśnie o zamykanie. Chyba że ja już coś źle rozumiem i pisze.

Dodano po 41 [minuty]:

Chyba zbyt skrupulatnie wczytywałem się w instrukcje że niektóre ważne zdani uciekły oku.

• Opóźnienie podczas otwierania: Ta funkcja powoduje opóźnienie uruchomienia silnika skrzydła spodniego w stosunku do skrzydła wierzchniego podczas otwierania bramy; to opóźnienie jest niezbędne w celu uniknięcia zablokowania się skrzydeł bramy. Przesunięcie fazowe podczas zamykania bramy jest zawsze aktywne i jest ono obliczane automatycznie przez centralę, w sposób umożliwiający uzyskanie tego samego przesunięcia, które zostało zaprogramowane podczas otwierania.

Jutro sprawdzę na 3 diodzie 20% i dam znać.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Właśnie to opóźnienie ma najwięcej do zamykania i wtedy się najbardziej przydaje.
  • Poziom 9  
    Sprawdzę popołudniu na zwiększonym opóźnienie.
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Chodzi mianowicie o sterowanie elektrozamka, jeśli dobrze rozumiem załącza się przy otwieraniu, a przy zamykaniu nie załącza się. I teraz zasadnicze pytanie, czy do wyjścia na elektrozamek mogę podpiąć przekaźnik ON na 12v, chodzi o załączenie siłownika bramy garażowej.
    Między garażem a bramą jest odległość około 5m i chciałbym zrobić tak aby przy otwieraniu jednocześnie otwierał się garaż.
    Wiem że można zamontować uniwersalny odbiornik do napędu, ale czy można go ominąć i zrobić jak opisałem.
  • Poziom 13  
    Szczerze mówiąc to nigdy nic nie podpinałem do wyjścia elektrozamka. Zawsze chciałem użyć go do załączania lamp ogrodowych w nocy na określony czas wraz z otwarciem bramy ale nigdy nie było takiej okazji. Dlatego wiem tyle co Ty, czyli tyle co w instrukcji. Myślę, że możesz zrobić tak, jak napisałeś ale czy w praktyce nie będzie Ci to sprawiało kłopotu? Gdy będziesz chciał otworzyć tylko bramę ogrodzeniową a garażowej już nie... Zamykać garaż też jakoś musisz. Podłącz i się przekonasz.

Znalazłem w sieci takie coś jak Adapter Nice SMXI / SMXIS dwukanałowy. Tańszy niż oddzielne radio do napędu garażowego. Możesz z tym spróbować. Drugi przycisk w pilocie możesz wykorzystać do otwarcia bramy garażowej. Powinien zdać egzamin w Twoim przypadku. Jeśli nie, to niech koledzy z forum mnie poprawią, bo szczerze mówiąc nie miałem tego nigdy w rękach.
  • Poziom 9  
    Zrobiłem jak doradziłeś adjan_ek, i teraz wszystko działa idealnie :D
    Dzięki wielkie za pomoc adjan_ek :spoko: :sm9:
    A co do funkcji z elektrozamkiem, to owszem można zrobić taki manewr z podłączeniem np. przekaźnika 12v przy otwieraniu (przy zamykaniu NIE) podawany jest impuls około 2s na przekaźnik który może otworzyć np. garaż jak w moim przypadku.
    Narazie wszystko było na mierniku sprawdzane, a może któregoś dnia zrobię próbę z napędem garażu.
    Pozdrawiam.. :sm9:
  • Poziom 9  
    Zrobiłem jak doradziłeś adjan_ek, i teraz wszystko działa idealnie :D
    Dzięki wielkie za pomoc adjan_ek :spoko: :sm9:
    A co do funkcji z elektrozamkiem, to owszem można zrobić taki manewr z podłączeniem np. przekaźnika 12v przy otwieraniu (przy zamykaniu NIE) podawany jest impuls około 2s na przekaźnik który może otworzyć np. garaż jak w moim przypadku.
    Narazie wszystko było na mierniku sprawdzane, a może któregoś dnia zrobię próbę z napędem garażu.
    Pozdrawiam.. :sm9: